Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 23.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Италиански и Английскинови [re: Бepeзka!]  
Автор i__n__a ()
Публикувано08.12.08 19:48



Езици:
Италиански -> Български
Английски -> Български

Области на специализация:
медицина, фармация, ветеринарна медицина, зоология, биология, химия, биохимия, микробиология, генетика, селско стопанство, автомобили, камиони, маркетинг, икономика.

CAT Tools: Trados, SDLX

Допълнителна информация: дипломиран ветеринарен лекар,
8 години опит като преводач

Контакти: adeos@mail.bg



Тема Чешки, словашкинови [re: Бepeзka!]  
Автор aklen (непознат)
Публикувано09.12.08 20:39



Често чета сайта, писала съм на различни теми, но не съм се регистрирала досега.

моите преводи са на чешки и словашки езици - досега съм превеждала предимно типови документи, техническа литература, медицинска литература, документация, свързана с ДЗИ

работя като администратор, занимавам се с координиране на проекти в областта на психичното здраве

Редактирано от Бepeзka! на 09.12.08 21:29.



Тема английски, шведски, норвежки, испанскинови [re: aklen]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано15.12.08 16:12



Ами, хайде да се запиша и аз.

Работя предимно с английски и шведски, доста по-малко с норвежки (предимно от норвежки) и вече все повече и повече с испански, но само от испански (към български или английски).

Що се отнася до типове текстове, с английски имам, естествено, най-голям опит - работя почти всякакви текстове, с изключение на тясно специализирани технически и медицински. Разбира се, преценявам, преди да се захвана с по-специализирани текстове. С шведски положението теоретично изглежда по същия начин, макар че там подбирам още по-внимателно евентуални технически и медицински преводи. С испански трупам все повече опит с юридическите текстове, работя и текстове в областта на рекламата и модата, отчасти на обущарството (знам колко налудничаво звучи, но е факт), а мога спокойно да се справя и с текстове с по-общ характер - зависи от текста. Норвежки - според зависи, с него работя най-малко и предпочитам преводи от норвежки на български.

Редактирано от Бepeзka! на 29.01.10 10:36.



Тема немски английскинови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано16.12.08 08:40



като начало поздравления за темата!

Немски - предимно технически, но и икономически, за предпочитане без медицински.
Английски - само английски - български.



Тема Немски, английскинови [re: i__n__a]  
Автор Vayanne (непознат )
Публикувано16.12.08 20:31



Немски и английски - най-вече художествени, научнопопулярни и обществено-политически текстове. Юридически и икономически текстове (предимно от немски).

От известно време следя форума, но едва сега се регистрирах. Наскоро се дипломирах (приложна лингвистика- с немски и английски) и според дипломата си вече съм преводач... Но, знам, че ще ми е нужен години опит, за да заслужа тази титла.



Редактирано от Бepeзka! на 16.12.08 20:37.



Тема Английски [re: Бepeзka!]  
Автор vihren_pirin (непознат)
Публикувано09.01.09 10:40



Здравейте,

Занимавам се с преводи от и на английски език на всякакъв тип документи, литература (без медицински или тясноспециализирани технически текстове).
Превеждам също така и филми. Можете да ме откриете на имейл: vihren_pirin@abv.bg или skype:vihren_pirin



Тема Английски - и двете посоки [re: vihren_pirin]  
Автор janichka_81 (непознат )
Публикувано09.01.09 17:58



И аз съм с английски вече 8 години, заклет преводач съм. Превеждам всичко, не се сещам да има тематика която да не съм засягала.
Мейла ми е
janichka @ gmail . com



Тема Re: Английски - предимно в посока англ-бг. [re: janichka_81]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано09.01.09 21:46



Аз съм с английски. Предимно художествена литература от английски на български, но съм превеждала технически текстове, туристически брошури и др. подобни.
E-mail:
denitza_r@yahoo,com
denitza_raykova@abv.bg

Редактирано от denny на 09.01.09 21:47.



Тема Румънски и френски език [re: Бepeзka!]  
Автор mandragora_b (baba_iaga)
Публикувано09.01.09 22:23



Румънски език- в двете посоки
Тематика: договори, фирмена документация, технически упътвания, обществено-политически текстове, литературни (най-любими, но за сега само любителски занимания:), превод на сайтове и тн.

Френски- в посока от френски на български
Тематика: договори, фирмена документация, обществено-политически текстове, сайтове

e-mail: mandragora_b@abv.bg

My eyes have seen you...


Тема български - английски [re: Бepeзka!]  
Автор mpninova (непознат )
Публикувано11.01.09 16:46



Здравейте,
Превеждам български - английски в двете посоки - художествена литература, хумор, техническа литература и т.н.
Работя заедно с англичанин, native speaker, което гарантира високото качество на преводите ни.
За контакти: mpninova @ abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.