Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:41 30.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Формиране на цени при ехселски таблици  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.10.08 23:32



Колеги, да ви попитам - как формирате цени, когато ви дават за превод екселски файлове? Когато във всяка клетка има по една думичка? Особено като са сложни термини?
Защото зорът е голям, а производителността клони към нула. На мен ми се случи две вечери да посветя на един такъв превод и в резултат като копирах преведеното в уърдовски файл, видях, че няма и две страници.



Или съм много капризна?



Тема Re: Формиране на цени при ехселски таблицинови [re: Бepeзka!]  
АвторИpини (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 01:04



Ужасни са. Ако термините ти се повтарят в много квадратчета - превеждаш еднто, копираш го и го залепваш на мястото на всеки такъв термин - само това е спасението. В ехел друго е хубаво - че не пишеш и пренаписваш цифри и числа - което е голяма загуба на време .Успех



Тема Ctrl + F --> Replace --> Replace Allнови [re: Иpини]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано20.10.08 07:33



пробвала ли си?

Редактирано от bugler на 20.10.08 08:04.



Тема Не разбирам добре проблеманови [re: Бepeзka!]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано20.10.08 08:15



Ако Excel-ския файл го превърнеш във Word-овски, по-лесно ли ще ти е?

Ако е така

Save as --> Unicode Text (*.txt)

или

Save as --> Text (Tab delimited) (*.txt)

и после отваряш txt файла във Word.



Тема Re: Не разбирам добре проблеманови [re: bugler]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано20.10.08 09:18



Става въпрос, че в ексел не можеш бързо да набираш текст, както когато работиш в Уърд. Голяма загуба на време. А плащането става на база набрани знаци. Т.е. губиш много време, а в крайна сметка не можаш да направиш обем и да получиш нормално заплащане.
Затова питах колегите дали нямат друга база за формиране на цена, когато работят в ексел.



Тема Е, добренови [re: Бepeзka!]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано20.10.08 11:20



Не съм разбрал проблема ти. Ти искаш да продължаваш да си пишеш бавно, а аз си помислих, че екселската таблица ако я вкараш във Word ще ти е по-лесно.

Извинявам се, грешно съм разбрал проблема ти.





Тема Re: Е, добренови [re: bugler]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 11:28



е какъв е смисъла да вкарва в уърд, като пак ще е таблица с по една думичка на ред, примерно

ползата от ексела е както някой е посочил по-горе, да се ползва риплейс, иначе си е хамалогия; според мен рядко някой го заплаща по по-висока цена, ако успееш да си договориш ексели и пойнтове на други цени - супер!

а и не виждам защо да се пише толкова по-бавно, просто е досадно



Тема Абе, аз, май, приказвам на китайски инови [re: az]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано20.10.08 11:46



затова не можем да се разберем!!!

е какъв е смисъла да вкарва в уърд, като пак ще е таблица с по една думичка на ред, примерно

Ми, казах по-горе, че от Ексел-а може да се получи *.txt файл, който Уърд да си го чете спокойно. Е, има малки особености.

И обратнияш вариант е възможен. От Уърд --> Excel.

Редактирано от bugler на 20.10.08 11:55.



Тема Re: Абе, аз, май, приказвам на китайски инови [re: bugler]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано20.10.08 11:50



Може би не мога да разбера съветите ти, защото не съм компютърен спец.

Но нали като трябва да издам текста, той трябва да е във вид на таблица също. И всяка думичка да си е в съответната точно определена клетка на точната графа.



Тема Re: Абе, аз, май, приказвам на китайски инови [re: bugler]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 11:53



може би аз не разбирам, но си представям примерно проектосметка за нещо си в екселска таблица, прехвърлям я в тхт и я чета в Уърд, като как това ще ми направи работата по-бърза?
пак имам да пиша ред по ред, само по няколко думички
дали е уърдовски ред или екселска клетка, не зацепвам разликата

но не съм правила такова преобразувание, така че вероятно затова и не виждам предимствата

не се ядосвай, става ми интересно просто




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.