Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 25.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Подкрепете нашите домашни любимцинови  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано28.09.08 18:26



Драги колежки и колеги,

Моля Ви,
подпишете он-лайн петицията срещу възможността всеки съсед-идиот да се намеси в живота ни и да ни забрани да гледаме най-милите същества - домашните ни любимци. Ето и линка-
http://www.park4pets.com/es/online.php
Спрете за минутка превода си и подкрепете себе си.
Властта отчаяно търси начини за да ни разделя по всякакъв начин.
Започна с общо плащане на парното, преминава към животинките, които ни радват и утре може да осъмнем в ситуацията от "1984" на Джордж Оруел.
Благодаря Ви

йог, който много обича своето котенце и затова вече подписа петицията



Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Aлekcия (непозната)
Публикувано28.09.08 19:52



Как да подпиша, драги ми Йог, като имам на три места по краката следи от "любимци" (не от бездомни, моля!)и ваксина против бяс... Как да агитирам приятелското ни семейство, което ама никоя нощ не се е наспало и отпочинало, заради страшен кучен вой отгоре, отляво, отдясно и се чуди как да продаде такъв скъпо отремонтиран апартамент, в който не се издържа... Котенцата са мили, но не и лаещите кучета. Нищо лично срещу теб, а срещу негодяи, които единствено се интересуват от себе си, и не им пука, че животните им притесняват околните...





Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Aлekcия]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано29.09.08 07:22



Скъпа Алексия,

Много мъка има по света.
Искрено ти съчувствам за преживените неволи и беди предизвикани от кучета-убийци. Да, ти си абсолютно права.
Но моята малка европейка (усмихната) нивга не е вдигнала лапичка срещу мен или съпругата ми. Напротив, в тежки моменти идва и ляга върху болното място, генерирайки помощ и положителна енергия.
(А всяка сутрин извита грациозно минава покрай клавиатурата ми казвайки- Но, господарю, как може да не ме виждаш? Ето ме, пълна с обич и обожание).
Та не се изненадвам, че самотни милионери преписват милионите си на тези животинки от които са видели повече любов отколкото от двуногите си родственици. И аз ще искам разрешение от Сульо и Пульо (сори за езика) дали да гледам милата си Нормичка?
..Въпросът има и друга, политическа страна. Не е ли това начин да ни разделят и скарват? Алексия, те (властимеющите) искат да задълбочат дрязгите между нас, като ни карат общо (по комунистически) да плащаме на вход таксата за парното. В същият този закон те искат да речем, няколко души да се сговарим, свикаме Общо събрание и решим да изгоним примерно Александра от 5-я етаж, защото имала 3 малки котенца. Да, да, нещата никак не са прости..
Благодаря ти.

..Моля за извинение, че в този мирен форум разисквам чисто житейски проблеми, но мисля, че живота не опира само до Партицип цвай или неправилни английски глаголи.

йог, който е готов да се бие за правото си да отглежда своето малко котенце, рибка, папагалче т.н. разбира се, съблюдавайки стриктно правото на спокойствие и ненараняване на комшиите си.
"Колкото повече опознавам човеците, толкоз повече заобичвам животните"

Боже, пази БЪЛГАРИЯ!


Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано29.09.08 08:36



Аз пък я подписах


Няма сульо и пульо да ми казват колко котки и кучета да отглеждам. Колкото имам, мои са си, грижа се за тях и им осигурявам най-доброто без да ощетявам съседите!



Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимци [re: Lillie]  
АвторИpини (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 10:03



И аз я подписах. Подобен закон би бил в нарушение на цялото законодателство за лични права и свободи на Европейската общност. Освен това, все още не мога да прежаля моята сладка френска булонка, с която преживяхме 13 щастливи години и макар вече да я няма на този свят, всеки божи ден си мисля за нея. За мен животните са като хората - едното ти допада, а другото не. Това не е причина да му забраниш да живее в съседство.



Тема Сори, няма да подкрепя.нови [re: yog]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано30.09.08 17:39



Напълно съм против всякакви добичета в съседните апартаменти.


Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 30.09.08 17:55.



Тема За кучетата и хоратанови [re: ABe]  
Авторtrans (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 18:05



Подписвам я и още как!
Кученцето ми е като детенце, не че си нямам и две човечета. Ако някой го пипне ще види какво е да дърпаш дявола за опашката.
Защо няма петиция срещу хронично и изначално вмирисаните на застояла и отлежала пот и долнопробни цигари селяндури, дето ежедневно развалят въздуха на стълбището и хвърлят боклуци по двора?



Тема Алексия потърси причината в себе синови [re: trans]  
Автормимoxoдoм (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 21:22



Изобщо не е случайно, че точно тебе, та и цели три пъти. А на yog искам да му, кажа, че кучета убийци няма.



Тема Re: За кучетата и хоратанови [re: trans]  
Автор lanaO6 (непознат)
Публикувано30.09.08 23:15



Подписвам с две ръце! Животните не са виновни, вината е в "стопаните" им. Затова не съседите, а стопаните трябва да подписват декларация за грижите, които се задължават да полагат за нещастните създания, откъснати от нормалната си среда (естествено, не визирам никой от изявилите положителни чувства към животните).



Тема Re: РЕГИСТРИРАЙ СЕ, не искам да цапамнови [re: мимoxoдoм]  
Автор Aлekcия (непозната)
Публикувано30.09.08 23:45



темата на Йог. Основната ми професия е рискова, свързана с контакти с крадци всякакви и "домашни любимци" завързани до електромерите и прочие интересни места из жилищата. Извинявайте, но Вие действително не разбирате, че в сайтове има информация как да умориш съседско лаещо псе... Пък то горкото псе, виновно ли е, че някой го е заключил и лишил от лична свобода, под предлог, че е нечий "любимец" и затова да глътне "кюфтенце" и чао. Не ме разбирате правилно, не съм против животните, а против безотговорните им стопани. Аз също имам куче - хубавец и с огромни размери!

[

Някои така си решават проблемите, жалко, че животните страдат, а не истинските виновници...

Редактирано от Aлekcия на 01.10.08 00:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.