Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 23.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Подкрепете нашите домашни любимци  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано28.09.08 18:26



Драги колежки и колеги,

Моля Ви,
подпишете он-лайн петицията срещу възможността всеки съсед-идиот да се намеси в живота ни и да ни забрани да гледаме най-милите същества - домашните ни любимци. Ето и линка-
http://www.park4pets.com/es/online.php
Спрете за минутка превода си и подкрепете себе си.
Властта отчаяно търси начини за да ни разделя по всякакъв начин.
Започна с общо плащане на парното, преминава към животинките, които ни радват и утре може да осъмнем в ситуацията от "1984" на Джордж Оруел.
Благодаря Ви

йог, който много обича своето котенце и затова вече подписа петицията



Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Aлekcия (непозната)
Публикувано28.09.08 19:52



Как да подпиша, драги ми Йог, като имам на три места по краката следи от "любимци" (не от бездомни, моля!)и ваксина против бяс... Как да агитирам приятелското ни семейство, което ама никоя нощ не се е наспало и отпочинало, заради страшен кучен вой отгоре, отляво, отдясно и се чуди как да продаде такъв скъпо отремонтиран апартамент, в който не се издържа... Котенцата са мили, но не и лаещите кучета. Нищо лично срещу теб, а срещу негодяи, които единствено се интересуват от себе си, и не им пука, че животните им притесняват околните...





Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Aлekcия]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано29.09.08 07:22



Скъпа Алексия,

Много мъка има по света.
Искрено ти съчувствам за преживените неволи и беди предизвикани от кучета-убийци. Да, ти си абсолютно права.
Но моята малка европейка (усмихната) нивга не е вдигнала лапичка срещу мен или съпругата ми. Напротив, в тежки моменти идва и ляга върху болното място, генерирайки помощ и положителна енергия.
(А всяка сутрин извита грациозно минава покрай клавиатурата ми казвайки- Но, господарю, как може да не ме виждаш? Ето ме, пълна с обич и обожание).
Та не се изненадвам, че самотни милионери преписват милионите си на тези животинки от които са видели повече любов отколкото от двуногите си родственици. И аз ще искам разрешение от Сульо и Пульо (сори за езика) дали да гледам милата си Нормичка?
..Въпросът има и друга, политическа страна. Не е ли това начин да ни разделят и скарват? Алексия, те (властимеющите) искат да задълбочат дрязгите между нас, като ни карат общо (по комунистически) да плащаме на вход таксата за парното. В същият този закон те искат да речем, няколко души да се сговарим, свикаме Общо събрание и решим да изгоним примерно Александра от 5-я етаж, защото имала 3 малки котенца. Да, да, нещата никак не са прости..
Благодаря ти.

..Моля за извинение, че в този мирен форум разисквам чисто житейски проблеми, но мисля, че живота не опира само до Партицип цвай или неправилни английски глаголи.

йог, който е готов да се бие за правото си да отглежда своето малко котенце, рибка, папагалче т.н. разбира се, съблюдавайки стриктно правото на спокойствие и ненараняване на комшиите си.
"Колкото повече опознавам човеците, толкоз повече заобичвам животните"

Боже, пази БЪЛГАРИЯ!


Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано29.09.08 08:36



Аз пък я подписах


Няма сульо и пульо да ми казват колко котки и кучета да отглеждам. Колкото имам, мои са си, грижа се за тях и им осигурявам най-доброто без да ощетявам съседите!



Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Lillie]  
АвторИpини (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 10:03



И аз я подписах. Подобен закон би бил в нарушение на цялото законодателство за лични права и свободи на Европейската общност. Освен това, все още не мога да прежаля моята сладка френска булонка, с която преживяхме 13 щастливи години и макар вече да я няма на този свят, всеки божи ден си мисля за нея. За мен животните са като хората - едното ти допада, а другото не. Това не е причина да му забраниш да живее в съседство.



Тема Сори, няма да подкрепя.нови [re: yog]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано30.09.08 17:39



Напълно съм против всякакви добичета в съседните апартаменти.


Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 30.09.08 17:55.



Тема За кучетата и хоратанови [re: ABe]  
Авторtrans (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 18:05



Подписвам я и още как!
Кученцето ми е като детенце, не че си нямам и две човечета. Ако някой го пипне ще види какво е да дърпаш дявола за опашката.
Защо няма петиция срещу хронично и изначално вмирисаните на застояла и отлежала пот и долнопробни цигари селяндури, дето ежедневно развалят въздуха на стълбището и хвърлят боклуци по двора?



Тема Алексия потърси причината в себе синови [re: trans]  
Автормимoxoдoм (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 21:22



Изобщо не е случайно, че точно тебе, та и цели три пъти. А на yog искам да му, кажа, че кучета убийци няма.



Тема Re: За кучетата и хоратанови [re: trans]  
Автор lanaO6 (непознат)
Публикувано30.09.08 23:15



Подписвам с две ръце! Животните не са виновни, вината е в "стопаните" им. Затова не съседите, а стопаните трябва да подписват декларация за грижите, които се задължават да полагат за нещастните създания, откъснати от нормалната си среда (естествено, не визирам никой от изявилите положителни чувства към животните).



Тема Re: РЕГИСТРИРАЙ СЕ, не искам да цапамнови [re: мимoxoдoм]  
Автор Aлekcия (непозната)
Публикувано30.09.08 23:45



темата на Йог. Основната ми професия е рискова, свързана с контакти с крадци всякакви и "домашни любимци" завързани до електромерите и прочие интересни места из жилищата. Извинявайте, но Вие действително не разбирате, че в сайтове има информация как да умориш съседско лаещо псе... Пък то горкото псе, виновно ли е, че някой го е заключил и лишил от лична свобода, под предлог, че е нечий "любимец" и затова да глътне "кюфтенце" и чао. Не ме разбирате правилно, не съм против животните, а против безотговорните им стопани. Аз също имам куче - хубавец и с огромни размери!

[

Някои така си решават проблемите, жалко, че животните страдат, а не истинските виновници...

Редактирано от Aлekcия на 01.10.08 00:10.



Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано01.10.08 09:12



Според мен трябва да се приеме друг текст в смисъл, че на еди кое си животно (да кажем куче), му трябват еди колко си квадратни метра пространство, за да не се чувства психясало и да ти олайва квартала по цяла нощ. Не мога да си обясня що за любов и чувства са това да затвориш ротвайлер в боксониера и той да тормози всички съседи. Като искаш да си се радваш на животно, купи си къща на село и си го гледай там.
От друга страна колко от любящите собственици на животни им чистят лайната по улиците? За целия си живот досега ЧУХ от приятел (подчертавам - само ЧУХ), че възрастна дама от София е събирала с лопатка акитата на кучето си от улицата.
От трета страна въобще не ми е приятно да ми мирише на котешка пикня (КП) в коридора поради обстоятелството, че съседите отсреща си отглеждат котка, не знам точно как я отглеждат и къде я водят, но е факт, че най-редовно в коридора на моя апартамент мирише точно на КП.
Иначе това, което са измислили, е тъпо, понеже ще доведе само до спекулации и междусъседски войни.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Сори, няма да подкрепя.нови [re: ABe]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.10.08 10:32



Предполагам, че в съседните ти апартаменти има немалко двукраки добичета, които са доста по-тъпи и неуправляеми от четириногите същества (сигурен съм в това, защото поне 80 % от населинието се състои от такива двуноги екземпляри).
С тях какво ще правиш?...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.10.08 10:34



Между другото, защо съседите да не определят и какви хора могат да влизат в къщата ти? То е същото...



Абе хора, вие луди ли сте? Откъде накъде малоумните добичета, които живеят в съседните апартаменти, ще ти казват какво да правиш?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Те са за друга теманови [re: BlackWolf]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано01.10.08 11:31





Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано01.10.08 12:41



Случи ми се да посетя една чистичка страна - Швейцария.
Вервайте ми, градчето се казваше Баден-Детвил, щях да падна на улицата, когато една достопочтена матрона, водеща малко декоративно кученце с каишка, след като то напои майката Земя и изпусна отзад непригледни вещества, се спря, извади от чантата си метличка и лопатка и прибра с тяхна помощ горе описаните вещества в найлонова кесийка!!
Значи има решение на въпроса. Но, както неведнъж съм заявявал, всичко зависи от първите 7 години, а и от проклетия ни ген..
.. Моето котенце не излиза от апартамента ми. Просто го е страх.. Само веднъж го изпуснахме и настана ад под небето - хукнахме като луди, кой нагоре, кой надолу (аз съм на 3-я етаж) хеле го сграбчихме на 5-я етаж да плаче жално-милно пред подобна на нашата врата. Сиромахчето се бе объркало..
.. Извинявам се, колега, но май 2 породи кучета са официално забранени в БГ като потенциални убийци, или греша? Май бяха ротвайлери, простете не съм по кучетата много-много..

А ти подписа ли? (Тук се майтапя с аналога на руския плакат- демек записа ли се доброволец в Червената Армия. Хе хе)

йог (сигур в преден живот съм бил някакво коте, та толкоз ги любя :))



Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: yog]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано01.10.08 13:20



Само на последната ти реплика да отговоря - и аз все си мисля, че съм била някаква котка в предишен живот. На котка не мога да се ядосам, обожавам моите две котачета вкъщи, като дойде време за ядене, първо на тях давам, после се сещам аз да хапна нещо. Ако някой ми направи нещо на мен, не знам как ще реагирам, ама ако направи нещо на котка... /не само на моите, по принцип/... много лошо му се пише. Моите котки не излизат навън, като изключа две бягства на Гелето, на никого не пречат. Съседите срещу нас имат куче - не знам точно какво е, не съм наясно с породите, но е доста едро - гласът не му се чува. Сигурно нямаше и да знам, че го имат, ама веднъж ги видях да го извеждат. На мен това куче абсолютно не ми пречи, от моите котки никой не се е оплакал.

Още не съм подписала, ще подпиша обаче.

ПП. Съжалявам, че се "разбъбрих"... просто рядко има с кого да си говоря за котки.





Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Cioccolata (Muggle-born)
Публикувано01.10.08 16:33



Много си мислех, йог, дали да пиша по темата, въздържах се до днес, но сега ще пиша. И то не в полза на домашните любимци по домовете.

По-горе колегите са посочили и за мръсотията, която създават домашните любимци в и около жилищните сгради, и за риска от агресивно поведение спрямо случайни минувачи. И в крайна сметка мисля, че се налага мнението, че всичко зависи от съзнанието на собствениците на любимците: ако, както ти сам си писал, не им липсват първите 7 години, и ще си почистват след тях, както се прави в други държави, и ще ги контролират при извеждане от домовете, и изобщо ще вземат мерки присъствието им да не нарушава комфорта на останалите.

Аз от моя личен опит мога да кажа, че явно не всякакво животно може да се отглежда в апартамент - кучето на съседите ни години наред виеше по цели дни, когато го заключваха само, а звукът не е приятен. Друго, което много ме е дразнело винаги, са собствениците на големи кучета. Имахме такива на втория етаж, с огромна немска овчарка, която, ако й падне да се види без каишка, се втурваше по етажите - това също не е приятно. На мен лично ми е налитало куче - вярно, бездомно, но без ни най-малка провокация от моя страна, аз просто си минавах и понеже кучетата се виждаха от далеч, се опитах да мина колкото се може по-незабелязано и бързо, но уви - едно ме захапа за ръката. Зверски страх съм изпитвала и от тази овчарка на съседите, която се случваше да пускат без каишка.

С две думи, аз си мисля, че когато се позволява такова нарушаване на комфорта на останалите живущи, просто не трябва да бъде разрешено да се държат животни по домовете. И че това трябва да се решава именно от събранието на собствениците на апартаменти в блока. Ако има куче или котка, или питон, или каквото и да е, което пречи на останалите, то трябва да изчезне. А най-добре направо да се пита, преди да се взимат каквито и да било домашни любимци. Пак опираме до преценката на собствениците - дали ще разсъждават правилно по отношение на любимците си. Но както виждаме, тази преценка често е замъглена и точно тогава трябва да има право да се намеси общото събрание, поотделно във всеки конкретен случай.

http://www.save-darina.org
http://forum.all.bg/

Редактирано от Cioccolata на 01.10.08 16:35.



Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: yog]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.10.08 16:58



Ами няма забрана за породи кучета, а пък за ротвайлерите е абсурдно - това си е една класическа порода. Нашите каракачанки (плюс кавказки, средноазиатски и пр. овчарки) са определено по-опасни.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.10.08 17:00



Явно преобладаващата част от преводаческото съсловие не си пада по домашни любимци...

Поне това личи от болшинството мнения тук.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: BlackWolf]  
АвторИpka (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 18:18



Аз съм от малцинството, дето обича животните и си ги гледа вкъщи :-)
Но това, кой обича животните и кой - не, е субективно. Законът трябва да регулира нещата малко по-обективно от това.
Не разбирам няколко неща:
1) Как така изведнъж ще се реши дали може или не може да си гледам куче(та) вкъщи. Когато сме си купили апартамента, е можело да си гледам куче. Взела съм си куче. Сега някой решава, че вече не може. Какво правя?
2) Ако някой си изхвърля боклука през прозореца, трябва да бъде глобен. Ако някой пуска силно музика нощем - също. Не му се конфискува уредбата. И съседите не гласуват предварително дали ще му се разреши да си купи такава.
3) Има си съществуващ закон за гледането на домашни любимци. Ако той се спазва, какъв е проблемът? А що се отнася до почистването при разходка, да ви кажа, много добре изглежда, когато на запад си събират в пликчета изпражненията на кучетата. Само че и през 20 крачки имат кошчета. Когато си разхождам детето и то изяде вафла, нося целофанчето в джоба си следващите 2 часа.
И въобще, аз никъде другаде в Европа не съм видяла подобна липса на толерантност към животните, особено към кучетата, както в България. За мен това е някаква доста криворазбрана цивилизованост. Но да не задълбавам повече.



Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Okaян яcтpeб]  
АвторTaт (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 11:24



една от тези съм, които почистват след кучетата си. Признавам, минаващите ме гледат много странно. Също така, имам проблем с кошовете - не винаги има наблизо. Единственото място, където НЕ почиствам след кучето си, е поляната пред нашия блок. Причината е, че въпросната поляна е превърната в човешка тоалетна, сметище, а също така не рядко цигани връзват коне. Става дума за широкия център на Пловдив.
Напълно съгласна съм, че различните породи кучета имат различни нужди и това трябва да бъде строго регламентирано. Много против съм безотговорни хора да вземат кучета, за които не се грижат добре (напр. ротвайлер - едно прекрасно куче, ако се възпита както трябва). Страдат и самите животни, и съседите.
П.с. Преводач съм.



Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: BlackWolf]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано02.10.08 14:30




В България, доколкото знам, още няма подобни забрани...



Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано03.10.08 16:01



`начи, ти не се разбираш със съседите си за помиярите, ами пишеш петиции по Интернет?

Такъв като тебе е боклук по дефиниция. Само че, повечето ще се въздържат да то го кажат - боклуците сте зли и отмъстителни.


Мое да бегаш улево.


Бой, ебане, сръбска музика.


Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Caмия Инжинep]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано03.10.08 21:28



Може би помиярите са съседите (поне това е обичайния случай за повечето съседи), така че какво да се разибра с тях?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Сори, няма да подкрепя.нови [re: ABe]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано05.10.08 06:47



Може би, от съседните партаменти са против теб...



Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: yog]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано05.10.08 19:46



Скъпи Йог, и тук има подписка, аз изпратих нея.
http://www.computercatalog.eu/helpus

Освен това и по човек изпратихме стотина декларации в деловодството на парламента.
В крайна сметка закони, свързани с животните, има, нека направят така, че те да се спазват. А не да съчиняват допълнително измислици-премислици, които целят единствено междусъседско напрежение и още един повод за масови саморазправи. Това е недомислица и се надявам горещо да бъде надлежно преработена. Моите 3 котки, временно 5, не пречат на абсолютно никого; получават медицинска помощ, когато е необходимо; в къщата НЕ мирише на котка, защото котките не миришат - непрекъснато ги целувам и мириша; и няма косми, защото почиствам идеално; хората могат да узнаят за присъствието им само ако ги видят на прозореца, а те обичат да висят там и да съзерцават пренебрежително света наоколо.
Този проектозакон е поредната глупост в непоправимо абсурдната ни страна. Та домашните любимци имат статута на тотем, на нещо твърде лично и неприкосновено, те възпитават в любов и чистота, преданост, безкористно себеотдаване и не на последно място - разтушават духа по несравним начин. За мен, да ме отделят от котките ми, или да бъда дискриминирана, поради факта, че ги обичам, е равносилно на висша фома на морално падение и всякаква липса на душевност и човешки облик изобщо.
Именно заради котките ми и изхвърлените бебета, които подслонявам, лекувам, възпитавам и задомявам, все повече ми се ще да работя преводи само вкъщи. Вижда ми се като идеалното щастие



Бишана (от породата на Йог)



Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: bichana(Reni)]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано08.10.08 18:19



Скъпа Бишана,

благодаря ти за линка. Да, аз го подписах веднага. Има си хас. :))
.. Досежно кавгаджийския тон на самия Инженер (зная двете ви истински имена), ще кажа, че принципно не отговарям на подобни писания...

Позволете ми да Ви разкажа за една наша комшийка, която гледа котки.. Да, гледа, но не като йог 1-2 котенца, а всички котки в радиус на 250 м. от блока ни. Това е една немлада , ниска, скромно , дори бедно облечена женица, която се е посветила напълно на мустакатите. Аз не зная как живее тази жена, която дава цялата си мизерна пенсия за котенцата.. Ходи и купува разни кости с малко месце, вари супички и поддържа една бандичка от минимум 20 котенца... Разбира се и ние със съпругата помагаме... Понеже моята Кралица не яде всякакви неща, всичко което тя не докосва се носи долу и поставя в специални хранилки.. Колеги, не давайте кости на кучета и котки.. Опасно е за живота им..Освен ако са много ситно смляни, като брашно.. Та благодарение на тази жена, която сигурно котките ще и издигнат паметник в своето царство, ние се радваме на мило и приятно присъствие на грациозни и чисти котенца.. Вчера друга съседка ми каза , че всякакви мишки са напуснали безславно избите ни..Значи, не е и безполезно това мустакато приятелче.. Ще завърша с една смешна случка от битието на горе упоменатата жена: Преди 2 години тя взе в къщи едно котенце с 3 крачета. И го кръсти Тричко, заради броя крака. Не щеш ли един ден същия Тричко се сдобива с прекрасно наследство от три малки Тричковчета.. Хе хе-Тричко родил :))

Боже, как се увлякохме- вместо да разглеждаме аксиални и/или ролкови лагери как да ги преведем на чужди езици-ние мъдро защитаваме тези същества, даряващи ни с радост..
О, това е безкрайна тема, мисля , че дори има специални форуми..

поздрави на всички съмишленици..
йог

...



Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Taт]  
АвторBlaueAugen (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 20:52



Ще подкрепя подписката, защото намесата на съседите в личния ни живот нарушава грубо правата ни, при положение, че не им причиняваме безпокойства.
Освен това обичам животните и съм се убедила, че те могат да добруват в апартамент.
Доста ме учудват някои писания.



Тема Едва ли.нови [re: jaime14]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано10.10.08 14:38





Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Едва ли.нови [re: ABe]  
Автор Cioccolata (Muggle-born)
Публикувано13.10.08 19:21



Закачам се за последния, за което се извинявам. Линк:



http://www.save-darina.org
http://forum.all.bg/

Тема Ако кучето ти се изпикае още един път на врататанови [re: BlackWolf]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.10.08 10:36



ми - твоята глава ли да счупя или неговата?



Тема А, изядената Даниела от Севлиево не помниш ли?нови [re: мимoxoдoм]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.10.08 10:42





И това ли не помниш?



Няма да се ровя повече, че ще ме хванат нервите и ще се разпсувам!



Тема Какво да прави ли??? Да направи като мен!нови [re: BlackWolf]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.10.08 11:06



Еди ми вдигаше шум, вдигаше, докато една вечер ми вдигна кръвното и извиках полиция, като им казах, че има опасно нарушаване на обществения ред. Рекох им:

- Ето, слушайте - чак вратата се тресе. И елате да легнете в леглото ми за да се убедите, че и то се тресе!

- Ама, господине, то още няма 22:00 часа!?

- Няма има-нема! Проверил съм ги юридически нещата. Хигиенни норми №0-64 за пределнодопустимото ниво на шума в жилищни и обществени сгради и райони... Ако не сте ги чели - на, четете. Тези 6:00 и 22:00 часа важат само като изключение при строително-ремонтни дейности, съгласно градоустройствения план и нямат нищо общо с този случай!!! Е, разбирам, когато хората се веселят - нямам нищо против да се веселят три дни и три нощи, ама тоя пияница се весели сам всяка вечер!

Шашардисах полицайчетата, те се съгласиха с мен, разбесняха се, тряснаха му една глоба и оня изтрезня завинаги!



Тема За канарчета, папагалчета, хамстери и др.нови [re: yog]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.10.08 11:19



ще важат ли новите разпоредби?

Ако не важат - веднага да бъдат включени!!!

Мен ако питат - и зоопарковете трябва да забранят!!! Тормозят животните. При съвременните аудио-визуални средства много по-добре ще е хората да гледат 3D представления, отколкото да гледат измъчени животински погледи!!!

Казах!





Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Бaтe Heдeв (кафеджия)
Публикувано14.10.08 12:10



Аз предлагам да се доосъвремени този закон!
Трябва да се приеме и текст от рода - да се информират комшиите, че планувам да направя близнаци. Откъдето следва комшиите да ми дадат писмено или устно разрешение.
Иначе какво е това безобразие? Едно хлапе реве под мен, друго над мен, по две, от двете страни на апартамента. Ад ви казвам!
Трябва контрол да има върху това! То бива Бейбибум бива, ама това не се търпи вече!
Вчера, излиза една млада майка да си води хлапето в парка, то пък повърна точно пред моята врата! И да се наведе, да почисти? Не! Взе си го, забърса си го с лигавника и хайде в асансьора!
Това не е ли безобразие?
Да слагат такъв текст! На тези в заварено положение - всичките деца в детски дом или на улицата, хич не ме интересува! Аз все пак трябва да мога да спя нощем!



Тема Има си законови разпоредби за тия работи, аманови [re: Бaтe Heдeв]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.10.08 13:23



никой не ги спазва!

Защо не коментирате и изменененията, които ще озаптят разни-разнообразни псевдомузиканти, вдигащи отвратителен шум?!

Който иска да вдига шум, който иска да има лаещо куче, който има ревящо бебе - да си обезшуми апартамента!

Да, ама няма пари!





Тема Re: Има си законови разпоредби за тия работи, аманови [re: bugler]  
Автор Бaтe Heдeв (кафеджия)
Публикувано14.10.08 19:27



Така е! Съгласен съм! Да я приемат наредбата и да се спазва точно! - Кучета, котки, деца, музиканти и т.н. да бъдат пъхнати в клетка, задължително обезшумена, за да не шават много и да не вдигат шум! Също и никакво излизане! Няма да ми правят мизерии на стълбището я!

Вчера, забележете, едно хулиганче ми хвърля гущери и жаби на терасата! Чак му се чудя на акъла откъде ги е взело в този студ! Ми тези животни не заспаха ли вече зимен сън?

Миналата година само с кални кюфтета замяраха, но явно техните домашни са ги повъспитавали по убедително. Но като гледам пак ще трябва да се оплача



Тема Re: Ако кучето ти се изпикае още един път на врататанови [re: bugler]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.10.08 20:51



Не вярвам някой човек да позволява кучето му да пикае по съседските врети. Но пък знам случаи, когато го правят хора. И не само пикаят...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: А, изядената Даниела от Севлиево не помниш ли?нови [re: bugler]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.10.08 20:53



А хилядите избити без никаква причина кучета - помниш ли?

Кучемразците са много особена порада двукраки (не са достигнали до състояние на хора, това е ясно), много по-примитивни от кучетата...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Какво да прави ли??? Да направи като мен!нови [re: bugler]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.10.08 20:55



Ами явно комшиите ти не са пичове. Щото след такава изцепка от някой съсед аз бих почакал известно време и после (или ако е толко як, че с моите 18 год. карате да не се справя, ще намеря хора, които да го свършат

) и ще го вкарам известно време за... шевове.

И по-интересното е - после отново. Да се научи на някои неща.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 23.10.08 20:57.



Тема Помня ги!нови [re: BlackWolf]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано24.10.08 07:45



Аз ги трепя!

Ти, като ги обичаш - вземи си ги у вас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.