Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 25.09.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Okaян яcтpeб]  
АвторTaт (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 11:24



една от тези съм, които почистват след кучетата си. Признавам, минаващите ме гледат много странно. Също така, имам проблем с кошовете - не винаги има наблизо. Единственото място, където НЕ почиствам след кучето си, е поляната пред нашия блок. Причината е, че въпросната поляна е превърната в човешка тоалетна, сметище, а също така не рядко цигани връзват коне. Става дума за широкия център на Пловдив.
Напълно съгласна съм, че различните породи кучета имат различни нужди и това трябва да бъде строго регламентирано. Много против съм безотговорни хора да вземат кучета, за които не се грижат добре (напр. ротвайлер - едно прекрасно куче, ако се възпита както трябва). Страдат и самите животни, и съседите.
П.с. Преводач съм.



Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: BlackWolf]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано02.10.08 14:30




В България, доколкото знам, още няма подобни забрани...



Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано03.10.08 16:01



`начи, ти не се разбираш със съседите си за помиярите, ами пишеш петиции по Интернет?

Такъв като тебе е боклук по дефиниция. Само че, повечето ще се въздържат да то го кажат - боклуците сте зли и отмъстителни.


Мое да бегаш улево.


Бой, ебане, сръбска музика.


Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Caмия Инжинep]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано03.10.08 21:28



Може би помиярите са съседите (поне това е обичайния случай за повечето съседи), така че какво да се разибра с тях?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Сори, няма да подкрепя.нови [re: ABe]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано05.10.08 06:47



Може би, от съседните партаменти са против теб...



Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: yog]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано05.10.08 19:46



Скъпи Йог, и тук има подписка, аз изпратих нея.
http://www.computercatalog.eu/helpus

Освен това и по човек изпратихме стотина декларации в деловодството на парламента.
В крайна сметка закони, свързани с животните, има, нека направят така, че те да се спазват. А не да съчиняват допълнително измислици-премислици, които целят единствено междусъседско напрежение и още един повод за масови саморазправи. Това е недомислица и се надявам горещо да бъде надлежно преработена. Моите 3 котки, временно 5, не пречат на абсолютно никого; получават медицинска помощ, когато е необходимо; в къщата НЕ мирише на котка, защото котките не миришат - непрекъснато ги целувам и мириша; и няма косми, защото почиствам идеално; хората могат да узнаят за присъствието им само ако ги видят на прозореца, а те обичат да висят там и да съзерцават пренебрежително света наоколо.
Този проектозакон е поредната глупост в непоправимо абсурдната ни страна. Та домашните любимци имат статута на тотем, на нещо твърде лично и неприкосновено, те възпитават в любов и чистота, преданост, безкористно себеотдаване и не на последно място - разтушават духа по несравним начин. За мен, да ме отделят от котките ми, или да бъда дискриминирана, поради факта, че ги обичам, е равносилно на висша фома на морално падение и всякаква липса на душевност и човешки облик изобщо.
Именно заради котките ми и изхвърлените бебета, които подслонявам, лекувам, възпитавам и задомявам, все повече ми се ще да работя преводи само вкъщи. Вижда ми се като идеалното щастие



Бишана (от породата на Йог)



Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: bichana(Reni)]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано08.10.08 18:19



Скъпа Бишана,

благодаря ти за линка. Да, аз го подписах веднага. Има си хас. :))
.. Досежно кавгаджийския тон на самия Инженер (зная двете ви истински имена), ще кажа, че принципно не отговарям на подобни писания...

Позволете ми да Ви разкажа за една наша комшийка, която гледа котки.. Да, гледа, но не като йог 1-2 котенца, а всички котки в радиус на 250 м. от блока ни. Това е една немлада , ниска, скромно , дори бедно облечена женица, която се е посветила напълно на мустакатите. Аз не зная как живее тази жена, която дава цялата си мизерна пенсия за котенцата.. Ходи и купува разни кости с малко месце, вари супички и поддържа една бандичка от минимум 20 котенца... Разбира се и ние със съпругата помагаме... Понеже моята Кралица не яде всякакви неща, всичко което тя не докосва се носи долу и поставя в специални хранилки.. Колеги, не давайте кости на кучета и котки.. Опасно е за живота им..Освен ако са много ситно смляни, като брашно.. Та благодарение на тази жена, която сигурно котките ще и издигнат паметник в своето царство, ние се радваме на мило и приятно присъствие на грациозни и чисти котенца.. Вчера друга съседка ми каза , че всякакви мишки са напуснали безславно избите ни..Значи, не е и безполезно това мустакато приятелче.. Ще завърша с една смешна случка от битието на горе упоменатата жена: Преди 2 години тя взе в къщи едно котенце с 3 крачета. И го кръсти Тричко, заради броя крака. Не щеш ли един ден същия Тричко се сдобива с прекрасно наследство от три малки Тричковчета.. Хе хе-Тричко родил :))

Боже, как се увлякохме- вместо да разглеждаме аксиални и/или ролкови лагери как да ги преведем на чужди езици-ние мъдро защитаваме тези същества, даряващи ни с радост..
О, това е безкрайна тема, мисля , че дори има специални форуми..

поздрави на всички съмишленици..
йог

...



Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Taт]  
АвторBlaueAugen (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 20:52



Ще подкрепя подписката, защото намесата на съседите в личния ни живот нарушава грубо правата ни, при положение, че не им причиняваме безпокойства.
Освен това обичам животните и съм се убедила, че те могат да добруват в апартамент.
Доста ме учудват някои писания.



Тема Едва ли.нови [re: jaime14]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано10.10.08 14:38





Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Едва ли.нови [re: ABe]  
Автор Cioccolata (Muggle-born)
Публикувано13.10.08 19:21



Закачам се за последния, за което се извинявам. Линк:



http://www.save-darina.org
http://forum.all.bg/


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.