Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 23.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано01.10.08 09:12



Според мен трябва да се приеме друг текст в смисъл, че на еди кое си животно (да кажем куче), му трябват еди колко си квадратни метра пространство, за да не се чувства психясало и да ти олайва квартала по цяла нощ. Не мога да си обясня що за любов и чувства са това да затвориш ротвайлер в боксониера и той да тормози всички съседи. Като искаш да си се радваш на животно, купи си къща на село и си го гледай там.
От друга страна колко от любящите собственици на животни им чистят лайната по улиците? За целия си живот досега ЧУХ от приятел (подчертавам - само ЧУХ), че възрастна дама от София е събирала с лопатка акитата на кучето си от улицата.
От трета страна въобще не ми е приятно да ми мирише на котешка пикня (КП) в коридора поради обстоятелството, че съседите отсреща си отглеждат котка, не знам точно как я отглеждат и къде я водят, но е факт, че най-редовно в коридора на моя апартамент мирише точно на КП.
Иначе това, което са измислили, е тъпо, понеже ще доведе само до спекулации и междусъседски войни.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Сори, няма да подкрепя.нови [re: ABe]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.10.08 10:32



Предполагам, че в съседните ти апартаменти има немалко двукраки добичета, които са доста по-тъпи и неуправляеми от четириногите същества (сигурен съм в това, защото поне 80 % от населинието се състои от такива двуноги екземпляри).
С тях какво ще правиш?...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.10.08 10:34



Между другото, защо съседите да не определят и какви хора могат да влизат в къщата ти? То е същото...



Абе хора, вие луди ли сте? Откъде накъде малоумните добичета, които живеят в съседните апартаменти, ще ти казват какво да правиш?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Те са за друга теманови [re: BlackWolf]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано01.10.08 11:31





Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано01.10.08 12:41



Случи ми се да посетя една чистичка страна - Швейцария.
Вервайте ми, градчето се казваше Баден-Детвил, щях да падна на улицата, когато една достопочтена матрона, водеща малко декоративно кученце с каишка, след като то напои майката Земя и изпусна отзад непригледни вещества, се спря, извади от чантата си метличка и лопатка и прибра с тяхна помощ горе описаните вещества в найлонова кесийка!!
Значи има решение на въпроса. Но, както неведнъж съм заявявал, всичко зависи от първите 7 години, а и от проклетия ни ген..
.. Моето котенце не излиза от апартамента ми. Просто го е страх.. Само веднъж го изпуснахме и настана ад под небето - хукнахме като луди, кой нагоре, кой надолу (аз съм на 3-я етаж) хеле го сграбчихме на 5-я етаж да плаче жално-милно пред подобна на нашата врата. Сиромахчето се бе объркало..
.. Извинявам се, колега, но май 2 породи кучета са официално забранени в БГ като потенциални убийци, или греша? Май бяха ротвайлери, простете не съм по кучетата много-много..

А ти подписа ли? (Тук се майтапя с аналога на руския плакат- демек записа ли се доброволец в Червената Армия. Хе хе)

йог (сигур в преден живот съм бил някакво коте, та толкоз ги любя :))



Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: yog]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано01.10.08 13:20



Само на последната ти реплика да отговоря - и аз все си мисля, че съм била някаква котка в предишен живот. На котка не мога да се ядосам, обожавам моите две котачета вкъщи, като дойде време за ядене, първо на тях давам, после се сещам аз да хапна нещо. Ако някой ми направи нещо на мен, не знам как ще реагирам, ама ако направи нещо на котка... /не само на моите, по принцип/... много лошо му се пише. Моите котки не излизат навън, като изключа две бягства на Гелето, на никого не пречат. Съседите срещу нас имат куче - не знам точно какво е, не съм наясно с породите, но е доста едро - гласът не му се чува. Сигурно нямаше и да знам, че го имат, ама веднъж ги видях да го извеждат. На мен това куче абсолютно не ми пречи, от моите котки никой не се е оплакал.

Още не съм подписала, ще подпиша обаче.

ПП. Съжалявам, че се "разбъбрих"... просто рядко има с кого да си говоря за котки.





Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор Cioccolata (Muggle-born)
Публикувано01.10.08 16:33



Много си мислех, йог, дали да пиша по темата, въздържах се до днес, но сега ще пиша. И то не в полза на домашните любимци по домовете.

По-горе колегите са посочили и за мръсотията, която създават домашните любимци в и около жилищните сгради, и за риска от агресивно поведение спрямо случайни минувачи. И в крайна сметка мисля, че се налага мнението, че всичко зависи от съзнанието на собствениците на любимците: ако, както ти сам си писал, не им липсват първите 7 години, и ще си почистват след тях, както се прави в други държави, и ще ги контролират при извеждане от домовете, и изобщо ще вземат мерки присъствието им да не нарушава комфорта на останалите.

Аз от моя личен опит мога да кажа, че явно не всякакво животно може да се отглежда в апартамент - кучето на съседите ни години наред виеше по цели дни, когато го заключваха само, а звукът не е приятен. Друго, което много ме е дразнело винаги, са собствениците на големи кучета. Имахме такива на втория етаж, с огромна немска овчарка, която, ако й падне да се види без каишка, се втурваше по етажите - това също не е приятно. На мен лично ми е налитало куче - вярно, бездомно, но без ни най-малка провокация от моя страна, аз просто си минавах и понеже кучетата се виждаха от далеч, се опитах да мина колкото се може по-незабелязано и бързо, но уви - едно ме захапа за ръката. Зверски страх съм изпитвала и от тази овчарка на съседите, която се случваше да пускат без каишка.

С две думи, аз си мисля, че когато се позволява такова нарушаване на комфорта на останалите живущи, просто не трябва да бъде разрешено да се държат животни по домовете. И че това трябва да се решава именно от събранието на собствениците на апартаменти в блока. Ако има куче или котка, или питон, или каквото и да е, което пречи на останалите, то трябва да изчезне. А най-добре направо да се пита, преди да се взимат каквито и да било домашни любимци. Пак опираме до преценката на собствениците - дали ще разсъждават правилно по отношение на любимците си. Но както виждаме, тази преценка често е замъглена и точно тогава трябва да има право да се намеси общото събрание, поотделно във всеки конкретен случай.

http://www.save-darina.org
http://forum.all.bg/

Редактирано от Cioccolata на 01.10.08 16:35.



Тема Re: Истина, истина Ви казвамнови [re: yog]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.10.08 16:58



Ами няма забрана за породи кучета, а пък за ротвайлерите е абсурдно - това си е една класическа порода. Нашите каракачанки (плюс кавказки, средноазиатски и пр. овчарки) са определено по-опасни.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: yog]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.10.08 17:00



Явно преобладаващата част от преводаческото съсловие не си пада по домашни любимци...

Поне това личи от болшинството мнения тук.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Подкрепете нашите домашни любимцинови [re: BlackWolf]  
АвторИpka (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 18:18



Аз съм от малцинството, дето обича животните и си ги гледа вкъщи :-)
Но това, кой обича животните и кой - не, е субективно. Законът трябва да регулира нещата малко по-обективно от това.
Не разбирам няколко неща:
1) Как така изведнъж ще се реши дали може или не може да си гледам куче(та) вкъщи. Когато сме си купили апартамента, е можело да си гледам куче. Взела съм си куче. Сега някой решава, че вече не може. Какво правя?
2) Ако някой си изхвърля боклука през прозореца, трябва да бъде глобен. Ако някой пуска силно музика нощем - също. Не му се конфискува уредбата. И съседите не гласуват предварително дали ще му се разреши да си купи такава.
3) Има си съществуващ закон за гледането на домашни любимци. Ако той се спазва, какъв е проблемът? А що се отнася до почистването при разходка, да ви кажа, много добре изглежда, когато на запад си събират в пликчета изпражненията на кучетата. Само че и през 20 крачки имат кошчета. Когато си разхождам детето и то изяде вафла, нося целофанчето в джоба си следващите 2 часа.
И въобще, аз никъде другаде в Европа не съм видяла подобна липса на толерантност към животните, особено към кучетата, както в България. За мен това е някаква доста криворазбрана цивилизованост. Но да не задълбавам повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.