Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 30.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Преводачи-полиглоти?нови  
Автор argentique (лиготия)
Публикувано31.05.08 09:24



Случайно попаднах на един български сайт за преводачи, където една от опциите е, че даден преводач може да си публикува профил и CV, за да представи себе си. Разглеждам си аз и получавам над средното учудване... Аз ли съм толкова назадничава или ограничена, но ме изненада фактът, че има хора, превеждащи на 5-6 езика (като в този списък влизат езици, които не са толкова популярни за изучаване в България, например, скандинавски езици). Работя с два езика, различни от български, и то единият ми е майчин, но съм сигурна, че ще продължа да срещам трудности с всеки от тях, докато се занимавам с превод.
Какво мислите по въпроса - не е ли подвеждаща информацията в тези профили на преводачи-полиглоти?
Благодаря.



Тема И да е подвеждаща... [re: argentique]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано31.05.08 11:57



това няма значение. или ще се утвърдят на пазара, или ще бъдат изхвърлени от него.

Въпросът е, че наистина има такива хора. Аз познавам няколко. Тяхното е дар божи.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: И да е подвеждаща... [re: ABe]  
Автор nesega2(ex-nesega) (* independant *)
Публикувано31.05.08 12:55



Вярвам в т.нар. дар божи... но пък за цели 5-6 езика....



Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш (С. Дали)

Тема Полиглъти? [re: argentique]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано31.05.08 12:56



И какво гълтат? Аз напр. моем да гълтам едновременно рикия, виски и бирюска...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Вервайте ми [re: BlackWolf]  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 13:09



Има, има такива люде. И аз познавам.

@ЧеренВълк - ОФ
Опитайте Кола с Биричка, смесени.
Неочаквано добра комбинация е.





Тема Re: Полиглъти? [re: BlackWolf]  
Автормилeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 13:14



Пък на мен веднъж ми казА, че виски не пиеш... Даже си турИ и нацупеното емотиконче!





Тема Re: И да е подвеждаща... [re: nesega2(ex-nesega)]  
Автор nesega2(ex-nesega) (* independant *)
Публикувано31.05.08 13:20



Хей, наздраве! ама едва 13 часа...



Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш (С. Дали)

Тема хехех, виж, несега... [re: nesega2(ex-nesega)]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано31.05.08 13:42



за наздравето - все тая. Днес съм в почивка, а от др. седмица се нахендрих в некъф проект, дето... не се знае. Или просто ще ми се разгони фамилията от бачкане , или ще ми се разгони на квадрат.

Днес си говорих с един приятел колко е хубаво да излезнеш на балкона на хотелската си стая с чаша ароматно кафе в ръка и да погледнеш слънцето над морето...
А той каза:
- Нищо не пречи вместо кафе да държиш една добре изстудена бира.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема ми, има и такива. [re: nesega2(ex-nesega)]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано31.05.08 13:45



Мой приятел и бивш съдружник и от тази порода. С пет езика, които владее свободно, и още 10-ина езика, които само разбира без проблеми.

Кво да се прави? От една страна дал Бог талант, от друга - дал му родители на подх. социално ниво и време и финансова поддръжка, за да стане това, което е станал.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: ми, има и такива. [re: ABe]  
Автор Aлekcия (непозната)
Публикувано31.05.08 14:13



- Ами разбира се, че точно социалното ниво назад във времето беше определящо. Като четох Емил Басат предното лято - интересно ми беше, наистина. Някои от преводачите от старата генерация знаят добре по повече езици благодарение на това, че са учили в чужди страни, и защото са деца на дипломати, висши офицери, имали са шанса да са такива, предоставена им е била възможност по комунистическо да се учат там, само някои казвам, не всички!
- Има полиглоти. Чест и почитания към тях и знанията им! За мен те са действително интересни хора без съмнение. Освен че са чели и учили, докоснали са се до "каймака", видяли са, усетили са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.