Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 05.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Усвояване на език чрез книгите ??  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 09:07



Привет , на 23 г съм , но англ. език не съм го изучавал сериозно ,но в писмен вид ми е по-лесно , преподавателката ми каза че съм за второ ниво, не мога да кажа че чета без проблеми текстове на английски .
Та с какъв род книги да започна или трябва да мина и второ ниво поне ?



Тема Извинявай, че се отклонявам от тематанови [re: минaвaщ]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано04.05.08 11:35



ама понеже е много наболяла и при мен...

Да те попитам дали и на теб ти се случва следното: да четеш, да разбираш всяка дума по отделно, но да не можеш да схванеш цялостния смисъл?



Тема Re: Извинявай, че се отклонявам от тематанови [re: Бepeзka!]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 11:56



Аз не съм почнал да чета , но си търся подходяща книга за целта :)

"The Spectator Bird" на Wallace Stegner как се превежда за да си я търся на БГ?



Тема Re: Усвояване на език чрез книгите ??нови [re: минaвaщ]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 14:41



Трябва да започнеш с книги, които са ти интересни.
Ако просто си избереш някакви книги за четене, а те са ти скучни, при първите по-сериозни трудности ще ги зарежеш. А ако са ти интересни, дори и да се затрудниш на някои места (а в началото те ще са много), няма да ти пречи, че ще търсиш по речници.
Всъщност щом още имаш затруднения в четенето, бих те посъветвал преди книгите да четеш други, по-кратки и евентуално по-лесни текстове, примерно статии от Интернет или от списания. Със сигурност в Интернет е много по-лесно да си намериш статии по тематика, която те интересува. А ако толкова няма статии, със сигурност има форуми и блогове на тази тема, тъй че има какво да четеш.
Успех!



Тема Re: Извинявай, че се отклонявам от тематанови [re: Бepeзka!]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 14:46



За английския това е сравнително нормално, за съжаление. Просто английският език разчита прекалено много на устойчиви словосъчетания, идиоми и фразеологизми. Тъй че "редукционисткият" подход, да анализираш думите по отделно, не е особено удачен за по-естествени текстове. За текстове, предназначени за учещи език, става, понеже в тях целенасочено се избягват подобни конструкции. Но нормалните хора говорят с нормални изрази, без да се съобразяват с нашето знание или незнание.
И допълнителен утежняващ фактор понякога е, че една и съща дума може да е съществително, глагол и прилагателно или пък определяемо или определение, особено в по-сложните именни изрази. Тогава трябва да се изпробват няколко различни комбинации на значение на думите и тяхното съчетаване.
Тъй че - стискай зъби, псувай английския и продължавай да го учиш нататък.



Тема Re: Усвояване на език чрез книгите ??нови [re: минaвaщ]  
АвторИpини (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 21:00



На английски предлагам да започнаш на четеш "Хари Потър"- седемте тома са пълни с думи, които не можеш да срещнеш другаде, освен ако не си израстнала в Англия ( т.е ще научиш много нови) и същевременно няма да оставиш книгите, докато не ги прочетеш - толка са интересни - поне на мен ми бяха. Друг начин е да се абонираш за Newsweek - ако се интересуваш от световна политика и икономика. Ще ти идва в къщи всяка седмица и от просто любопитство, ще го четеш.
Всичко това добре, но да ти кажа, не вярвам, че някой знае даден език, докато не е живял в държавата, която го говори поне 5-6 години. Аз съм от гръцки произход , говоря гръцки от бебе и ходех на гръцко училище в България , но разбрах, колко малко го знам, едва когато се намерих в Гърция. Сега, след 10 години тук, мога да кажа, че го знам перфектно. Не се отнася същото за английския, език , който уча( все още) от 10 години и не мисля, че зная добре, въпреки всичките ми удостоверения за владеене.
Така че - най-добрият начин е да си подготвиш чантата и да отидеш да поживееш в Англия, за предпочитане Лондон, за да не научиш някой диалект.





Тема Re: Усвояване на език чрез книгите ??нови [re: минaвaщ]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано05.05.08 02:09



В библиотеките има адаптирани издания на много заглавия. Те са с опростени изрази, намален запас от думи, а често имат и речник към книгата. Ама като за между първо и второ ниво пак ще са ти трудни. Аз ги четях след 3-то ниво и имах затруднения тук и там.

Иначе кратки и сравнително прости текстчета от нета, както предложиха колегите, ще е най-добре. Детските приказки са също по-простички и са идеални за започване.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.