Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 16.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Автор delta_fors (непознат )
Публикувано10.06.08 13:57



На мен през април ми звъняха. Имали задържан италиански гражданин в Каварна. Номерът: 089 655 72 13. Разказаха ми цял сапунен сериал. Таман от Варна да бях хукнала по нощите в Каварна...без малко да се хвана.
Интересното беше, че седмица след първото обаждане последва второ, от същия номер, със същите думички...баси, тия хора поне не си ли отмятат кои са им жертви и кои не са се хванали. Тъпанари.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: kaфe]  
Автор delta_fors (непознат )
Публикувано10.06.08 14:17



Ха! Сега виждам, че моята история е 1/1 с тази на "кафе". Само че при мен ставаше въпрос за италиански гражданин. И интересно - не ме караха да им диктувам номерата, а да занеса лично ваучерите и да внимавам полицаите, които ще ме вземат да не разберат, че съм купила ваучери.

Другото съвпадение: и на мен ми звъня адвокат Георги Гатев, който между другото е бил адвокат на медеците ни в Либия (истинския де). Другият беше старшина Стоименов от РПУ - Каварна.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: delta_fors]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано11.06.08 02:51



А ти занесе ли ги? какво се случи?



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Бepeзka!]  
Авторnaivnata (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 16:42



Измислиха една историйка ,че един италианец е задържан в ареста на РПУ Елин Пелн с фалшиви пари и има нужда от превод, и естествен да се обад по телефона на близките си и аз се вързах .





Тема Re: Какво точно е станало?нови [re: Бepeзka!]  
Авторnaivnata (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 16:51



Действат по следния начин. Намират ти телефона, ако си регистриран/а в сайт за преводачи и казват обикновено, че някой има нужда от устен превод и съчиняват една историйка, която се оказва една и съща за всички на които се обаждат. Представят се за високопоставени служители, обикновено цитират дори и имена на известни личности в медийното пространство. Казват , че клиентът им /ако се представя за адвокат/ има нужда от превод и да се обади по телефона - в моя случай, "адвокатът не можеше да присъства на разпита, понеже майка му е починала " и ме моли да купя ваучер на клиента, понеже имало един старншина, който им предоставял телефони срещу заплащане, имат възможност да се обадят по телефона. И понеже ние сме свикнали винаги да правим всичко по втория начин, да заобикаляме закона (говоря от моя гледна точка) , ми казаха да купя ваучери и да им изпратя кодовете. Така се вързах.





Тема И Какво щеше да стане?нови [re: naivnata]  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 15:40



Нека да ви кажа какво пък щеше да стане при мен..

.. Йог е завършил голям превод и съвсем заслужено отмаря, спи. около 15 часа завчера.
Любимата му съпруга (бдяща като сокол над съня му) чува, че мобилката и звъни и отговаря. .. Да? търсите йог? така и така г-н йог спи.. за какво се отнася? За превод. Той и друг път ни е правил такива преводи..
( Внимание!Току-що бяхме обсъждали телефонните измамници).
Аха, мисли умната ми половинка.. пак мошеник , а.. йог си спи непричьом.
И тя му дава мойта мобилка. Отсреща звънят на йог, който нищо не знае и блажено спи..
Моята любима вдига моят телефон и пак говори, но отсреща упорито искат йог , та йог..
Което вече съвсем навежда жена ми на блестящата идея , че това са тези мошеници..
Казват и, че ще звъннат след час-два след като йог се събуди.
..Той се събужда и му докладват, че се очаква позвъняване от мошеници.
към 19 часа наистина ми звънят. Аз, подготвен, отговарям : Да, кажете? като следващото изречение е на езика ми - А ваучери колко да ви купя?
Отсреща бавен спокоен глас ме запитва ..Бихте ли ни превели един спешен технически текст.
Аз: Това ми е работата..
Или хората си бяха обикновени клиенти, но когато параноята ни е обхванала ,Виливар, можехме и да се изложим..
Та такива ми ти работи..





Тема Re: Измами по телефона [re: delta_fors]  
Автор Durga (минаващ)
Публикувано17.06.08 13:19



Здравейте колеги, на мен нещо не ми стана ясно защо са им на тия мошеници ваучери... Какво правят после с тях? Ако са пари - разбирам, ама ваучерите има ли как да ги осребрят или просто си ги ползват да си говорят с тях?! Питам просто от интерес... Иначе наистина е хубаво, че предупреждавате... дано няма повече измамени...



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Durga]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано17.06.08 21:39



Има няколко теории по въпроса:

1. Че има вторичен пазар на кодове за презареждане (поредицата от цифри изписана на ваучерите). Цената на вторичния пазар е по-ниска от пазарната. Купувачите са близки и познати на измамниците.

2. С получените кодове за презареждане се осигурява бъдещето финциониране на организираната банда от измамници. Ако още не е станало ясно това е добре организирана престъпна мрежа.

Използвам случая пак да кажа - сигнализирайте в Полицията и на своя телекомуникационен оператор при всеки опит за измама. Писането в форуми определано е от полза, но Полицията и Оператора могат да свършат добра работа в тези случаи.

Не съм преводач, ама темата ми е интересна. Извинявайте, че се обаждам понякога.





Тема Re: Измами по телефонанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано17.06.08 23:07



Разбрах ти намека.


Нямам нищо против да пишат хора, които не са преводачи, просто онзи случай е различен.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторEнa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 00:18



Полицията е в играта и най-меко казано й е през...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.