Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 21.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Измами по телефонанови [re: Бepeзka!]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано03.06.08 20:38



Ако Полицията снабдяваше измамниците с информация, то предмет на измамите нямаше да са десетина лева в ваучери, а нещо значително повече.

Преди време по телевизията имаше репортаж за семейство станало обект на телефонна измама. Репортажа бе изключително добър: хората описваха как в началото са били убедени, че някой е предал на измамниците личните им данни. После, "връщайки лентата" на случилото се назад осъзнават, че самите те несъзнателно са издали тази информация на измамниците. Не е задължително това да става по време на единствен телефонен разговор. Може и да имат и други начини - в края на краищата измамниците не работят нищо други и имат достатъчно свободно време.

Подобна тема имаше в

, но вашата е значително по-интересна.



Тема Re: номера 0894275887 и 0877656348нови [re: Kacaндpa]  
АвторFlamel (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 14:09



0894275887 - Номера на началника на II РПУ - Варна, комисар Христов



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Автор smuglianka (***)
Публикувано06.06.08 15:35



Хората продължават да действат. При мен вече е дознател от РПУ Смолян и естествено има нужда от преводач за два часа. Номерата са същите. Казах им, че имат грешка, защото за съжаление не бях прочела, че има толкова много аналогични случаи, пожелах приятен ден дори, а отсреща ме напсуваха. Няма да го коментирам. Може би наистина е грешка да се дава лична информация в нета.
Лек ден на всички.

Редактирано от smuglianka на 06.06.08 15:36.



Тема Re:нови [re: Уkpaинka]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.06.08 16:09



Изчетох цялата тема и ... не мога да се начудя на хората, които купуват ваучери, диктуват номерата им на непознати и после се оплакват, че са били измамени.
На фона на цялата олелия, която се вдигна в държавата с измамите по телефона, да има интелигентни хора, които а се връзват на евтини номера за пладнешки обири ... е тъжно.
На мен ако се обадят, ще държа да се видя с чужденеца, да говоря с него лично, да говоря с полицаите и тогава лично ще му дам да се обади в чужбина от моя номер.
Но тъй като такива комисари, инспектори, адвокати и чужденци не съществуват, няма и да се налага да пътувам.
А да се качвам в кола с непознати?
Само с 3-ма придружители от най-близкото ми обкръжение.
Въоръжени.
Да не забравяме в каква държава живеем все пак.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Автор Sylvie (непознат)
Публикувано06.06.08 16:09



Колеги,

току-що се обадиха и на мен. Благодарение на този форум приключихме разговора по бързата процедура. Номерът от който ми се обадиха е 0894275877. Схемата е същата, РПУ Елин Пелин, задържан френски гражданин, даже и име му измислиха. След като попитах: "Сигурно му трябват ваучери за телефон на задържания?" (тъй като една колежка ми разказа, че искали точно това, да купуваш ваучери и да им казваш номерата), ми затвориха телефона.
Благодаря на колегите, които ни предупредиха!

A la porte des grands, le seuil est glissant.



Тема Re:нови [re: Sylvie]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.06.08 16:13



Определено си ги изненадала много неприятно.
Но поне да си бяхте поговорили повече, че да си изхабят ваучерите.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 17:21



Виливар,

Ти се учудваш, и с право, за лекотата с която ни мамят мошениците.
И сам в последното си изречение даваш отговор на въпроса си.
У всеки от нас е насаден параноичен страх от полицията (милиция) защото тя отдавна се асоциира като търпимо зло, а не помощник в живота.
В квартала където живея вече 26 години не съм виждал дежурна полицейска кола.
На 5 метра от постовия на нашата градска полиция убиха човек и той не се и помръдна..
Какво да говорим повече.
Отново благодаря на авторката Украинка , а уже и болгарка..:))

йог





Тема Re:нови [re: йor]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано07.06.08 23:21



И все пак никой не ви задължава да превеждате на мнимите чужденци, нали?
Питат ви дали искате?
Така че тук несъмнено има доза алчност.
Но недоумявам как млади, образовани и интелигентни хора могат да се вържат на такива плоски номера ...
Да купувам аз ваучери и да диктувам номерата по телефона на непознат ... а гаранция, че парите ще ми бъдат върнати - нулева.
Докато си бях в България миналата година, и на мен ми се обадиха (за втори път) да ми съобщят, че баща ми бил катастрофирал и лежал в някаква болница на майната си някъде из България.
Още след въвеждащото инфо, което трябваше да ме предразположи да чуя повече информация за състоянието му, разбрах, че са измамници.
Просто защото баща ми си беше вкъщи по това време.
Но се опомних и им казах: "Така ли? Баща ми в момента гледа телевизия с мен в хола. Ваучери ли искате? Глобул или Мтел ги предпочитате?"
При което ми затвориха телефона.
Първия път като се обадиха ги усетих, че са от измамниците, но ги изслушах, направих се, че съм се вързала (беше нещо за зет ми - аз още деца нямам, тия за зет ми говорят), изразих готовност да купя 10 ваучера на Мтел (тогава имах и Прима, та имах доста стари ваучери).
Издиктувах им много бавно номерата на 8-те използвани ваучера, които имах на разположение в този момент, като се уговорихме да ми се обадят по-късно да издиктувам и другите два.
Познай дали се обадиха отново.


Та по темата ... парен каша духа, сигурна съм, че при следващото телефонно позвъняване ще проверите 5 пъти преди да правите каквото и да е.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Посипвам си главата с пепел :) [re: Bиливap]  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 09:59



офф

@Виливар

Моля за извинение, че неволно смених пола Ви по-горе. (сам)
Но съгласете се, че елф с име Виливар и/или Леголас ни кара да
мислим, че е от м.р. ед.ч.

докато йог си е категоричен Адам.





Тема Re: [re: йor]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.06.08 17:32





Виливар определено е женско име поне там, от където съм го взела.
Иначе нормално е имена, завършващи на съгласна, да се приемат по-скоро за мъжки, а имена, завършващи на гласна - за женски.
Няма никакъв проблем

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.