Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 21.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Изгаврете се и виенови [re: Diletanta]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано02.06.08 13:35



Първо, имейлът беше получен в пощата ми в Yahoo, а там проверяват за основните неща (malware и т.н.). Нямаше прикачени файлове (а и да имаше, те също щяха да бъдат проверени). Единственото, което съм "издал", е че ме има (т.е. акаунтът ми е активен), но след като имейлът не е бил върнат от имейл сървъра обратно на подателя (както щеше да стане при несъществуващ/закрит акаунт), това вече им е станало ясно още преди да предприема каквото и да е било. Могат още да видят (по пълния ми заглавен блок - т.н. header) от кой IP съм го изпратил и така да разберат доставчика ми на Интернет, а ако имат връзки при него и адреса ми. И какво? Ще ме изчакат на входа да им кажа банковата си сметка или да ми отнемат дебитната си карта. Ако можеха да го направят с мен, защо да го правят точно с мен?
Кражба на самоличност, без да им пратя данни за себе си, е почти невъзможна.

Happiness is merely the remission of pain


Тема Re: Изгаврете се и виенови [re: ivz]  
АвторDiletanta (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 14:39



Ставаше дума не толкова за кражба на лични данни, особено пък за опит да ти източват сметките. Просто ще ти вмъкнат скриптче, с което ще си ползват ресурсите и на твоя компютър тихо и незабелязано - я за да сринат нечии сървъри с DoS атака, я за спам (това е класиката), я за безплатна обработка на огромни масиви от данни или за кракване на кодове, с които отделен компютър не би се справил и за години - защо да се охарчват излишно за техника, щом могат да ползват милиони машини по света? И т.н., и т.п.
Само споменах, всеки решава сам дали да ги улесни. Има вече предположения, че "скритият" Интернет надминава несравнимо по обем на трафика "официалния".
(И още нещо за сигурността на данните - похватът phishing също остаря, ползват го аджамии. Онзи спец описа реална атака за проникване в добре пазен корпоративен сървър - гадината се вмъква, проверява има ли данни от кредитни карти, нищо не пипа и не съсипва, оставя малък бот, за да му е по-леко следващия път, и изтрива почти успешно следите от влизането си по терлъци. Всичко това за две минути. Добре, че и експертите по сигурност не пасат трева. Е, някои...)



Тема Re: Изгаврете се и виенови [re: Бepeзka!]  
АвторDiletanta (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 14:45



За шпиониране и събиране на прекрасни бази данни за потребителските навици на хората си има tracking cookies. Тази сутрин изтрих от мощната машина на моя син някакви си 87, защото на него не му пука в какви сайтове влиза.


А зомбираният (тоест управляван от други чрез отдалечен достъп, без това да ти е известно) компютър се ползва по други начини - виж какво написах на ivz.



Тема Re: Изгаврете се и виенови [re: Diletanta]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано02.06.08 14:48



Не ми се започва на тази тема тук, че малко не й е мястото.
Ще спомена само една дума - firewall (и не този на Windows).

Happiness is merely the remission of pain


Тема Re: Изгаврете се и виенови [re: ivz]  
АвторDiletanta (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 17:23



Прав си, да не задълбаваме излишно. Само ще изброя - NOD 32, COMODO, a-squared, HijackThis, Rootkit Revealer и още две-три джвъчки, които предпочитам да не спомена. Въпреки това се е налагало да чистя и ръчно. Но за 90% от хората пред клавиатурите това е "лес дремучий", затова има кротки руски милионерчета като групата Antichat и много други. Карай да върви...



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Бepeзka!]  
Автор kaфe (непознат )
Публикувано02.06.08 19:04



Обадиха ми се по телефона късно вечерта и ми казаха, че в Айтоското РПУ има задържан руски гражданин, 59 годишен, от Москва, който се запознал с българка, около 20-годишно момиче, обещала му да се омъжи за него. Той пристигнал в България за празниците и останал за около 10 дни у дома и, по-точно при майка и; тя по някое си време отишла уж в София по работа, но в това време продала апартамента в София и чейнч-бюрото в Слънчев бряг, които той и бил купил, а го натопила с някакви фалшиви пари, вече не помня каква валута. Казаха ми , че ще ми се обади адвоката му. Аз се съгласих, защото съм превеждала за полицията, а и друг път не са ме мамили. Това са просто изпипани мошеници, отработили всичко до най-малка подробност. Когато попитах с каква кола ще ме закарат до Айтос, ми беше изстрелян отговор с марката и номера. На следващия ден ми се обаждаше същият този комисар Христов няколко пъти, даде ми номера на адвоката на руския гражданин и сякаш малко се поядоса, че аз не съм се свързала с него, но аз изобщо не се усъмних, след това дойде номера, че на този руснак му трябвали ваучери за да се свърже с близките си, и аз нали съм широка душа-купих ваучери за 90 лв. След което вече не можах да се свържа с комисар Христов, който използваше моите ваучери за да мами други хора. Около една седмица бях много притеснена; днес влязох случайно в този сайт- той ми е във Favorites и разбрах, че има и други измамени. И наистина в bgtranslators са дадени имената, телефоните и адресите на регистрираните преводачи. Имам един познат в полицията, утре смятам да говоря с него...



Тема Re: Измами по телефонанови [re: kaфe]  
АвторПpeвoдaчka (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 23:19



При мен сценарият беше идентичен, но ставаше въпрос за английски гражданин, а въпросният "Цецо Христов" се представи за началник на РПУ в гр. Елин Пелин. Въпреки че аз не съм регистрирана в български сайтове за преводачи за разлика от други пострадали колеги, се оказа, че господинът дори знаеше подробности за мен, които обикновено не се обявават в CV-то. Когато го попитах как е намерил телефона ми, той спомена някаква дознателка в полицията в моя град. Това ме кара да си задам въпроса как наистина тези измамници намират контактите ни и дори до известна степен лична информация за нас, която се опитват да използват за по-лесно зарибяване.





Тема Re: Измами по телефонанови [re: Пpeвoдaчka]  
Авторkaфe (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 08:17



Спомням си , че името на адвоката беше Георги Гатев, който наистина е адвокат, но...



Тема Re: Измами по телефонанови [re: kaфe]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.06.08 09:31



Май се налага изводът, че тези хора имат достъп до документацията на полицията.


Вероятно взимат информацията от документи, останали от предишна работа на преводачите с полицията.



Тема Re: Изгавряне прекраснонови [re: ivz]  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 15:28



ivz

блестящ отговор,
умрях си от смях.
Това писмо ми прилича много на нигерийската банда, която
бе още по щедра - тя даваше по 10 мил. дол. само за един банков адрес.


оф
вече съм готов с първата ти песен..
Виж ЛС.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.