Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 20.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: номера 0894275887 и 0877656348нови [re: Kacaндpa]  
Авторbichana(Reni) (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 00:43



"Моите" хора се обадиха от 0877921637.



Тема Re: номера 0894275887 и 0877656348нови [re: bichana(Reni)]  
Авторeмa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 10:33



0877914322 - номера на "адвокат Гатев", на съдружника му "инспектор... от РПУ Хисар го изтрих по невнимание, но мисля, че завършваше на-213 - Глобулски номер



Тема Re: Измами по телефонанови [re: 4avdar4e]  
Авторnaivnata (Нерегистриран)
Публикувано01.06.08 20:38



От същите номера и на мен ми се обаждаха. Но за съжаление успях да се вържа. Разминах се само с 80 лв.





Тема Re: Измами по телефонанови [re: naivnata]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано01.06.08 21:50



Кажи какво точно са искали от теб?

Ваучери ли те накараха да купуваш?



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано01.06.08 21:52



Днес пък на мен ми се обадиха на мобилния да ми кажат, че съм спечелила голямата награда от "Треска за злато". Аз, обаче, никога не играя такива игри и грубичко ги отрязах. После съжалих, че поне не се опитах да разбера каква е схемата този път.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Автор kaфe (непознат )
Публикувано02.06.08 09:05



Здравейте, колеги,

Благодаря ви, че споделяте мнения на тази тема. Мен също ме измамиха миналата седмица по този начин и много се притесних откъде ми знаят името и телефона. Днес мислех да подавам жалба в полицията, но като прочетох това, което е писано, се отказах. Телефонът на измамника е същия: 894275887. Аз съм от Бургас, а РПУ - то, на което трябваше да превеждам беше в Айтос. Обадиха ми се късно през нощта и намах възможност да проверя, а сутринта бях на работа - идеално за мошениците. При мен за по-голяма достоверност се обади и един старшина, който каза, че колата идва. Грешката ми е, че съм си давала адреса в различни агенции, които търсят преводачи по Интернет. Явно и районът на действие на тези криминално проявени лица(защото в подробности знаят всякакви полицейски подробности) се разширява. Още веднъж ви благодаря, че има такава тема и можем да се осведомяваме за измамите.



Тема Изгаврете се и вие [re: Уkpaинka]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано02.06.08 10:28



Не знам защо това се оформя като толкова голям проблем.
С всичкото добро чувство към пострадалите колеги... но наистина трябва да си много, ама много наивен, за да се хванеш на подобна измама.
Аз специално не пропускам случай да се погавря. Ето например каква поща получих неотдавна и какво отговорих. Дано ви е толкова забавно, колкото ми беше на мен:

Писмото:

Contact Fedex courier company.
Dear friend,

How are you today ?.I'm writing to inform you that I have Paid the fee for your Draft Cheque. Yesterday, I went to the bank to confirm if the Cheque has expired or getting near to expire and Mr.Ahmed Zuma the Director of B.O.A Bank of Africa told me that before the cheque will get to your hand that it will expire. So I told him to cash the $950,000.00, (Nine Hundred and Fifty thousand USD)to cash payment to avoid losing this funds under expiration as I will be out of the country for a 6 Months Course and I will not come back till end of Nov. 2008. What you have to do now is to contact the FedEx Delivery Express as soon as possible to know when they will deliver your package to you immediatey.For your information, I have paid for the yellow tag fee and delivery Charge.

The only money you will send to the FedEx Express to deliver your Consignment direct to your postal Address in your country is US$106 One Hundred & Six United States Dollars only being Security Keeping Fee for the Fedex Service so far. I would have paid that but they said no because they don't know when you will contact them and in case of dumourrage on your Package with them.

Please write a letter of application to the given address below:

Company Name: FedEx Express
Director: Dr.Nelson Fabian
Email: fedexoficebenin@sify.com
Contact Tel: +229 97 01 46 06

Finally, make sure that you reconfirm your Postal address,nearest local and international airport, Direct telephone number contact address and picture or id to avoid wrong delivery, they will issue you a tracking #, to enable you track your consignment box and know when it will get to your address.

Let me repeat again, try to contact them as soon as you receive this mail to avoid any further delay and remember to pay them their Security Keeping fee of $106.00 for their immediate action to deliver urgently. Note this. The FedEx Express don't know the contents of the Box. I registered it as a BOX of sensitive telegraphic film materials. They did not know the contents was money. this is to avoid them delaying with the BOX. Don't let them know that box contains money ok.

Thanks and More Blesssing.

Regards,
Barr Eustace Ibuzo Jr


(получено от адрес: eustace ibuzo <eustaceibuzo2@klikni.cz> - вижте откъде е пратено - CZ, а от друга страна международният код на дадения по-горе телефон отговаря на Бенин)

Отговорът ми:

Dear Eustace,
It is great to hear from you again. And what fabulous news! What you did was so thoughtful. I am at a loss for words.
Unfortunately I am also away. Hank (do you remember good old Hank?) arranged for me to visit him in Ittoqqortoormiit (he is in charge of the HDQT station there so there was no problem with accomodation) and I like it here so much I am not sure when I'll be back to civilization. It will be very hard for me to send or receive anything from here (especially urgently and least of all by mail) because we are in the mid of nothing (that's the whole beauty of it).
I hate to subject you to undue strain but since you have handled everything so far so nicely could you pay the lousy $106.00 on my behalf, keep 10% of the amount (Nine Hundred and Fifty thousand USD) and send me the rest with a cheque to:

John Goldsmith von Himmelstein Sr, Esq.
Ittoqqortoormiit
Greenland

No need for address, you know - there are so few of us here, that I am sure the cheque will reach me with no problems whatsoever.
On second thoughts... why not come here with the cheque yourself (or even the box, bring the bloody box, for god sake!), we'll have the time of our lives. No need for any directions, you will find it in a jiffy. Just let me know in advance so that I can meet the boat. And don't forget to bring some warm clothes for yourself.

Best,
John.


Happiness is merely the remission of pain


Тема Re: Измами по телефонанови [re: kaфe]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано02.06.08 10:43



Защо се отказахте да подадете жалба? Мисля, че трябва да го направите. Ако повече хора се отплачат, полицията ще бъде принудена да направи нещо.
Как точно Ви измамиха?



Тема Re: Изгаврете се и виенови [re: ivz]  
АвторDiletanta (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 12:48



Разкошно! Но защо отваряш подобен мейл? Често има и второ предназначение, а опитът да те преметнат просташки е колкото да се успокоиш, че си бил по-умен от тях. Параноята в случая е задължителна, тъй като зомбирането на компютри за "сенчести" мрежи носи милиарди на хитреците. Наскоро прочетох доста подробното обяснение на експерт - вече имаме насреща си обиграни професионалисти, които само още се преструват на палави script kiddies. И зомби-мрежите се използват не само за разпращането на неизброимо количество спам. Дано имаш и други програми за проверка и защита освен антивируса...
(Споменах това тук, защото темата все пак е за измами, макар и от по-първобитен балкански тип.

)



Тема Re: Изгаврете се и виенови [re: Diletanta]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано02.06.08 12:52



Какво означава зомби-мрежа?
И за какво друго се използва инфото, освен за спам? Шпионират ли ни?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.