Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 20.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Измами по телефонанови [re: Aлekcия]  
АвторЧexkиня (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 23:10



На мен ми се случи подобно нещо в петкъ следобяд към 15:30 ч...Обажда ми се някакъв, който ми се представи за комисар от не знам къде си, и ми разказа подробно как една чехкиня -манекенка била завлякла с 12 000 евро някакъв нашенец, не кой да е, и да ме вземели с полицейска кола, за да му превеждам на съответния...казах, че нямам възможност, и че евентуално ще попитам някой колега. Той ми звънна след десетина минути и ме пита дали съм звъннала, казах, че да, и колегите са отказали, той каза едно "... си майката" и затвори... Телефонът е глобулски.



Тема Re: Измама по телефона [re: Чexkиня]  
АвторJa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 10:11



Днес ми се обади полицейски комисар ..../представи се, но не записах името му/ от полицейско управление в гр. Елин Пелин???.... Спешно за около 2 часа трябвало да се превежда на гражданин от Нови сад. Бил измамен, нямало проблем със заплащането, той имал в себе си 1000 лева, ама било спешно и важно! Щели да дойдат да ме вземат с полицейска кола.... /Лицето говори БГ с акцент от западните покрайнини!/ Казах му, че не работя с полицията, а само с ВКП, но ако е толкова спешно, да ми се обади адвокатът на сърбина. ... Номерът, от който звъняха е 0894/275887! След споменаването на ВКП - никой вече не звънна!!!!





Тема Re: Измама по телефонанови [re: Ja]  
АвторEлин Пeлин (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 13:53



На 27-4-2008 и на мен ми се обади лице, представящо се за шеф на полицейски участък Елин Пелин, но като си поговорихме известно време (включващо обещания от негова страна за незабавно плащане sic! - при положение, че работата в полицията се плаща след месеци, превоз от София и прочие) и му казах, че имам роднина майор при тях не позвъни повторно. А номерът е точно същият! После, естествено му звънях да поздравя майка му, но не вдигна.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
АвторFame (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 14:40



Здравейте! И на мен днес ми позвъниха от ''полицейския участък''.Телефонът е същият,който споменавате по-горе.Сценарият е подобен.



Тема Re: Измама по телефонанови [re: Eлин Пeлин]  
АвторEлин Пeлин (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 16:08



А жалкото е, че когато и мой познат се опари от същите и ми сподели, на момента се обадих до Глобул с молба да предприемат мерки срещу притежателя на този номер, а аз респективно да подам жалба в полицията. Тогава ми казаха, че не могат да спрат обажданията му, но за същия номер вече са постъпили много оплаквания. Той - операторът, с когото говорих, виждал, че този номер зарежда непрекъснато и по много картата си, но компанията не може да направи нищо, а още по-малко да се задейства полицейско разследване срещу въпросния, въпреки че се знае, че е измамник!



Тема Re: Измама по телефонанови [re: Eлин Пeлин]  
Автор nesega2(ex-nesega) (* independant *)
Публикувано15.05.08 16:49



И аз имах удоволствието преди 2 дни да изслушам сценария Елин Пелин, 2-та часа устен превод, заплащането и ... и след отказ бях възнаградена с е... си м...
Звъняха от глобулски номер 0896557213

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш (С. Дали)


Тема Re: Измама по телефона [re: nesega2(ex-nesega)]  
Автор vaa_nya (непознат )
Публикувано16.05.08 09:45



И на мен м звъняха от този номер-> 0896557213
Интересно, че сле дкато си махнах телефона от bgtranslators никой вече не ми е звънял, а преди това ми звъняха 3 или 4 пъти в рамките на 20тина дни.



Тема Защо?нови [re: vaa_nya]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано16.05.08 10:10



Момичета, защо не подадете оплакване в полицията. Или поне се оплачете на 166. Всички разговори с този номер се записват, затова няма начин да не последват някакви действия.
Хубаво е, че пишете за това и предупреждавате колегите, но все пак нека и измамниците бъдат наказани.



Тема Re: Защо ли?нови [re: Бepeзka!]  
Авторyog (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 13:44



Права си, Берьозка,
но това не е страна като другите, а България.
И мен вчера полицейския комисар от Чепеларе ме искаше да превеждам на арестуван английски гражданин, но аз, благодаря на този форум, че четейки колегите бях подготвен за подобен сценарий.
Благодаря на авторката на темата.



Тема Предлагам...нови [re: Уkpaинka]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 14:15



Предлагам следващите, на които им се обадят от тези телефонни номера, да си уговорят среща с "полицаите". Желателно на другия край на града. Или ако не може да се установи къде се намират измамниците, на място с максимално затруднен достъп с кола. Нека си загубят час-два, ако не можем да ги спрем с полиция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.