Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 20.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Какво точно е станало?нови [re: Бepeзka!]  
АвторУkpaинka (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 09:42



Познат сценарий!
Само че в моя случай задържаният е бил отгоре на всичко с болно сърце! И искаше да разговаря с роднините си в Русия, за което се търсеше моето съдействие.
А иначе същото - по всяко време ще ме вземат с кола, заплащането ще е много добро, работата е за 2 часа...След първото обаждане от „районно управление” ми се обади и „адвокатът”! И когато видях, че телефонният номер е същия, като на „комисаря от районното” ми светна лампичката. Почнах да разпитвам подробно, предложих да се видим направо в районното управление... и в един момент линията „прекъсна”



Тема Re: Измами по телефонанови [re: bichana(Reni)]  
Автор vaa_nya (непознат )
Публикувано16.04.08 13:15



почти същото обясниха и на мен! отказах, защото в момента съм бременна ( районното било на 50км от родния ми град ), а и самото обаждане не ми се стори надеждно. след седмица ми се обадиха отново, само че от друг номер. няколко дни преди това- на моя приятелка. това, което най ме притесни в случая, е че имат информация за мен- имената ми, телефон, роден град. не оповестявам лична информация в нета, но все пак в автобиографията си съм попълнила и телефон, и адрес ( които след второто обаждане махнах).
абе от цялата работа се притесних много





Тема Re: Измами по телефонанови [re: Льoъд]  
Авторaнreлa5 (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 13:26



На мен също ми се обади "шеф на районно управление" и търсеше преводач на хонорар за един немски гражданин. А този същият номер е звънял 2 дена по-късно на една позната също преводачка, само че е търсил преводач за френски гражданин и в друг град. Така, че колеги внимавайте!



Тема Re: Измами по телефонанови [re: vaa_nya]  
АвторЛьoъд (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 13:28



Веднъж и на мен ми се обаждаха, но по друга схема, тая за закъсалия далчен роднина. Мислех да си уредя една среща с въпросния "роднина" и да свикам няколко приятели да го пребият. Обаче след няколко дни заминавах за чужбина и не исках да рискувам да ме опандизят за тежки телесни повреди





Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Авторчeтящa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 13:58



Като ви чета настръхвам ! Живея в чужбина и засега съм "застрахована". Но не ми става ясно - като ви вземат с кола уж да превеждате, тогава какво, ще ви пребият насред пътя ли ? или ще ви изнудват ?



Тема Re: Измами по телефонанови [re: чeтящa]  
Автор Уkpaинka (и уже болгарка)
Публикувано16.04.08 18:20



Помолиха ме да купя ваучер на задържания. Той уж имал пари, но не се разрешава освен на адвоката и преводача да купуват нещо в такъв случай. По думите на "комисаря от районното", което също е на 25-30 км от София! За щастие не знам какво следва в такива случаи! Но да ти предлагат 500! лв. за два часа работа?



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано16.04.08 21:56



И на мен ми стана интересно какво точно се случва на преводачите, ако склонят да отидат...



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Бepeзka!]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано16.04.08 22:17



Слава Богу, нямам представа, но вероятно се измисля някакъв номер да носиш пари. Пък после посред някоя магистрала, не знам ...

Най-добрият вариант е да вземат парите и да те зарежат на някоя бензиностанция с оправдание, че получават по радиостанцията заповед супер спешно да отпрашат в противоположна посока и ще те търсят на другия ден. Ама да не прекалявам и да не давам идеи на болните мозъци.
Мен ме впечатли фактът, че работата може да се заформя и посредством бюро за преводи. Това вече е направо гадно! Какво, човек трябва да е краен параноик и да отказва всякакви ангажименти?



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Автор Aлekcия (непозната)
Публикувано16.04.08 22:57



Като ви чета се озадачих върху едно мое преди 2 дни обаждане от агенция, че им трябва преводач от френски (учила съм го, но не ми е на блестящо ниво, че чак и за работа да го ползвам). Съжалявам, че не ги изслушах, а директно ги отклоних, че съм заета, което си бе вярно. Не съм имала време да се отбия на посочения адрес и да проверя там има ли офис.
По нашия край полицията беше заловила такси с голяма сума пари от измами на възрастни хора от селата (около 30-40 хил. в брой). 1. Вариант Донесете пари, че детето ви тттт еди-къде си е. 2. Карат да купиш ваучер да изтъркаш кода и да им продиктуваш числата да си заредят телефона, та даже имали наглостта да искат от бабата 4 ваучера от по 20 лв.
Пак преди време на обикновения ми телефон мъжки глас се опитваше да имитира детски: "- Мамооо, знаеш ли, днеска направих една беля" - ама и хленчи и ми звучи смешно. Казвам му: Кажи, маме, какво стана, пак повтаря същото: - Мамооо, знаеш ли, днеска направих една беля и аз като се усъмних и изведнъж с твърд глас: - Детенцеее, сбъркало си си майката, не си моето дете!!! Оня тракна телефона и така не разбрах каква "беля" искаше да инсценира.





Тема Не ми е известно да се е случило нещо в колатанови [re: чeтящa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано22.04.08 13:17



...на някой. Всички такива схеми, за които се е разчуло из медиите или за които аз лично съм чула, завършват с купуване на ваучер за мобилен телефон и диктуване на кода (или както се казва) или по друг начин даване на пари.
И на адвокатите им прилагат такива номера. В правните форуми има също аналогични теми.
Преди време медиите съобщиха, че така е бил измамен един известен адвокат, Хари Харалампиев. Ама само за него са съобщили, иначе със сигурност има и още. Щом и адвокатите се ловят...



Накратко: това явно са фини хора, бре! Не бият, само мамят. НЕма страшно.

Редактирано от Mиpa_M на 22.04.08 13:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.