Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 22.09.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Измами по телефонанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано27.06.08 16:30



Комисар Христов от РПУ - Каварна.
моб. тел. 0893 81 41 47

Току-що ни се обади на стационарния в офиса да иска директна връзка с някой от преводачите. Имало пострадали чужденци, които трябвало да бъдат разпитани веднага, в противен случай щели да си изтърват полета...
Дори превоз с кола обеща да осигури

Редактирано от Lillie на 27.06.08 16:37.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Lillie]  
Автор kaфe (непознат )
Публикувано27.06.08 18:08



Абе тоз няма ли кой да го хване най-после?



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Lillie]  
Автор kaфe (непознат )
Публикувано27.06.08 18:12



Вчера около 12.45 ч. в Пето РПУ Бургас е получено съобщение от 60 годишна бургазлийка, за това че на домашния си телефон е получила обаждане от плачеща жена, представила се за снаха й, която заявила че е допуснала тежка катастрофа с дете и за това е задържана в ареста, съобщиха от ОДП Бургас. От бургазлийката са поискани 14 000 лв. за да бъде освободена снаха й, като й е назначена среща с "адвоката" за предаване на парите пред офиса на "Пощенска банка" в бл. 104 на бул. "Демокрация". Служители от Пето РПУ Бургас са задържали мъжът, явил се на срещата за да получи парите за "адвоката". Това е 32 годишен бургазлия, работещ като таксиметров водач. При извършеното претърсване и изземване от таксиметровия автомобил, управляван от бургазлията е иззета торбичка с 1 500 лв., получени около 11.00 ч. същия ден от възрастен мъж пред бл. 79 в комплекс "Лазур". Потърпевшият от измамата е установен - 76 годишен бургазлия. В хода на проведените допълнителни оперативни мероприятия таксиметровия водач е огласил още десет случая, при които е получавал пари от възрастни хора на територията на Бургас и в последствие ги е носил на определени му по телефона места. Работата по цялостно документиране на престъпната дейност на бургазлията продължава от служители на Пето РПУ Бургас.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Lillie]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.06.08 18:39



С извинение, че се повтарям: отиваш в най-близкия

и пускаш писмена жалба. В нея описваш кога и как измамник с телефонен номер 0893 814147 се е опитал да те измами. В жалбата съобщаваш датата и часа на обаждането от измамника и номера на стационарния в офиса. Изискваш или молиш (в зависимост от настроението и темперамента ти) БТК да те защити от подобни измамници.

Повтаряш операцията и в най-близкото РПУ.

Към края на следващата седмица пишеш тук как са реагирали БТК и Полицията.



Редактирано от нaблюдaвaщ на 27.06.08 18:59.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторEнa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 11:51



Наблюдаващ, прощавай, ама аз понеже съм малко черногледа и "сомневающа се" (което не ми попречи да се оставя да бъда измамена, де), особено при подобни мащабни, добре организирани и направлявани акции, отличаващи се с учудващо постоянство, искам да попитам: нали не се стараеш да ни внушиш с този си съвет, че надеждният начин за защита е официалното подслушване, т.е. "проследяване" на стационарни и мобилни телефони на - в крайна сметка - потърпевшите? Или аз нещо пак не разбирам? Защото, ако колегата последва съвета ти, това де факто означава, че дава официално писмено съгласие за проследяване на разговорите по телефоните си. Още малко, и човек ще си помисли, че всичко е добре обмислена кампания, за да ни накарат да "искаме" по-добра защита чрез тотално подслушване. Не че и сега не се прави, но не е законово легитимирано. Познаваме подобни акции (не телефонни) от братски (не много съседски) държави като например Германия. Населението на тази държава има нещастието да търпи в момента един от най-неприятните си и недолюбвани (меко казано) вътрешни министри, радващ се на този си имидж благодарение на неистовите усилия за въвеждане на точно такива мерки. Та да си дойдем на думата - за това ли иде реч най-накрая?



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано30.06.08 17:44



Уверявам ви, че съм изумен от горещите дебати по тази тема. Те всъщност доказват едно: има маса наивници, които са готови да се хванат на толкова елементарна въдица. Не си оттеглям определението "наивници", защото другата възможност - "готови за бърза и лека печалба" - звучи още по-засягащо.
Пиша тук само защото се обадиха и на мен (от телефони 0893814147 и ...9). Безцеремонен мъжки глас ме попита кой съм и дали живея там, където наистина живея. Казах му да дава по същество. Съобщи ми, че му трябвал преводач и устен и писмен превод за час и половина. Прекъснах го и му казах да пробва с адвокати и зъболекари, защото са доста по-богати от нашего брата. Последните ми думи бяха, че номерът няма да мине. Затворих. Толкова.
Какво има да го умувате, да страдате, да споделяте, да давате съвети и да се кахърите? Не им цепете басмата, прекъсвайте ги веднага и след няколко месеца ще започнат да опитват нещо друго. Колкото повече обсъждате това тук, толкова по-ясно става, че някои много се вълнуват, т.е. са по принцип уязвими. Не ставайте деца, дявол да го вземе!
Наистина недоумявам как може зрял човек да се хване на подобен номер... на какъвто и да е било номер от сорта. В мига, в който чуете "ваучер", ако бушонът ви още не е сработил (срам за вас ако е така), но в тази секунда му теглете една майна (ако не ви се използва точната дума, кажете "Да ти го начукам") и затворете, без да обяснявате повече. И стига сте го коментирали наистина, просто е смайващо (95 мнения до момента, че и три от тях мои :))!
Пиша това, не за да наливам вода в мелницата на "аз", "ох", и "на мен също", а за да подчертая, че вие им пълните гушите с лековерието си.
Запомнете: "ваучер"? "Да ви вземем с кола" (господи, даже не вярвам, че някой може сериозно да си го помисли)? "Ще донесете ли N-лева на едно място, защото еди-кой си може иначе да умре"? Затварям! Не ме интересуват подробностите. Ставало дума за майка ми?! Я го духай! Елементарно. И точка.

Happiness is merely the remission of pain.

Редактирано от ivz на 30.06.08 18:37.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Eнa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.06.08 22:07



Не бях се замислял за подобна реакция, признавам си.

Права си - света се движи в посока на тотално наблюдение на всичко и на всеки. Не става дума за подслушване в буквалния смисъл на тази дума, а именно за наблюдение.

Пример: когато някой пише тук нещо, то някой някъде вече знае, че текста е написан именно от неговия IP адрес. Информацията се записва, но не се използва докато не се породи нужда от това. Необходимостта се появява когато някой се чуства реално застрашен от написаното. Ако е заплахата е наистина реална, то някой предприема действия за да превърне цифрите от IP адреса в име и адрес.

Чустваш се гадно в момента?

Ами я си представи, че в момента някой тук в клуб те заплаши с убийство. И то не голословно, а цитирайки достатъчно персонална информация за теб, за да е ясно че намеренията са зловещо сериозни. В такава ситуазия не би ли била благодарна, че някой от "добрите" има средства да стигне до този, който те заплашва преди той да стигне до теб?

Записаната информация е само за IP-та, но не й за текстовете на съобщениета. Затова е важна ролята на потърпевшите да задействат механизмите. Няма кой друг да ги задейства.

Какво ще стане след като се подаде сигнал, че става нещо нередно?

При телефонните измами телекомуникационния оператор ще изиграе ролята на модераторите в клуба, които ще баннат телефонния номера на лошия. Поне да не мами повече с него. Като си купи друга карта - ще баннат и нея, след като постъпи оплакване и от нея. И така - докато измамника се откаже.

А полицията при желание ще хване човечето-измамник и ще го постави на място, откъдето няма да може да мами повече.

Какво става когато никой не се оплаква?
Ами измамниците си мамят и никой не им пречи.

Ясно ли обясних ситуацията?



Тема Re: Измами по телефона [re: ivz]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано01.07.08 09:34



Изумява ме фактът, че има хора, които се връзват на толкова евтини номера като тези с ваучерите. Против всякаква здрава логика е. За пореден път се убеждавам, че човешкото съзнание лесно се поддава на масови психози и манипулации. Наистина тъжен факт





Тема Re: Измами по телефонанови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторEнa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 22:56



Не се чувствам гадно от това, че някой вече знае, когато пиша тук, Наблюдаващ - на този номер съм свикнала още в немската гимназия (в съответната му разновидност за тогавашните обстоятелства, разбира се): първото нещо, което класният ни каза в подготве, беше да внимаваме какви ги вършим, щото вече всички имаме досиета в полицията (пардон - народната милиция). Това се отнасяше за всички т.н. "елитни училища". Нещата, Наблюдаващ, не са се променили кой-знае колко и няма и да се променят. Само названията и квалификациите се менят в зависимост от обстановката - това трябва да го знаеш, предполагам.
Но казаното последно от теб само подкрепя моята теза - един вид "опасност от терористични атаки" в друг, ежедневен вариант, колкото и на пръв поглед отнесено да звучи. Сиреч, трябва да ни защитават. Развитието е известно.
А що се отнася до ІР-адресите - "това го знае всяко хлапе". Нали, в крайна сметка, и този клуб затова се наблюдава (както и много други, разбира се. Тежко и горко им на низвергнатите в службата, които наблюдават готварските рецепти - сигурно получават язва). За хората, вършещи тази дейност, навремето имаше едни названия... Сега са други - май?
Но да не задълбаваме темата - всеки да си върши работата по същество: ние нашата, ти - твоята.
Хайде, лека и спорна!



Тема Re: Измама по телефона [re: Ja]  
Авторbaky (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 10:59



Здравейте,
От този телефон преди известно време ми звъня полицейски комисар Христов от РПУ-Габрово, искаше съдействие от мене за устен превод. Поради това, че бях далеч от В.Търново, телефонът ми беше затворен по средата на изречението. След една минута обаче получих съобщение, в което ми се заканваха да ме намерят, тъй като съм пуснала фалшиво съобщение в нета, че извършвам преводи, а не го правя и че ще ме наебат. Последното съм написала без редакция, тъй като искам да предпазя и други колеги, които в момента не биха могли да реагират на искането за помощ, да знаят какво ги очаква след отказа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.