Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 22.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Измами по телефона  
Автор Уkpaинka (и уже болгарка)
Публикувано15.04.08 20:10



Здравейте, копирах това предупреждение за вас от БГ Преводачи!
Днес бях подложена на атака!!! И после видях това предупреждение.

Здравейте колеги! Желая да предупредя всички преводачи, които са регистрирани в БГ Преводачи да се пазят от измами по телефона!



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
Автор 4avdar4e (ентусиаст)
Публикувано15.04.08 21:21



Мен пък ме предупредиха за измами на принципа с ваучерите. Обаждат се на преводачи, за които някак?? е получена информация, че работят със съд, прокуратура и прочие, разиграва се сценка от типа "Иванов се обажда, от н-ско районно, дадоха ни координатите ви. Тук има арестуван. Аз съм му адвокат. Елате, донесете ваучер, да може да се обади на близките си, той е богат, после ваучера ще го включим в хонорара ви..."

Звучи ми безумно, но явно има хора, които са изгорели





Тема Какво точно е станало?нови [re: Уkpaинka]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.04.08 22:10



Как действат? Разкажи малко повече, ако обичаш.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Уkpaинka]  
АвторЛьoъд (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 22:31



Ами, който е будала да си дава телефона


Аз дори имейл адреса си го пиша: Льоъд [маймуна] abv [точка] bg
Никакви лични данни и координати по нета!



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Льoъд]  
Авторнeизмaмниk (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 23:17



Льорде, то пък много трудно човек ще се сети кой си



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Льoъд]  
АвторФильocoфчo (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 00:05



Този път съм съгласен с Уорда.

От какъв зор са си изтъпанчили сивито, че и телефона си в нета? Пълно е с изманици в мрежата, а и как може да си мислят, че по този начин ще ги потърси клиент??? Те си нямат друга работа потенциалните клиенти и си четат стотиците сивита, за да намерят най-добрия преводач.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Фильocoфчo]  
АвторEнa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 00:58



Колеги,

не е нужно да имате непременно качена лична информация в нет-а - моя мобилен тел. го бяха дали от едната агенция, с която до преди случката (ок. 1 месец) продължавах да работя. Случката става по-грозна и заради това, че бюрото изрично ме увери, че "хората са много надеждни, все пак са държавни служители" (цитат по памет). Изгърмях с немалка сума, не защото съм "будала" и тъпа, а защото копелетата (без никакво извинение) са абсолютни профита. Хиляда на сто са поне бивши полицаи, по-вероятно - действащи. Сценарият е изпипан до най-малкия детайл. За да е напълно завършена картината, не си мислете, че след това като отидете да се оплачете в районното си, някой ще ви обърне внимание - мен една красива девойка (дежурната сиреч) доста време ме ухажва и се опитва да ме убеди, че няма никакъв смисъл да подавам писмена жалба (разбира се, преди това бях казала, че са се представили за техни колеги), защото така или иначе нямало да ги хванат. Е, тук вече си казах, че няма смисъл - не и в нашата държава - и си ометох крушите, за да може девойката спокойно да си изкара дежурството. Пожелах на типовете (от все сърце!) да ги застигне най-отвратителната участ до девето коляно, а на себе си - да изкарам десет пъти повече от това, което загубих. Дано никога не ми се налага да работя за полицията, защото все си мисля, че ще го отнесат заради онези гадове. Известно успокоение настъпи, когато и адвокатката ми, която е ок. 60-годишна, разказа, че наскоро измамили нейна колежка, която отишла в Сливница да "защитава" някакъв клиент... Кажете "бай, бабо, да не ме стига", другото е просто ежене. Сега, след като стана вече известна измамата, вероятно ще подготвят друга постановка, защото са безкрайно информирани и боравят само с актуална информация.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: Eнa]  
АвторЛьoъд (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 01:08



Със сигурно навсякъде има такива измамници. На майка ми преди време й се бяха обадили на джиесема от името на една банка, в която има влог. Казали й, че банката оганизирала някакво празненство, та да потвърдяла дали ще е в София да й изпратели покана. В последствие се оказа, че няма нищо такова. Интересното е, че са знаели трите имена на майка ми и са й се обадили на номера на мобилния, който тя използва само за да говори с членовете на семейството и може би го е дала на 3-4 приятелки. Явно става дума за вътрешни хора от банката. Сега, най-чудното за мене е как не са се ошлайфали да изтеглят влоговете на хората директно от банките. Толкова ли пък е трудно?
Тъй че в нашия Абсурдистан измамници всякакви и навсякъде и действително бай, бабо, да не те срещат.





Тема Re: Измами по телефона [re: Eнa]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано16.04.08 02:32



Хм, подобно нещо беше на път да ми се случи преди 2 седмици. Обаждат ми се уж от районното управление в съседен град. Телефонният ми номер взели от 2-ро районно управление в моя град. Заловили чужд гражданин с 48 000 фалшиви евра. Да превеждам, защото ще го разпитват. Кога ми е удобно да ме вземат с кола, за да ме закарат до тяхното управление (на около час път с кола).
Няма ала-бала, директно и спешно всичко. Ще платят, колкото трябва.
Но понеже се бях съсредоточила в онзи момент в друга работа и никак не ми се излизаше, ама хич, и очевидното ми, някак неуважително към изключително спешния им проблем, мое нежелание енергично и разбиращо да откликна, нещо ги разколеба да се обадят по-късно в часа, за който иначе се уговорихме.
Но и да се бяха обадили, аз щях да бъда подготвена! Поинтересувах се чрез познат в полицията, който умря от смях и ми каза, че първо в нашия град изобщо няма второ районно управление (откъдето те иначе взели номера ми) и второ, че никой в първото районно не знае за случай на арестуване с фалшиви евра, издирване на преводач със съответния език и прочие. Да не тръгвам, най-добре.
Аз не тръгнах, ама после две нощи сънувах кошмари...


И сега като се замисля, и ми настръхва косата.



Тема Re: Измами по телефонанови [re: bichana(Reni)]  
Авторkalinushka (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 08:46



Явно всеки има подобна случка, за жалост. На дъщеря ми преди месец й звъннали на мобилния - Честито-местито, печелите телефон, дайте си адреса да ви го изпратим с куриер. Хлапето излязло умно, казало - дайте ми ваш телефон на който да ви звънна допълнително и тогава ще ви дам адреса. Мъжът ми веднага проучи нещата, оказа се че изобщо няма подобна игра и никакви телефони не се раздават.

Само не мога да проумея, ако ми имат адреса, какво ще направят. Адрес като адрес, ще звъннат на вратата и какво? И как са попаднали на нейния номер? На произволен принцип ли звънят?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.