Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 19.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Травъл ТВ [re: sp2]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано07.05.12 10:26



Този стандарт чий е? От него може да се види, че човека знае съответната азбука, нищо повече.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Варна Транслейт - некоректни платцинови [re: Dovero]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано10.05.12 19:27



На моето вземане в края на лятото му изтича погасителната давност, тъй че не си го и търся вече - със селянки като тая няма смисъл!





Тема Re: Варна Транслейт - некоректни платцинови [re: Lillie]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано04.07.12 21:58



прат и мутри,или просто услужливи едри момчета. Ще си плати с лихва ..... какво се правиш на културна?


Major e longinquo reverentia

Тема Център "Евроконтакт" към Анита'97 ООДнови [re: Бepeзka!]  
Автор germanistik (непознат)
Публикувано08.08.12 09:23



Изключително некоректна фирма в последно време. От една година не мога да се получа хонорар, телефонът на управителката се крие много старателно от офис мениджърката. Плащането се обещава за края на седмицата, другата седмица, края на месеца, началото на следващия, уж всеки момент чакат пари от големи клиенти, после някой техен близък влиза в болница и т.н. Офисът в хотел "Хемус" е закрит, според интернет страницата им имат нов офис. Не отговарят на имейли, обещават, че ще се обадят и естествено....нищо. Има и други ужилени колеги, и то с по-големи суми.



Тема Re: Център "Евроконтакт" към Анита'97 ООДнови [re: germanistik]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано08.08.12 13:48



С каква сума потъна?



Тема Re: Център "Евроконтакт" към Анита'97 ООДнови [re: Brezichka]  
Автор germanistik (непознат)
Публикувано08.08.12 14:48



Моята сума е (само) двуцифрена, но знам за колега, на когото дължат към 1000 лв. Разиграването и шикалкавенето говорят сами за себе си. Клиентът, чиито документи правих (за временна работа за бране на ябълки в чужбина), е платил. В сайт за групово пазаруване бяха пуснали наскоро ваучери за основните езици... за 6,50 стр. на страница.

Колегите просто да внимават.



Тема Re: Център "Евроконтакт" към Анита'97 ООДнови [re: germanistik]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано09.08.12 08:52



Е, аз вчера видях оферта в такъв сайт за 4.50.
А що се отнася до сумите, това че е двуцифрена не прави ситуация по-малко обидна. Мене и за 5лв. са ме правили на луда: искаха ми фактура за тази сума, като трябваше да изпратя фактурата с куриер в София.



Редактирано от Brezichka на 09.08.12 08:53.



Тема Re: Център "Евроконтакт" към Анита'97 ООДнови [re: germanistik]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано10.08.12 17:59



Това дали клиента е платил или не няма значение. Може да е платил, може и да не е (което е прекалено често срещано). Агенцията обаче е длъжна да плати.

Има само един кофти момент. Когато повечето клиенти не плащат (каквато е в момента ситуацията), агенцията плаща на преводачите, плаща и в един момент остана на сухо... Дори агенциите, които иман по-голям свободен паричен ресурс.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Център "Евроконтакт" към Анита'97 ООДнови [re: Brezichka]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано19.08.12 20:55



Уфф, вече се питам няма ли да дойде Видовден за такива агенцийки?

Мен са ме завличали със суми не повече от 100-150 лв., но вече и по 50 лв. не съм склонна да подарявам от труда си, напоследък много станаха "подаръците".



Има агенции, които не завличат с пари, но плащат много нередовно. Една такава (варненска, има я в списъка) вече четвърта поредна година ми трови нервите с постоянна задлъжнялост, пък клиентите плащат, не е в това проблемът. Била съм координатор в преводаческа агенция и не съм видяла клиент, който да си получи превода и да НЕ плати.

Проблемът на някои агенции (или по-точно на работещите с тях хонорувани преводачи) е, че гледат приоритетно да покрият текущите си разходи по офиса - за заплати и осигуровки, консумативи и т.н. За плащания към външни преводачи пари се отделят от това, което е останало след разпределяне на всички плащания за поддръжка на офиса и щатния персонал.



Тема Re: Център "Евроконтакт" към Анита'97 ООДнови [re: Lillie]  
Автор xakepxakep (ентусиаст)
Публикувано20.08.12 02:27



На юридически език неплащането се нарича неплатежоспособност и е основание за откриване на производство по несъстоятелност. Достатъчно е някой от засегнатите да се оплаче по надлежния ред. Но това е май само теория. Оосбено в България.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.