Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 18.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Черен списък на агенции [re: neverojatna]  
Автор Ясенка (непознат )
Публикувано18.05.11 21:29



Така ще действам. Благодаря за съвета, ще пиша за резултата :)



Тема Re: Черен списък на агенции [re: Ясенка]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано18.05.11 21:51



Ясенке, аз имам следното правило: щом задължението на някоя агенция към мен стигне сто лева и спирам да превеждам. Така мога да е "овътря" най-много със сто лева.



Тема Re: Черен списък на агенции [re: Бepeзka!]  
Автор Ясенка (непознат )
Публикувано18.05.11 22:09



По принцип и аз правя така, когато задължението надхвърли 100 лв. напомням, те плащат и продължаваме напред, но с тази, напомнях на всеки 100 лв., и така 6 пъти, че и отгоре.... смениха се секретарките в офиса им, като всяка следваща не знаеше нищо за случилото се преди нея, т.е. няма архив, няма бележки, няма сметки за хонорари.....управителите бяха на околосвестко пътешествие (как ли не, с парите на прецаканите роби-преводачи), и всеки път - "...да, следващата седмица....да, следващия месец ще платим....да, утре внасяме парите..." и така до плюс безкрайност, за такива наивни като мен остава само къртовския труд, абсолютно неуважаван от експлоататорите мошеници, и...надеждата, че някога трудът им може да бъде оценен....
П.С. Извинявам се за резкия тон в бележката



Тема Re: Черен списък на агенции [re: Ясенка]  
Автор MilenGM (непознат )
Публикувано18.05.11 23:01



Има, има и други завлечени от "Милена-М", Ясенке, и не сме никак малко! Аз познавам вече няколко такива балъка, тук броя включително и себе си. Мен ме прекара (за март-юли 2010) с малко повече от Вас. Най-вече устни преводи в полицията и съда (общо 10-ина пъти по 2-3 часа), че и пътните по няколко пъти до Стражица и Г. Оряховица с личния си автомобил също си ги платих аз (да споменавам ли и писмените преводи по същите преписки?). Имаше обаче и писмени преводи не от външен клиент, а за установяване на международни бизнесконтакти от самата нея - ха познайте дали ми ги плати! Така че на тоя фон чак избледнява маменето с тарифата, което явно също е редовна практика в тая фирма. Скатаване на някакви си там 50% от уговореното за технически текст от български на полски...
Нейната гледна точка - същата като при Вас, естествено. Нагла убеденост и непоколебимо преклонение пред олтара на собствената изгода. Другите да го... Сигурно тази вътрешна нагласа беше причината толкова хармонично да се впише в антуража на г-жа Ц. Цачева при нейното снизходително-пренебрежително шествие по Царевец през дните на лятната "Сцена на вековете". Двечките така, под ръчичка, в бутикови одежди, обкръжени от яките момчета с лоши погледи.
... И за капак ми се обажда с майчинска загриженост в гласа по телефона в последния работен ден на март т.г. "да се погрижи да нямам неприятности с данъчното", като ми даде готово Приложение № 3 към ГДД. Само че според нея всичко си ми било платено. Е, да речем, можело да има за уравняване някакви левчета, така де - като се видим, ще ги извади от джоба и ще ми ги даде, щом ще издребнявам...
Иначе де седне и стане, все за коректност приказва и сочи за пример себе си.
Такива ми ти работи с моята адашка в Старопрестолния.



Тема Re: Черен списък на агенции [re: MilenGM]  
Автор Ясенка (непознат )
Публикувано18.05.11 23:17



Ясна е картинката, знаех си аз, че не съм единствената... Между впрочем, когато и се обадих на "Г-жа Коректност" за пореден път да си поискам хонорара, тя ми отговори, че причината за забавянето е точно въпросната и ангажираност с обществено-политически дела (видите ли колко важен човек е) и веднага щом приключи ще се заеме с изплащането на задълженията, ако трябвало даже от собствения и джоб...хаха...
А тази "майчинска загриженост" по телефона при мен звучеше по следния начин: "Няма да ти вадим душичката я, само 16 стр. до утре сутринта, когато можеш, в 8.00, 8.30...."



Тема Re: Черен списък на агенции [re: Ясенка]  
Автор MilenGM (Непознат?)
Публикувано19.05.11 00:31



Та така. Дано с тоя "разговор" да помогнем на някой и друг от бъдещите засега шарани да не налапа тая въдичка.
А ако решите да се свържете с мен лично по нета - например като членове на клуба на прецаканите от башбилякоректната общественичка (и собственичка на няколко очевидно добре печелещи фирми, щом можа ТЯ да купи на дъщеря си в САЩ малка спретната къщурка с две коли отпред) - в профила ми има ICQ-номер.
Е, близкия месец съм зает денем с устен превод, та ще се появявам на линия само вечер.
Лека нощ!
Пожелавам и на Вас, и на себе си, и на всеки отбил се тук да го не хващат такива болестоподобни работодатели!



Тема Изпратете линк [re: MilenGM]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.05.11 10:03



на госпожата. Нека види, че вече репутацията й е заминала. Нека знае, че е изтипосана в Интернет.



Тема Re: Изпратете линк [re: Бepeзka!]  
Автор Ясенка (непознат )
Публикувано19.05.11 11:18



След малко ще и пусна линка на мейла... да видим реакцията....
Нека написаното тук от мен и Милен да послужи като червена лампичка за всички преводачи : НЕ РАБОТЕТЕ С МИЛЕНА М - ВЕЛИКО ТЪРНОВО!!!!!!!!!!
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!!! Аз съм 100% убедена, че завлечените сме мноооогоооо на брой....



Тема Re: Изпратете линкнови [re: Ясенка]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано19.05.11 15:18



Явно й се носи славата на госпожата и без нет


Преди малко питах една моя колежка от Търново дали работи с въпросната фирма, била чувала от пострадали, че не плаща се отказала преди да се е опарила.



Тема Светове/Континент Пловдивнови [re: neverojatna]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано19.05.11 16:10



Изчезнали са ми мненията за тази агенцийка тук. Защо така?

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.