Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 19.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Скриванек [re: Sol y Sombra]  
Автор Goldberry (ex t_bombadil)
Публикувано22.08.09 09:18



Имам абсолютно същия опит със "Скриванек", като вторият път контактуваха с мен чрез чешкия си офис. Явно сме участвали в спечелването на търга, с което можем да се гордеем.





Тема Re: Скриванек [re: Goldberry]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано22.08.09 11:25



Моите контакти бяха само с чешкия офис, с българския нямам вземане-даване засега... Но явно принципът на работа е един и същ



http://www.save-darina.org


Тема "Окей-7" [re: Бepeзka!]  
Автор mond 77 (непознат )
Публикувано22.08.09 12:24



Агенция за преводи и легализация "Окей-7"!
Доста време почаках преди да се реша да ги "закова" в тоя списък. Близо месец вече както им изпратих "пробен" превод" (ха, ха, ха - баш клиентска поръчка си беше!) и от тях нито вест, нито кост до ден днешен. И както се изразява колегата Йог: "отстреляха ме като канарче"...
Лошо няма! Вдигаш глава и продължаваш напред.

Нека посрещнем деня с усмивка!

Редактирано от Бepeзka! на 17.02.11 12:38.



Тема Re: Черен списък на агенции [re: michael52]  
Автор Бeбka (непознат )
Публикувано27.08.09 15:59



Знаете ли, че клиентът не издава фактура, а фирмата издава фактура на клиента!?!

Има нещо много съмнително в този пост?! Как така клиентите са предоставили фактура. И защо изобщо са предоставили информация за собствената си дейност на трето лице!?!



Тема Re: Черен списък на агенции [re: mond 77]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано29.09.09 15:08



Ами ако правиш пробен превод от по 10-20 стр. От Издателство "Шамбала" се опитваха да ме убедят за 10 стр. - как си представяш ако примерно 100 души кандидатстват, някой да прочете 1000 стр. , за да направи избор? Виж да си ги интегрира като безплатни преводчето - що не



Don't tell me what I can't do

Тема Травъл ТВ [re: Бepeзka!]  
Автор mayazr@abv.bg (непознат )
Публикувано18.05.10 19:41



Travel Tv

Здравейте, преди 2-3 години, когато още бях студентка, реших да кандидатсвам по обява за превод на субтитри към Травъл ТВ. Бях много щастлива и въодушевена, когато ми отговориха, че ще ми пратят пробен текст за превод!!!
Въпросният текст беше под формата на диалог и не изпълваше плътно страницата, но все пак беше от 20 стр. Срока, който ми беше даден беше в рамките на 2 дни да го изпратя за проверка. Изпратих го след доста старание и усилен труд, но отговор така и не получих. Пращах 2-3 запитвания по е-майла на лицето за контакт с надеждата да разбера какво става, но неговия отговор беше краткото-'ще получите отговор в най-скоро време' :) но така и не получих..:(
Бях много разочарована естетсвено, защото разбрах, че съм била чисто и просто използвана! Оттогава видя ли пробен превод по-дълъг от 3 страници просто не го правя:)

Редактирано от Бepeзka! на 17.02.11 12:40.



Тема "Милена М" ЕООД - град Велико Търново [re: Бepeзka!]  
Автор Ясенка (непознат )
Публикувано17.05.11 19:22



Здравейте, отдавна чета мненията във форума и виждам, че отдавна никой не е писал по тази тема. Искам да попитам: има ли завлечени от фирма "Милена М" ЕООД - град Велико Търново? Моля, ако има, да споделите тук....
Имам да получавам хонорар от тази фирма от месец април 2010г. сумата надхвърля 600 лв., а непрекъснато се влачат нещата, възлагат нови поръчки, не плащат нито старите, нито новите.....изключително некоректни!!!! Очаквам мнения...

Редактирано от Бepeзka! на 19.05.11 17:45.



Тема Re: Черен списък на агенции [re: Ясенка]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.05.11 12:38



А дават ли ти някакво смислено обяснение защо бавят плащането? При следващата поръчка задръж предаването на документа до последно, като се обадят да питат какво става им отговори с въпрос - а какво става с парите ми?





Тема Re: Черен списък на агенции [re: neverojatna]  
Автор Ясенка (непознат )
Публикувано18.05.11 19:49



"Смисленото" им обяснение е, че клиентите им плащали със закъснение, уж, а вече мина цяла една година и месец, през цялото това време са искали какво ли не, и аз съм го изпълнявала - превод на обвинителен акт 16 стр. за една нощ, 20 броя сертификати за качество за два дена, специализирани текстове, огромни поръчки, и всичко ако може от днес за утре, а защо не и за вчера....и накрая, на тях никой клиент не им плащал, цяла година... Другото им "смислено" обяснение е, че, понеже се натрупала по-голяма сума, а те не можели цялата наведнъж, можели на части, аз се съгласявам, е, да,ама и на части няма нищо, нито стотинка...каква подигравка с труда ми, толкова ме е яд, че не направих това, което сте ме посъветвали(за което искрено благодаря), когато преди месец им преведох 23 страници!!! Бива ли такова некоректно отношение....а работим заедно от няколко години, и преди са бавили хонорарите и накрая все са подхвърляли трохички, но този път просто прекрачиха всякакви граници....



Тема Re: Черен списък на агенции [re: Ясенка]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.05.11 21:20



При следващата поръчка просто го направи. И като започнат да ти повишават тон им кажи, че ще им изпратиш превода срещу заверено от банката платежно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.