Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 28.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Преводачите от и на руски  
Автор3имa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 13:45



Реших да се позанимавам с преводи от и на руски и в jobs попаднах на оферта на litperevod. Може ли някой да ме светне повече по въпроса: какви условия предлага, спазва ли ги и създава ли проблеми. С две думи - струва ли си усилието? Ако ме препоръчате и някой друг възложител, благодаря предварително!



Тема Re: Преводачите от и на рускинови [re: 3имa]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано12.02.08 14:48



Руските агенции са толкова много, че едва ли някой ще ги каже нещо точно за тази. Иначе, аз съм много доволна от връзките си там.

Но за препоръчването... всеки тук се бори да си осигури поръчки, та... ще трябва да се опитваш сама. Още повече, че никой не те познава, за да те препоръчва.



Тема Re: Преводачите от и на рускинови [re: Бepeзka!]  
Автор3имa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 15:20



Благодаря за отзивчивостта!
А как става работата с руски оференти като няма как да се сключи договор или какъвто и да е официален акт? Или има как?



Тема Re: Преводачите от и на рускинови [re: 3имa]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано12.02.08 17:09



Просто рискуваш - правиш превода, изпращаш го, слагаш главата в торбата и чакаш



Тема Re: Преводачите от и на рускинови [re: Бepeзka!]  
Автор3имa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 17:18



Искат ми пари в залог. Нормална практика ли е? И как става плащането обикновено - банков превод или?



Тема Re: Преводачите от и на рускинови [re: 3имa]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано12.02.08 17:32



Ааааа, на такова нещо не се хващай!
Нямат повод да искат никакви пари! Това са някакви мошеници
Никога не са ми искали пари! Рискувала съм единствено да остана без пари след като съм направила превода



Тема Re: Преводачите от и на рускинови [re: 3имa]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано12.02.08 17:35



Пари в залог ли? Откъде-накъде пък ти трябва да плащаш? Нали ти си тази, която ще им предоставя услугите си? Изумяват ме направо





Тема Re: Преводачите от и на рускинови [re: Lillie]  
Автор3имa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 18:19



Става въпрос за 20 евро, но мисля че сумата няма значение.



Тема Re: Преводачите от и на рускинови [re: 3имa]  
АвторAлekcия (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 18:47



- Виж преди няколко дни някой друг попита за Литперевод. Дадох ей този линк да се прочете и да се види, че са чиста проба мошеници. Не го казвам аз, другите в посочения форум. Обява ли имат някъде пусната??? Никакви пари не изпращай! Как да няма значение сумата

! Това е някаква пирамида - ето чети мненията на другите! Кидалово!
http://forum.perevodby.ru/archive/index.php/t-1325.html
Действительно слэнговое слово "кидалово", происходит от глагола "кадать". По русски "кинуть", еще значит обмануть! В интернете обманом занимаются очень много Все?



Тема Re: Преводачите от и на рускинови [re: Бepeзka!]  
Автор3имa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 09:25



Березка, исках да кажа "да ми препоръча" - моя грешка. Разбира се, че никой не ме познава, пък и сме много тези, които знаят и "знаят" руски език.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.