Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 04.07.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Закрих благотворителното дружествонови [re: bsb_2]  
Автор anath (непознат)
Публикувано08.02.08 16:12



Така е, разбира се, че е така, но нали от самото начало уточних, че си падам малко патка... А като казвам един ден, наистина имам предвид деня и половината нощ. Поисках му на тоя човек точно сто и двадесет лева, колкото бих изкарала на този етап (вече навлязла в книгата, запозната със стила и изказа на автора) за тези часове от книгата (но не ги изкарвам, защото не съм мазохистка да работя нонстоп), а той само дето не припадна. Тъй де, нали сме били приятели... Обаче само аз съм си виновна: тая порочна практика я започнах още от университета, когато правех услуги на колеги, които наистина нямаха възможност да ми плащат. Как се набутах да продължавам години наред да ме правят на глупачка не ме питайте. Не знам.



Тема Re: Закрих благотворителното дружествонови [re: anath]  
Автор anath (непознат)
Публикувано08.02.08 16:17



А за работата вкъщи най се вбесявам, като ми позвъни някой по телефона и почне да дрънка, да дрънка и да се прави, че не разбира намеците ми, че моментът не е удобен. А като направо се извиня и затворя, е убеден, че съм невиждана грубиянка. Чакай малко бе, мой човек, че ти ми прекъсваш работния ден. Много ми е интересно да знам дали аз ако позвъня в офиса, докато ти си правиш проекта, ще си навит да си бъбрим приятелски. Така де, че аз нали съм си вкъщи и никой не ми наднича над рамото да ме докладва какво върша, защо да не съм на разположение на всички, които почувстват нужда от социални контакти?



Тема Re: Закрих благотворителното дружествонови [re: anath]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано08.02.08 17:56



Това с телефона най го мразя. Особено сутрин малко след девет, когато тъкмо съм започнала работа, вече съм навлязла в текста и изведнъж някой решава, че страшно му се говори. И като правило, това става точно когато съм на средата на някоя дума - не изречение, а дума, подчертавам. Ама аз вече си казвам, че са ме прекъснали, и давам да се разбере, че бързам...



Тема Re: Закрих благотворителното дружествонови [re: anath]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 20:33



Купи си телефон, който показва номера на отсрещната страна. Тогава просто няма да вдигаш, когато ти се обаждат не по работа.



Тема Re: Закрих благотворителното дружествонови [re: bsb_2]  
Автор anath (непознат)
Публикувано09.02.08 00:13



Благодаря за съвета, точно това ще направя. Опитах се да нагласям телефона на тих режим през деня, но все го забравях така. Веднъж ми се случи да карам четири дни, без който и да било да може да ми се обади, докато накрая се светнах, че просто съм оставила телефона без звук. След този случай не повторих опитите си, но един телефон, на който се вижда номерът на отсрещната страна, сигурно ще ми свърши работа.



Тема Хм...нови [re: anath]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано09.02.08 10:45



Приятел, познат... Тези понятия имат твърде много отенъци.


Аз напр. не мога да си представя, че няма да помогна на приятел - не защото очаквам нещо от него, а защото ми е приятел.

А ако човека е просто добър познат... не се знае кога за какво можеш да опреш до него...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Няма безпл. обяднови [re: anath]  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 10:53



Здр.
Току-що ми забиха ножа до кокъла-платиха ми една третинка от цената.
(за протокола скромен преводач на технически текстове от езика на Шекспир, дипломиран инженер) Но затова друг път..
-- За звънтящия мобилен - просто не го вдигам или пък въобще го изключвам-
-- За забележките - моята скво (споуз и так далее) също от време на време ми подхвърля - само си щтракаш на киборда.. Поглед от моя страна изпълнен с .. А, извинявай , ама чиниите, прахосм и т.н. нищо ново под слънцето..
-- За приятелите - Нямам такива.. Колкото повече опознавам двукраките, толкоз заобиквам животните.
-- За страниците - като ми кажат 5 странички по телефона , аз знам че са 12.
-- За цените - и на Запад са същите кожодери и дори по лоши.. Говорих с китаец ,който превеждаше за наши 40 ст на страница и ми се оплака , че е станал робот.. И все пак ние българите сме най-долното племе- затова сме и на 1-о място по богатство отзад-напред в Европата.
--За работата ни - Не се цени труда ни.. Виж ако си водопроводчик или автомобилен монтьор , поставач на плочки..
При разни есета, дипл. работи вече вземам предварително половината пари..
(Случай истински - Да ми преведеш тези 20 реда - ОК- Ще ти струва 5 лв. - Брей толкоз пари за половин страничка- Ами преведи си ги ти тогаз .. Беше нещо нотариално , много важно за него..Гет аут-- След 2 часа пропълзя като пребито куче.. Ама таквоз, онакоз..Съжалявам бе моят отговор..Едно достойнство ми е останало..) Случай 2- йог абе тук едно ръководство за пералня - ами викам бая работа я - е, каква работа само най главното - байо, за да ти извлека най главното аз трябва да прочета цялата инструкция..
Сигур сте превеждали упътване за лекарства, които са от 1 страничка , четат с лупа и от тях излизат 8 стандартни наши - подобен случай .. Слушай викам му, ще се утрепеш като едното нищо. той искаше да не му превеждам Сейфти прикоушънс-- идиот- хвърлих му си ръководството и това резултира .. познахте - скъпата му пералня се скапа и я повреди щото не знаел къде е филтъра , който трябва да се чисти редовно..
като кажа на някой така и така - е стоиш си на топло и - Човече, за да ти преведа думата аз трябва да я прочета, преведа и пригодя към стила на текста..
--За мишките и хората ... виж С......к
Горчив е хляба ни ..

оф/ фигурати -- Скъпа, форума се чете и от невръстни , а и думата свирка напоследък придоби малко лет сей по друго значение от истинското си..
Все пак разбирам шегата ти .. и се усмихвам мъдро зад стогодишната си брада..

200 годишний йог





Тема Re: Няма безпл. обяднови [re: йor]  
АвторФилocoфчo (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 11:17



Бате Йоже, види се Китай май не е на Запад!

Или имаше предвид китаец, който работи на Запад за 40 ст?

педантичния Философчо



Тема Re: Закрих благотворителното дружествонови [re: Cioccolata]  
АвторФилocoфчo (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 11:22



Шоколатке, таман вчера един бивш колега от чиновниклъка ми думаше - "А, кво ми разпраааш, тва работа ли е у дома? Шом не пътуваш по 2 часа на ден и не си в офис." Рекох му, че има много здраве от мен и да си се радва на робията...




безцеремонно свободния Философчо



Тема Re: Закрих благотворителното дружествонови [re: Филocoфчo]  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 13:35



Философчо- човека си в Китай ,но работи в Западна агенция; странен въпрос за електронното село.
Анадъм?
Евет?
Гюле , гюле ефендим..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.