Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 21.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шеговит тест-Как работите,колеги?  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 12:09



Здравейте, всички,
Аз, за разлика от Балзак не пия на ден по 30 кавета и не си слагам краката в леген с вода, :), а слагам слушалките на главата и, или влизам в Нексус рейдио или си пускам любими хитове и почвам борбата с АСАП проектите..
Ще ми приятно и любопитно да видя при вас как е?
Ах, забравих -Мими - моето котенце се свива на коленете ми и един парадайз настъпва.. хе хе
Поздрави





Тема Re: Шеговит тест-Как работите,колеги?нови [re: йor]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 13:41



Връчвам книгата на мъжа си, настанявам го на дивана зад гърба ми и му нареждам да чете със средно темпо и в никакъв случай да не ми споменава за препинателни знаци, освен в края на изречението. Когато ми се налага да помисля, го пращам да прави кафе, да изпразни пепелника и други насъщни дреболии. Ако започне да се влюбва в гласа си го уволнявам временно. Четирите ми котки се местят според слънцето, но винаги са наоколо. Вечер - уиски.



Тема Ти си щастлива с такъв помощнинк!нови [re: Mилeнa]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано06.02.08 14:15



Благородно ти завиждам.



Тема Re: Ти си щастлива с такъв помощнинк!нови [re: Бepeзka!]  
Автормилeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 14:35



Мерси, и аз понякога си завиждам.



Тема Re: Шеговит тест-Как работите,колеги?нови [re: йor]  
Авториpka (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 15:35



Така... взимам си поредната книга за превод, преглеждам я и си правя изключително разумен план как, ако превеждам (примерно) по 15 стр. на ден сутрин, ще я преведа за 2 седмици, ще ми останат 3 дни за редакция и всеки следобед ще имам време за детето и мъжа си. След това набързо съобразявам, че ако превеждам по 16 стр., мога днешния да го пиша свободен. На другия ден ни хрумва да отидем на разходка, да кажем, да видим мечките в парка в Белица, и страниците стават по 17. Нали се сещате накъде отиват нещата... обикновено последната седмица ревизираме семейния бюджет, аз превеждам по 10 часа на ден и яхам метлата за всяка глупост, с която някой сглупи да ме подразни


И така... слава Богу, някакси се справям със сроковете, да се надяваме, и с качеството. Факт е, че като затворя книгата и лаптопа дори след 12 часа работа, понеже ми е било кеф, все едно изобщо не съм работила. И всеки път, когато реша да се разсея с двамата търчащи из къщи малчугана или кучетата ни (това да добиете представа за веселата ни лудница ), съм щастлива, че имам работа, която да ми го позволява



Тема Re: Шеговит тест-Как работите,колеги?нови [re: йor]  
Автор anath (непознат)
Публикувано06.02.08 17:01



Ставам, правя си кафе и почвам да работя, докато чакам да изстине. Когато ми спори, работя с кеф, а когато вися по половин час на някой абзац, ругая книгата. Дори когато проблемът е у мен - умора, лош ден или класически мързел, - пак ругая книгата. Добре, че никога не възразява. Когато общо петте ми чаши се строят мръсни на масата до компютъра, измивам една и си правя шесто кафе.



Тема Re: Шеговит тест-Как работите,колеги?нови [re: йor]  
Автор Cioccolata (Muggle-born)
Публикувано06.02.08 18:04



Не мога да работя на музика - или поне не мога сериозни неща, които изискват максимална концентрация

Иначе много обичам, ама не се получава



Тема Re: Шеговит тест-Как работите,колеги?нови [re: Cioccolata]  
АвторExo (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 18:56



Днес имах един от "най-ползотворните" си дни за превеждане... Но никога не се ядосвам на книгата, напротив хокам себе си и колкото повече се нахъсвам толкова повече ме хваща мързела. Заблудих себе си, че на следващия ден ще си наваксам и ох, какво облекчение, изпълзях от черната дупка на душевните си терзания и излязох да се поразходя под щедрото февруарско слънчице. Докато кръстосвах улиците из центъра, вгледана в мрачните физиономии на хората, с които се разминавах си дадох сметка за пореден път, че обичам работата си и още повече книгите и езика, от който превеждам, защото те са моите средства, които ми дават свободата да реша, кога да работя и кога да се шляя.





Тема Re: Шеговит тест-Как работите,колеги?нови [re: йor]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано06.02.08 21:31



Такаааа...
Много хубава тема, колега, мерси.


Как работя аз?
Значи:
Ставам сутрин към осем - осем и петнайсет, пускам едната котка, която от два часа драска на вратата, да влезе в стаята, и докато си пия кафето, включвам компютъра - да загрява. В девет часа вече съм започнала работа, котката се протяга и мърка на фотьойла до мене, и от време на време, като й стане скучно, ме напада в гръб. Карам почти без почивка към два часа, после се зареждам с малко шоколад или някакъв плод и продължавам. И така - докато приключа с планираното за деня. Обикновено си планирам по 10 страници на ден, времето, за което успявам да ги преведа, зависи от степента на трудност на текста. Понякога успявам за 4 - 5 часа, друг път и по 8 едва ми стигат. Не мога да работя на музика. Това го правех само когато работех по първия си превод, сега не че ме разсейва музиката, но това, което слушам, трябва по някакъв начин да е свързано с книгата, която превеждам - в смисъл, като тип музика, не като тематика. Обикновено работя почти "плътно" от 9 до 12, после правя една по-дълга почивка до към 15ч., по време на която си пия второто кафе за деня, и след това работя поне още два-три часа.
Странното е - а може би пък не е чак толкова странно, сигурно и други ще споделят същото - че вечер, като приключа окончателно за деня и хвърля бегъл поглед на това, което ме чака на другия ден, понякога ми се струва, че никога няма да се справя с дадено изречение. На сутринта, като седна пред компютъра, не се усещам кога съм го превела. Не знам, може би просто причината е в умората вечер.
Та, това е. А, забравих да кажа, че денят приключва, както е и започнал - с котката, която този път ме чака да освободя стола пред компютъра, та да се тръсне там. Ще я вземам за помощник...



Тема Re: Шеговит тест-Как работите,колеги?нови [re: йor]  
АвторЛopтъ (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 23:36



В момента съм се зарибил по Империя Онлайн. Допреди няколко дни смятах да си съществувам мирно, ама ме разграбиха (взеха ми два пъти по 50 к камък), та се ядосах и сега вадя войска. Ще ги тупам яко.


Айде, доскоро, че трябва да вадя конница и тарани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.