Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 30.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема CAST 27/2/07 - EPSO  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано28.05.07 10:23



Колеги, някой получи ли покана за комбинирания изпит за конкурса КАСТ 27? Мисля, че провеждащите конкурса най-накрая се убедиха, че техните изпити отнемат много време и са решили да съберат всички изпити в един :)



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
АвторTuender (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 12:18



Здравей :)
аз получих покана, изпитите ще продължат от 25 юни до 2 август. Преди това учавствах в AST16, но ме "отязоха" по документи, след като бях стигнала вече до втори кръг. В Gast 27 мисля, че първо ще съберат валидна база от данни с кандидати, които отговарят на изискванията, и чак тогава ще проведат изпитите. Дано е така, защото да отпаднеш на 2 или 3 кръг боли повече, отколкото, ако ти откажат в самото начало. Да видим!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Tuender]  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано28.05.07 12:27



Само не разбирам защо пак трябва да се явяваме на изпит... Аз минах и на устния изпит за АСТ и не ми е ясно защо пак трябва да ме изпитват...



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
АвторTuender (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 13:20



Честито, честито! Толкова бързо ли Ви излязоха резултатите от устен? Въпреки това, не е ли СИГУРНО, че ще Ви назначат, защо сега и в Gast 27 пробвате? За по- голяма сигурност ли? Поне няма място за притеснение при Вас, този път е вече вървян :)



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Tuender]  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано28.05.07 13:23



Не, резултатите не са публикувани все още :) Нищо не е сигурно, но просто за всеки случай кандидатствах и там...
Пътят е извървян, наистина, но това не го прави по-лек :)



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 13:55



Здравей Tuender ,
И на мен ми отговориха, че образованието ми не е подходящо за извършване на секретарски задължения! Ти какво си завършила? Колко ти е стажа?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Baня]  
АвторTuender (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 19:41



Здравейте Валя,
вече обясних във форума какво съм завършила, с риск да досадя- Унгарска филология бакалавър и Германски изследвания към ТУ Дрезден, магистър, но нямам опит, а това явно е решаващо. Сега съм поканена за Gast27, но не е късно да ми откажат на по следващ етап, пак поради същата причина, макар че вече имам 6 месечен стаж :) Вие на Аст 16 ли отпаднахте?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Tuender]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 21:36



Точно така, участвах в AST 14 и след вторите практически тестове ми изпратиха писмо за недопускане до конкурса. Написаха ми, че образованието ми не е секретарско. След това изпратих email и писмо по пощата до EPSO като им изброих няколко дисциплини, които имат връзка със секретарската работа и им проложих копия от дипломите си. Помолих ги за списък с дипломите, които са подходящи за участие в този конкурс. Ти изпрати ли им някакво писмо? Писа ли до Омбудсмана или Съда? Моят skype e homesinvarna , ще се радвам да початим.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
АвторTed (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 15:29



Здравей Nat.Gr.,
Моля сподели впечатления от устния изпит за AST 14.
Как се подготви за него и как преминава самият изпит.
Благодаря
teddy_getova@abv.bg



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Tuender]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 16:07



Искам да попитам дали вече някой от вас си е запазил дата за изпита?
Аз се регистрирах днес към 3 ч и съботите не бяха активни.
Искам да попитам изобщо имаше ли възможност за изпит в събота или не?
Благодаря



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: az]  
Авторask (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 16:37



ne tozi put e samo prez delni4ni dni:-(
i az iskah za subota



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: ask]  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано31.05.07 14:09



Фондация "Фулбрайт" почива в събота и неделя :)



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 08:17



Имате ли някаква идея какъв може да е тест 3 и евентуално как да се подготвим за него?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: az]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 09:30



Тест 3 ще бъде различен за различните области. Всички за секретарски позиции ли кандидатствате?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: az]  
Авторsia (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 10:03



test v oblastta v koqto se qvqvash- napr. ikonomika, pravo i t.n.
ako si znaesh materiqta, nqma ot kakvo da se pritesnqvash;-)



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Baня]  
Авторбили (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 10:04



Neeeee:-)
Za FG IV
A ti?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: sia]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 11:15



Аз кандидатствам за Financial assistant FGII.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Baня]  
АвторTuender (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 11:34



Zdravej, Vanja,
da razbiram li, 4e tozi pyt ti priznavat obrazovanieto, stom kandidatstvash za Financial assistant?
Lek den!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Tuender]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 12:20



Те и за секретарка ще ми признаят образованието :-)



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Tuender]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 12:26



Здравей Tuender,
Специалността ми е Финанси и просто няма как да ми кажат, че образованието ми не е подходящо. :-)
Хубав уикенд!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Baня]  
Авторsia (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 14:03



ne zavisi samo ot specialnostta, a i ot nivoto na obrazovanie!
Zatova te ne vzimat magistri za sekretarki!
A ti ako imash uni diploma zashto si za FG II??



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторnierika (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 14:23



Здравейте! Получих поканата за тестовете и днес вече си запазих дата и час. Кандидатствах за ФГ 2 , чуяд се какъв ли ще е този competence test. Пожелавам успех на всички !



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано01.06.07 15:51



Обърнахте ли внимание на доста по-ниските заплати за КАСТ 27, отколкото в предния конкурс на ЕПСО за АСТ1??? Разликата е драстична...



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторjjjjjjjjj (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 16:17



ami mnogo qsno! predniq konkurs beshe za postoqnni pozicii
tozi e za vremenni! vinagi ima razlika!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: jjjjjjjjj]  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано01.06.07 16:31



Да де, но все пак минималната заплата там е 1500 евро и това направо ми се вижда подигравка...



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторnierika (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 16:38



в този CAST единствените постоянни са human resourses/clerical assistants!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: nierika]  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано01.06.07 17:02



Да, а защо толкова малък наплив за тези позиции... Просто ми е чудно...



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: nierika]  
Авторjjjjjjjj (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 18:00



nqma postoqnni postove v CAST-a
zatova se kazva contract agents selection



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторjjjjjjjj (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 18:02



4e koi normalen s visoko obrazovanie shte iska da e sekretarka?
to ne e kato tuka- da si piesh kafe po cql den



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: jjjjjjjj]  
Автор Ketlin35 (умница)
Публикувано02.06.07 09:55



Ти в кое време живееш? Коя днешна добра секретарка пие кафе по цял ден?!?!?!? Да не бъркаш секретарка със "секситарка"?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Baня]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано02.06.07 14:48



za sekretarska pozicija sam az



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: jjjjjjjj]  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано04.06.07 10:04



После защо ни възприемат като аборигени навън... Очевидно е, че нямаш абсолютно никаква, даже и бегла представа какво значи в днешно време да бъдеш добра секретарка. Аз работя в голяма институция, тук всички секретарки са с висше образование и говорят няколко езика. Не виждам какво обидно има в това да си секретарка с подобно образование. Самото изказване е повече от елементарно - да слагаш всички под един знаменател. Заради такива като тебе хората имат подобно "несериозно" отношение към нас.
Обидно е такива нерегистрирани хора като теб да плещят глупости по форумите и да ги пълнят с такива неподкрепени с никакви доводи квалификации! Любимият спорт на българина е да намира кусури и да разбира от всичко. Хайде да спрем с това, а?!



Тема Re:нови [re: Nat.Gr]  
Авторjjjjjjjjjjjjj (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 10:23



e, ok, tova beshe malko obrazno i presileno
I vse pak- mnogo ot visoko obrazovanite hora s nqkolko ezika rabotqt sekretarki, poneje ne mogat da si namerqt/nqma druga rabota, osobeno izvan stolicata. Tova go razbiram. No zashto sega pak kandidatstvat sa sekretarki??



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 10:31



да, точно така - все по тънката лайсна! като са такива умници тия секретарки дето ги познаваш, що не се напънат малко-щото така е по-лесно, нали?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: kpacи]  
Автор Ketlin35 (умница)
Публикувано04.06.07 10:34



Кое е по-лесно, бе Краси?

Можеш ли да ми обясниш... Явно си някой/някоя дълбоко комплексирана личност, дето на първия тест се е провалил още....



Тема Re:нови [re: jjjjjjjjjjjjj]  
Автор Ketlin35 (умница)
Публикувано04.06.07 10:37



Работят като секретарки, защото понякога това е единствената възможност да започнеш някъде, без да си парашутист или роднина на шефовете.... а иначе как да натрупаш стаж??? по специалността, по която си завършил/а, след като няма възможност веднага да започнеш работа по нея???? явно си далеч от реалността...



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: kpacи]  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано04.06.07 10:39



Кое е лесно, нерегистрирани умници?!?! Аман от разбирачи!!! Не мога да разбера защо хората имат подобно отношение към тази професия. Но точно на вас няма да обяснявам, защото сте предубедени. А напъването често води не до такива резултати, каквито очаквате :)
И ако се научим всеки да си гледа и върши работата както трябва, няма да е зле, за да не се получават такива недоразумения във форумите!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Ketlin35]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 10:40



кое е по-лесно?ами изпитите за секретарки- елементарни са.
колкото до мен, не съм се провалил, на устния съм след 2 седмици





Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: kpacи]  
Автор Ketlin35 (умница)
Публикувано04.06.07 10:45



Те изпитите не са само за секретарки, ако не знаеш - да те светна, тия изпити ги минават кандидатите за всички длъжности....
Но не си дорасъл за евросъюза, защото един от основните принципи е, че не се толерира дискриминацията, па дори и по отношение на длъности....





Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: kpacи]  
Автор Nat.Gr (много позната:))
Публикувано04.06.07 10:51



Хахахахаха, ще видиш как ще се провалиш с гръм и трясък, щом мислиш така... Изобщо не е лесно, но ние явно не можем да се мерим с твоя IQ...



Тема Re:нови [re: Ketlin35]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 10:54



де те светна-понежи ти май си тази,която не е наясно
форматът на изпитите за първоначалната селекция е еднакъв- но трудността на въпросите е много различна! А на втория кръг изпитите за АД и АСТ и нямат нищо общо!
И мнението ми за секретарската позиция няма нищо общо с дискриминацията- просто мисля,че всеки един наистина интелигентен и кадърен човик може да успее и да се реализира много по-добре, с длъжност , която да отговаря на нивото му



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 11:02



да, явно наистина не можете, щом тестовете за секретарки ви се струват толкова трудни, а аз с мин.усилия съм вече до устния за админ.!
Лек ден и успех със секретарската работа





Тема Re:нови [re: kpacи]  
Автор Nat.Gr ()
Публикувано04.06.07 11:04



Ти явно си от тези, които живеят още в комунизма и които са били възпитавани в духа "Учи, мама, за да не работиш после"... Доста елементарно, но какво да правиш, не може всички да сме равни! :)
Какво значи "да отговаря на нивото му"??? Ти да не си Изпълнителен директор на някоя банка, хаха...



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: kpacи]  
Автор Nat.Gr ()
Публикувано04.06.07 11:06



Аз взех с лекота всичките писмени изпити, но ако така самонадеяно се явиш на устния, просто ще се провалиш... На устния изпит никак не е лесно, но сам се увери, след като не вярваш на явили се.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: kpacи]  
Автор Ketlin35 (умница)
Публикувано04.06.07 11:11



Краси,

Ти доказваш нещо, което е много характерно за българина - завистта. Вместо да кажеш - браво момичета, че стигнахте до финала, ти започна да се заяждаш с нашите знания, умения, и желание за работа.
Освен това не си и толерантен - всеки има право да се изявява в полето, в което счита, че е най-полезен, па било то дори и секретарската работа - днес тази длъжност не е онова, което беше в комунизма - секретарката по цял ден да седи на бюрото и да се чуди коя клюка най-напред да обсъди.
Но... това си е твой проблем, освен това с тази самонадеяност няма да стигнеш надалеч... бъди по-скромен.
Пожелавам ти успех. Както и да се убедиш, че с фръцлоьовщина и бай-ганьовщина няма да стигнеш надалеч.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: kpacи]  
Авторppppp (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 16:02



Ei fuklio, taka kakto si se nafukal 6te padne6 ot mnogo visoko, izpitnite komisii obiknovenno mnogo se radvat na takiva umnici ;p, znam go ot sobstven opit, taka, 4e po-poleka s minimalnite usilija



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Автор Nat.Gr ()
Публикувано21.06.07 10:48



Дискусията тук замря... Дали някой от вас вече се яви на изпита?! Ще се радвам, ако има такъв, да сподели опита си с останалите...



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
АвторKrisi (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 17:23



Здравейте,

Бях на изпит вчера. Кандидатствам за G IV - без изпит по специалността. Видя ми се съвсем поносимо (в сравнение с EPSO/AD/94/07), включително и математическата част, където не съм много добра. Въпросите за ЕС не бяха от лесните. Важното е, че времето стига.

Успех на всички, на които предстои явяване!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Krisi]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 09:06



Моля за мнение от изпита за FG II secretary.
какво е нивото на трудност на първите две части / в сравнение с AST 14 / и какво представлява последната частна изпита?
Ако може няколко примерни въпроса.

Благодаря на всички отзовали се и успех.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Krisi]  
Автор aлбa лoнra ((нещонамирач))
Публикувано27.06.07 18:55



Много ти благодарим, Криси! Звучи успокояващо и обнадеждаващо след едни други отзиви, които получих вчера :)) Аз съм за същото ниво, преводач, как ли беше тестът в сравнение с онзи за преводачи? Предварително благодаря на всеки, който има сили да споделя



Per aspera ad astra.

Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: aлбa лoнra]  
АвторKrisi (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 10:45



Привет отново!

Ако имаш предвид EPSO/AD/35/05, тестът за ЕС беше по-труден, другият - по-лесен. Отделянето на математиката доста помага да си разпределиш добре времето.

Сред въпросите за ЕС имаше 3-4, които няма откъде да знаеш - кой е председателят на Икономическия и социален комитет между еди кои си години, например. И като цяло изискваха малко по-задълбочени знания, не просто разпознаване на отговора /възможно е на мен такива да са се паднали/.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 08:41



Моля за мнения от явилите се на изпита.
Интересува ме най-вече последния компонент от изпита за secretary CAST FG II.
Благодаря.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: az]  
Авторjust me (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 14:49



Kolegi, dali niakoi poluchi obratno parite, koito EPSO vazstanoviava ot oral testa za secretaries?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Автор Nat.Gr ()
Публикувано05.07.07 21:05



Излязоха резултатите!!! Може ли някой да ми обясни какво значат merit groups???



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: kpacи]  
Авторeлви (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 00:53



Краси, няма начин да си на устния след 2 седмици, т.е. на 18 юни. Устните по AST14 приключиха на 15 юни. Личи си, че не си в час и само се фукаш.
А който мисли, че секретарският конкурс е лесен, има много поздрави. Регистрацията беше през юни/юли 2006, а резултатите излязоха едва днес. Цялата едногодишна процедура си е изпитание за психиката и затова на тези, които излязоха с чест от нея /вкл. и аз самата/, пожелавам успех и бързо назначение.
Останалите - да пробват пак!
До скоро в Брюксел или Люксембург!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: just me]  
Авторrose (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 01:04



Da, dve moi kolejki veche si gi ipoluchiha. Biaha na oral v perioda 10-15 mai. Az biah na 4.6. i oshte ne sam gi poluchila.
A vie na koia data biahte?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: rose]  
Автор Ketlin35 (умница)
Публикувано06.07.07 09:38



Аз бях на 31 май, все още не съм получила парите....



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: eлви]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 09:46



Все пак това е темата за CAST 27.
По въпросите за AST моля пишете в съответната тема.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторbrusso (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 15:34



V merit groups se podrejdat uspeshnite kandidati v zavisimost ot srednia uspeh ot pismenia i ustnia izpit. V merit group 1 sa tezi s nai-visok uspeh, v 2 - s po-nisak i t.n. Printzipno, grupite mogat da sa max 4, no v sluchaja s AST14 sa 3. (Taka beshe i pri AD35.) Ako si v group 1, shte badesh sred parvite naznacheni. Ostanalite grupi shte pochakat malko poveche, no dobrata novina e, che mesta ima za vsichki.
Ti v koja grupa si?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: brusso]  
Авторkari18 (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 10:30



Sdrawej, brusso. Prochetoh saobstenieto ti.Interesuwa me mnenieto, che mesta ima sa wsichki - sa AST 14 li se otnasja i ako da- otkade si siguren? Blagodarja predwaritelno sa otgowora





Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: brusso]  
Автор Nat.Gr ()
Публикувано09.07.07 11:38



В merit group 3 - това ме притеснява. Но все едно, аз не съм решила още, че със сигурност ще се съглася, така че... Ти в коя група си?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Nat.Gr]  
Авторbrusso (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 19:16



vav II-ra sam, no tova ne me pritesniava. Mislia (po-skoro imam info ot poznata ot EU Parlamenta), che v institutziite ima nedostig ot BG sekretarki i ochakvat naznachenijata ot AST14. Faktat, che EPSO kato nikoga izbarza s okonchatelnite rezultati e dosta krasnorechiv. Da ne zabraviame i tova, che skoro iztichat dogovorite na vremennite sekretarki rekrutirani septemvri 2005 ...



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: kari18]  
Авторbrusso (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 19:19



Da, za AST14 se otnasia i e ot informatzia sabrana ot niakolko iztochnika ot Bruksel, t.e. predpolaga se, che e dostoverna.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: brusso]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 12:09



da se varnem na temata za CAST 27.
Otnovo molja za mnenija otnosno izpita. Njakoj javil li se e veche?
Molja za info!!!!!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: az]  
Автор aлбa лoнra ((нещонамирач))
Публикувано10.07.07 22:58



Да ти кажа, чух вече поне пет различни мнения за тоз изпит:
1. Страшно труден
2. Първата част по-трудна от преводаческия, втората по-лесна
3. Сериозен изпит, иска си много четене
4. Това беше най-лесният изпит, на който съм се явявял/а
5. Абе не беше чак толкова труден

Ха сега де! И това са хора със сходно ниво на интелигентност и образование...
Успех!



Per aspera ad astra.

Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: az]  
Автор aлбa лoнra ((нещонамирач))
Публикувано10.07.07 23:49



Пропуснах да спомена, че става дума за един и сыщи профил - преводачи - ниво IV.
Успехи и доскоро!

Per aspera ad astra.


Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: aлбa лoнra]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 08:40



Blagodarja za mnenieto!
Uspehi i na teb!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: az]  
АвторNelly (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 12:31



Zdraveite,
ako niakoi ve4e e minal tetsa moge li da spodeli kakvo predstavliava competence test za secretary
blagodaria vi predvaritelno



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: brusso]  
Авторmarina (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 18:22



Не съвсем скоро. В края на годината.
Аз също съм в първа група. Но знам, че хора и от третата от конкурса за преводачи са били викани за интервю. Така че, мисля, че няма място за притеснения.
Успех на всички!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: marina]  
Авторbrusso (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 10:03



Blagodaria za informatzijata. A znaesh li s kakav ezik sa tezi hora it III-ta grupa ot prevodachite? Izvestno e, che kvota po ezitzi niama, no vse pak institutziite vzemat predvid ezika pri podbora, pone taka se govori. Tova moje bi e prichinata da badat naznachavani hora ot III grupa zaedno s takiva ot I. Kak mislish?



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: brusso]  
Авторmarina (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 14:00



Ами, честно казано, познавам една жена от ІІІ група, викана за интервю в Комисията. Тя е с англ. и френски. Там се работи само на трите основни езика, докато в Парламента нещата са многоезични. Не знам как ги избират от списъците, но предполагам, че е възможно в Комисията да предпочетат някой с англ. и френски пред някой с англ. и полски. За Парламента важи обратното. И най-вече с колкото се може повече езици. В Комисията са ми казвали, че нямат много работа (и съответно хора) с немски, а в Парламента търсят владеещи немски. За другите институции нямам информация.



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: marina]  
АвторБ. (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 23:16



Излязоха резултатите!



Тема Re: CAST 27/2/07 - EPSOнови [re: Б.]  
Авторsmile (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 18:14



Molq nqkoj kojto e izdarjal izpita se obadi - koga izlizat spisacite i kakvo sledva - v kakav srok i t.n.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.