Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 28.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дайте ми идея как да се сдобия с една книганови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 10:23



Много харесвам един автор - James Rollins, но за съжаление не мога да го намеря в оригинален вариант на английски език в България. Досега ми донасяха книгите му от Германия, но сега нямам такава възможност. Виждам, че го има преведен тук, но все пак не мога да намеря никъде английския вариант. Имате ли идея откъде мога да я изнамеря тая пуста книга, по книжарниците я няма. В някое издателство ли? нали все пак го превеждат, значи я има...



Тема Re: Дайте ми идея как да се сдобия с една книганови [re: cл]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано06.04.07 10:56



От издателство - не: не винаги книгите, които дадено издателство превежда, са закупени и са собственост на самото издателство, понякога от издателството просто заемат книгата, докато се преведе, и са длъжни да я върнат след това на чуждото издателство. А дори и да са си я купили, вероятността да я заемат за четене на външен човек, е по-малка от нулата. Защо не пробваш да купиш книгата чрез някоя он-лайн книжарница, ннапример books.bg ? Мисля, че и чрез книжарници "Хеликон" е възможно да се поръча, лошото е само, че доставката отнема страшно много време. Дано намериш някакъв вариант. Успех!

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...


Тема Re: Дайте ми идея как да се сдобия с една книганови [re: cл]  
Авторkalinushka (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 13:59



В амазон.ко.ук е пълно с негови книги, нови и втора употреба. Погледнах им условията, пращат и до Бг. Влез там.



Тема Re: Дайте ми идея как да се сдобия с една книганови [re: denny]  
АвторEнa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 23:32



Извинявайте, колеги, въпросът е съвсем маловажен, но доста се посмях, като прочетох тия глупости с книгите, които нашите издателства връщали на чуждите издателства, след като се преведяли книгите на български... Нали, за да преведат даден автор, се прави запитване до чуждото издателство и съответно то изпраща даденото заглавие, предлага и други на въпросния автор, които също изпраща и т.н. След преценка на нашето издателство (ако заглавието не е нашумяло или пък доста известно и пр.) то решава дали в крайна сметка ще го превежда или не. И тази преценка нерядко се прави от преводачите от съответния език (ако преди това те не са дали вече предложението). Това е в съкратен вариант процедурата. И освен това има и издателства, които дават книга и на преводача (особено тези, които се издават в рамките на разни програми, спонсори и т.н.). Имам поне десетина такива у дома... А доста наши издателства са се задръстили от такива "върнати" на чуждото издателство книги. Т.нар. "пробни екземпляри" се изпращат напълно безплатно на българските издателства - най-много те да се изръсят на митницата, ако колегите им отсреща не са си оформили пратката както трябва.....



Тема Re: Дайте ми идея как да се сдобия с една книга [re: cл]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано09.04.07 01:54



ако сте от софия има една книжарница-"Booktrading" близо е до "св.Седмочисленици",по трамвайната линия към попа ,там има много и всякаква литература на английски, могат също и заявка да направят



Тема Re: Дайте ми идея как да се сдобия с една книганови [re: cл]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано09.04.07 14:50



Споменаваш "книги", после говориш за "книга" - не е ясно нещо конкретно ли търсиш или всичко. Той е писал доста и "Бард" май са издали всичко от него.
Оригинали...? Ако нямаш нищо против да четеш на екран, в mIRC се предлагат доста негови книги. Аз например съм свалил оттам:
Amazonia, Deep Fathom, Excavation, Ice Hunt, Mar of Bones, Sandstorm и Subterranean (две в txt, останалите и в lit формат).
Мисля, че не е проблем да си ги дръпнеш сам, макар че ако те затруднява и дадеш имейл адрес...
А иначе от Амазон мисля изпълняват поръчки (платени например с Visa Electron) до България. Вярно, само на книги.

Teamwork: Simply stated, it is less me and more we.


Тема Re: Дайте ми идея как да се сдобия с една книганови [re: cл]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 19:38



мерси много на всички за отделенето време:)

Честит празник:)



Тема Re: Дайте ми идея как да се сдобия с една книганови [re: ivz]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 19:40



много ще ми помогнеш, ако ми кажеш как ги теглиш от там?



Тема Re: Дайте ми идея как да се сдобия с една книганови [re: cл]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано11.04.07 13:10



Изтегляш и инсталираш mIRC (някои АВ/АС програми никак не я харесват, но аз не съм имал проблеми с или след нейното използване). Правиш някои елементарни настройки при първо пускане и избираш undernet. Като влезеш там, пишеш #books и получаваш покана да влезеш в клуба. Вътре текат съобщения на сървъри, предлагащи книги, и има информация как да търсиш, намираш и теглиш заглавия, които те интересуват. Това мисля е обсъждано в този клуб и във "Фантастика" поне няколко пъти (с доста подробна информация), така че ако потърсиш в архивите, ще научиш каквото ти трябва.

Teamwork: Simply stated, it is less me and more we.


Тема Re: Дайте ми идея как да се сдобия с една книганови [re: ivz]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 13:13



ейй, мерси много






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.