Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 05.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се 'влиза' в тези кръгове?нови  
АвторDhara (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 17:34



Здравейте! В последно време се занимавам доста с преводи - основно за приятели и между другото, но се замислям сериозно дали не е вариант да се преориентирам изцяло; въпросът ми е какви са начините за човек с много добро владеене на английски (около 13 години активна работа с езика) да се свърже с издателства или потенциални 'възложители'? Ясно е, че не става без контакти и че ще има определен период на 'тестване' дали и доколко го умея това с преводите

- с уговорката, че не ме притеснява доказването на способности като преводач, посъветвайте ме как да поема по тази пътечка? Благодаря предварително!



Тема Re: Как се 'влиза' в тези кръгове?нови [re: Dhara]  
АвторЛopтъ (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 17:58



Напротив, става без абсолютно никакви контакти. Просто пробвай.



Тема Re: Как се 'влиза' в тези кръгове? [re: Dhara]  
Авторkalinushka (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 19:12



Миналата година и аз попитах същото и бай Лортъ ми отговори същото. Събрах смелост и изпратих десетина и-мейла на издателства от сайта на Асоциация Българска книга. Отговориха ми само от едно. Изпратиха ми пробен превод от 14 стр. Преведох го, харесаха го и ми дадоха книга, която ще излезе от печат през юни. Сега превеждам втора.

Успех!



Тема Re: Как се 'влиза' в тези кръгове?нови [re: Dhara]  
АвторMaлkaтa cekиpa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 19:24



Ако оставите имейл може да ви свържа с едно издателство.



Тема Re: Как се 'влиза' в тези кръгове?нови [re: Лopтъ]  
АвторDhara (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 10:59



Благодаря - така и ще направя, въпросът ми беше по-скоро за начален ориентир, например асоциация на преводачите, или издателства, които са отворени към работа с недоказали се все още преводачи. Както казва една мъдра жена, то ще си покаже





Тема Re: Как се 'влиза' в тези кръгове?нови [re: kalinushka]  
АвторDhara (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 11:02



Благодаря! Ще опитам по тази пътечка, дано имам скоро и с какво да се похваля тук





Тема Re: Как се 'влиза' в тези кръгове?нови [re: Maлkaтa cekиpa]  
АвторDhara (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 11:03



Благодаря за предложението, но засега ще се въздържа от лични данни тук





Тема Re: Към Малката секиранови [re: Maлkaтa cekиpa]  
Авторbeni (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 13:18



а дали можеш мен да свържеш? аз съм още начинаеща в тази дейност /преводи към издателства/ и нямам необходимите връзки и контакти. мейла ми е: benissima@mail.bg



Тема Re: Към Малката секиранови [re: beni]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано05.04.07 15:09



Приятели, Лортъ общо-взето изясни ситуацията. Ще добавя само, че най-добре е да вземете папчицата в ръка и да тръгнете по издателствата лично. Аз например не се доверевам на контактите по мейла, и много хора смятат така.

Много издателства ще предпочетат начинаещ преводач, защото евентуално ще му платят по-малко пари...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Към Малката секиранови [re: BlackWolf]  
АвторЛopд (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 15:12



На преводача да...
...но в крайна сметка ще им излезе по-скъпо






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.