Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 21.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Тема Речници - френски, английскинови  
Авторnicky (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:27



Здравейте. Искам да се обърна за помощ към опитните преводачи. Препоръчайте ми добър френско-български он-лайн речник. В момента ползвам EURO DICT, за английския е добър, но за френския ми се струва беден. На първо време ми трябва безплатен, но принципно се интересувам и от закупуване на добър френско-български и английско-български компютърен речник, както и от специализирани технически такива. Фирмата, в която работя има намерение да закупи компютърни речници или на хартия, но предполагам, че от мен като преводач се очаква да избера. А аз нямам много опит. Благодаря предварително.



Тема Re: Речници - френски, английскинови [re: nicky]  
Автор666666ttш (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:34



Има един електронен красавец: Полиглот се казва. Двадесетезични комбинации, хубавичък, с един шарен папагал в иконката. За съжаление след преинсталацията на уиндоуса, не ми е активен...

, копваш го (купуваш го, исках да кажа) Успех!



Тема Re: Речници - френски, английскинови [re: nicky]  
АвторAлekcия (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:41



И още малко инфо: Влизаш в антиквариат и си отваряш очите -- синонимни, на чужди думи, фразеологични, тълковни, двуезични, оглеждаш ВСИЧКО и избираш, ако имаш с какво да плащаш! И не ги подарявай на издателството, защото ако ти омръзне, можеш да го смениш, но инструментите, с които свикнеш да работиш -- трудно.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят. Бъдете високи!



Тема Re: Речници - френски, английскинови [re: 666666ttш]  
Авторnicky (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 16:00



Фирмата е сериозна и държи на имиджа. Не можем да ползваме нелегален софтуеър. За това питам, ако има нещо хубаво, дори и да не е безплатно. Този полиглот го имах вкъщи, но ми се затри диска и замина папагалът... Няма ли по-богати компютърни речници?
А он-лайн - френски?
Според вас как е Полиглотът спрямо Евродикт? За английския и за френския.



Тема Re: Речници - френски, английскинови [re: nicky]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 17:02



Не разбрах за какви именно цели ползвате речника, а това не е без значение за отговора ми. Но ще се опитам да ви отговоря в най-общ план.

Според мен НЯМА хубав електронен или онлайн френско-български речник. Купете си хартиения френско-български речник на "Наука и изкуство" - той е най-добрият в момента. И си го прелиствайте.



Нямам добро мнение нито за Eurodict, нито за "Полиглот" - говоря за професионална употреба.

Успехи!



Тема Re: Речници - френски, английскинови [re: nicky]  
Автордeдo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 19:21



присъединявам се към мнението на динозавъра, по-добър речник в момента не може да се намери. с известни резерви съм към старите издания. имам френско-български речник от 1968 г. и не го препоръчвам.
може да потърсите тълковен речник или синонимен речник само на френски език.за същата цел може да правите справки и на lexilogos.com.



Тема Re: Речници - френски, английскинови [re: дeдo]  
Авторnicky (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 14:37



Благодаря ви. За сега се спрях на

- френско-английски. Иначе ги имам речниците на Наука и изкуство - фр-бг и бг-фр, издания отпреди десетина години, но ми се струват не съвсем актуални.
Апропо, какво ви е мнението за речника на Андрей Илиев - преподаваше ми навремето и ми стана интересно що за речник е издал - виждала съм само реклама из нета.



Тема Re: Речници - френски, английски [re: nicky]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 21:01



Ако искате френско-английски речник, вашите работодатели могат да ви купят Robert - Collins. Доколкото си спомням, струва около 90 евро, но съвсем точно можете да проверите в нета. Извънредно добър речник, горещо ви го препоръчвам.

По-горе ви говорех за ПОСЛЕДНОТО ИЗДАНИЕ на френско-българския речник на "Наука и изкуство", което е съвсем нов речник. Проверих - излязъл е 2002 г. По-старите не са цвете. Българско-френски речник свестен въобще няма засега. Оставаме си с надеждата.



Тема Re: Речници - френски, английскинови [re: T-Rex]  
Авторnesega2 (ex-nesega) (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 22:15



Le Robert & Collins Business (Vocabulaire du monde des affaires) via френски център само 80 евро септември 2006






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.