Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 01.07.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Превод от рускинови  
Автормoлбa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 21:15



Много моля за този превод.Хич ме няма с руския. Благодаря предварително.

БЕРЕТ
Описание работы: набрать на спицы № 4 нитью в 1 сложение 100 п. (по 25 п. на каждой спице) и вязать для околыша 6 круговых р. лиц. гладью, 1 круговой р. изн. и 6 круговых р. лиц. гладью. Продолжить работу спицами № 5 нитью в 2 сложения лиц. гладью, при этом провязать в 1-м р. 20 раз каждую 4-ю и 5-ю п. вместе лиц. = 80 п. (по 20 п. на каждой спице). В следующем 4-м круговом р. пометить каждую 10-ю п. и прибавить перед помеченными петлями по 1 п. (вывязать 1 лиц скрещ. из протяжки) = 90 п. Эти прибавления повторить еще 2 раза в каждом 3-м круговом р. = 110 п. Далее вязать 15 круговых р. прямо. Потом пометить каждую 11 -ю п. и провязать помеченную петлю вместе с предыдущей петлей лиц. Эти убавления повторить еще 3 раза в каждом 4-м круговом р. и 6 раз в каждом 2-м круговом р. = 10 п. В следующем круговом р. 4 раза провязать по 2 п. вместе лиц. и вязать оставшиеся 6 п. еще 3 см прямо, затем стянуть все петли на нитку.


Сборка: околыш подвернуть пополам внутрь и пришить. Сквозь полученную кулиску продеть резинку.



Тема Re: Превод от рускинови [re: мoлбa]  
Автор Shankly (Човекозащитник)
Публикувано17.02.07 23:23



Какво му е предназначието на искания превод?

"Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят." (Хитлер)


Тема Re: Превод от рускинови [re: Shankly]  
Автормoлбa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 23:33



Аз не разбрах въпроса





Тема Re: Превод от рускинови [re: мoлбa]  
Автор valenta (новак)
Публикувано17.02.07 23:44



Може би Shankly има предвид, че е преводът е за собствена употреба?



Тема Re: Превод от рускинови [re: valenta]  
Автормoлбa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 23:50



Преводът наистина ми трябва за собствена употреба. Моята дъщеричка, която много обичам, ме помоли да й изплета тази шапка. А аз не мога да плета , а и с руския съм много зле. Затова се обърнах към вас за помощ



Тема Re: Превод от рускинови [re: мoлбa]  
Автор valenta (новак)
Публикувано17.02.07 23:54



Заповядай, малко е на прима виста, ако има нещо неясно, на линия съм още известно време

. Успех с плетенето
БАРЕТА
Начин на изработка: нанизват се на куки № 4 100 бримки (с конец на 1 кат) – по 25 бримки на всяка кука – и се плетат за околожка (околна ивица) 6 кръгови реда лицева плетка, 1 кръгов ред опакова плетка и 6 кръгови реда лицева плетка. Продължава се с куки № 5 и конец на 2 ката (двоен) с лицева плетка, при това се плетат в 1-ия ред 20 пъти всяка 4-та и 5-та бримка заедно като лицева бримка = 80 бримки (по 20 бримки на всяка кука). В следващия 4-ти кръгов ред се отбелязва всяка 10-та бримка и се добавя преди отбелязаните бримки по 1 бримка (изплита се 1 лицева превита от напречния конец) = 90 бримки. Така се наддават бримки още 2 пъти във всеки 3-ти кръгов ред = 110 бримки. По-нататък се плетат 15 кръгови реда без наддаване. След това се отбелязва всяка 11-та бримка и се изплита белязаната бримка заедно с предходната като лицева. Тези свивания се повтарят още 3 пъти във всеки 4-ти кръгов ред и 6 пъти във всеки 2-ри кръгов ред = 10 бримки. В следващия кръгов ред 4 пъти се изплитат по 2 бримки заедно като лицева и се плетат останалите 6 бримки още 3 см без промени, след това всички бримки се стягат с конец.
Оформяне: Околната ивица се подгъва наполовина и се зашива. В образувалия се улей се нанизва ластик.



Тема Re: Превод от рускинови [re: valenta]  
Автормoлбa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 00:05



Много благодаря





Тема Re: Превод от руски [re: мoлбa]  
Автор valenta (новак)
Публикувано18.02.07 00:09



Пак заповядай





Тема Re: Превод от рускинови [re: мoлбa]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано18.02.07 14:43



Завиждам на дъщеричката Ви

. Явно много я обичате щом хем не можете да плетете, хем не знаете руски, обаче пак се хващате да опитате.
Успех! Дано стане красива шапката.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.