Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 23.09.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Тема Как да го науча?  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 20:49



Та за английския става въпрос.Ходих по курсове....Що левчета дадох...
Сега разбрах,че най-добре запомням по нещичко като си го слушам по цял ден на касетчица със слушалчици/работата ми позволява/.Но вече не ми се дават пари да си купувам това-онова.Дайте някоя насока откъде да си дръпна нещо,пък да си го запиша...
Не искам да го знам като вас.
Просто да мога криво-ляво да се оправям.
Thank you./направо си го знам.../



Тема Re: Как да го науча?нови [re: koko]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 10:07



можеш да си поиграеш малко в интернет и да потърсиш с помощта на някоя търсачка безплатни курсове и материали по английски. аз лично по този начин намирам много интересни неща по разл езици. пишеш напр free online english courses или нещо подобно. влез и във форума на all.bg за емиграция в австралия, там имаше един линк за много материали за изпита IELTS, които можеш да си свалиш безплатно, има много за слушане /mp3/. също, ако ми дадеш някакъв мейл мога да ти изпратя малко подобни неща, но са за напреднали.



Тема Re: Как да го науча?нови [re: koko]  
АвторБилka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 10:12



допълнително - опитай повече да слушаш английска реч - предаванията на BBC са подходящи, защото говорят ясно и отчетливо. също така - упражнявай активното ползване на езика, опитвай се повече да пишеш и говориш на английски. ако няма с кого на живо - поне в чатове, примерно...

само с четене и слушане на учебници няма да преодолееш стъпалото "пасивно владеене".



Тема Re: Как да го науча?нови [re: az]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 14:06



panov.v@mail.bg
Все пак имам шанс.Поне хора,които искат да ми помогнат.



Тема Re: Как да го науча?нови [re: koko]  
Автор Tyизъл (Туайзъл)
Публикувано30.01.07 00:25



Здрасти,

Не е точно каквото питаш...

ама се сетих просто. На мен ми беше много полезно гледането на филми със субтитри на английски (повечето DVD-та имат такава опция). Така едновременно чуваш и четеш какво се случва. Като начало може просто да си гледаш любимите филми, само че с английски титри. Върши чудесна работа за разбиране на разни неща от разговорния език....




А дали е така, кой ще ми каже? Аз вървя по света и подсвирквам си даже....

Тема Re: Как да го науча?нови [re: Tyизъл]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 11:39



Благодаря за съвета.За втори път ме съветват да правя това и ще го започна.
Но ми трябва и да слушам нещо.Мога да го правя на работа защото съм в движение и не ми пречи.Затова си мисля за нещо което да ми бръмчи в главата с текст,обяснения...Е...,няма как за деня все нещо да не влезе в тази "кухина".
Всички около мен си го поназнайват.Не са на моите години-малко над 40,но дай сега да се отписваме.
Че, ако ви дойде някоя идейка ,как да го понауча този език-пишете.Пък аз продължавам самостоятелно да се занимавам.





Тема Симулирай...нови [re: koko]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано30.01.07 16:46



езикова среда.

Сутрин с кафето, пък и след това, слушай само английско радио. Чети английски вестници (има ги в нета), слушай английска музика, гледай новините само на английски ТВ програми, на ДВДто си пускай титри на англ. Чети само книги на англ. (не без речници, естествено).

Така ще ти е по-лесно да го научиш.

"Английски" в случая означава както английски английски, така и американски, австралийски, новозеландски английски и пр. Какъвто ти трябва или какъвто си избереш.

Успех!

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Допълнениенови [re: ABe]  
АвторOня (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 19:01



И си вземи английски тълковни речници, а не англо-български такива. Говори в Скайп с чужденци на любими теми; има live chats, които са безплатни.



Тема Re: Допълнениенови [re: Oня]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 20:18



Ей хора,вие наистина ще ме накарате да се захвана здраво.
Благодаря ви.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.