Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 01.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпросче  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 22:57



Според вас нормално ли е една агенция за преводи да ви даде пробен превод, който е 5 страници на шрифт 12? Не е ли множко за пробен превод?



Тема Re: въпросченови [re: лaиk]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.12.06 03:47



Зависи, но ок. 5 стр. е доста нормален обем за проба.

Ти какво искаш - да ти дадат две изречения?
Освен това е добре за пробен превод да се даде някакъв цялостен текст, а не откъс, за да се види как ще се справи преводача с нещо завършено. Поне аз така правя като давам пробни преводи...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: въпросченови [re: BlackWolf]  
АвторMaмчe (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 15:37



И аз мисля, че е напълно нормално да се дадат 5 страници за пробен превод, когато става въпрос за художествена литература, а не за превод на документация. Поне на мен ми се е случвало да ми дават подобен обем.



Тема Re: въпросченови [re: лaиk]  
АвторH (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 15:55



Пет страници е множко - 2 макс стигат.

Да не би с това задание да си свършват някоя-друга работа безплатно





Тема Re: въпросченови [re: Maмчe]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.12.06 23:39



Ако пробваш някого за превод на книга, 5 стр. е даже малко. Аз, ако търся НАИСТИНА ДОБЪР преводач, искам да видя по 2 стр., но от 5-6 избрани от мен места. Така че за книга 12-15 стр. пробен превод е нормален. Просто преводачите не се навиват да правят повече - но за мен подобен обем е недостатъчен за истинска преценка дали човека може да свърши работата така, че да не се налага редакторът да допревежда или препревежда...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: въпросченови [re: H]  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 00:40



ами точно затова питам, защото не знам как да се предпазя. Преводът беше 2 глави от книга...странно, една стига според мен за да има завършен текст, както Блекууф каза по-горе.

Благодаря за отговорите. Весели празници на всички!



Тема Re: въпросченови [re: лaиk]  
АвторЛopтъ (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 01:19



С 3 страници едва ли ще те ощетят толкова, ако и да ти правят такива тънки сметки. Тъй че ако искаш да работиш, по-добре ги преведи.
Лично на мен от издателства са ми давали и 20 страници. Разни чужди министерства на културата, когато ще спонсорират книга, искат 10 страници пробен превод. А пък една британска агенция ми поиска пет ли, десет ли, след което си ми ги плати.



Тема Re: въпросченови [re: H]  
АвторMariela (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 11:23



Mnogo e. Obiknoveno davat po 1 str.



Тема Re: въпросченови [re: лaиk]  
Автор xakepxakep (ентусиаст)
Публикувано28.12.06 02:01



Преброй знаците. Това ми изглежда на 5 ЛИСТА. 1 страница е 1 800 знака. На мен над 3 стандартни страници ми се струва неморално.





Тема Re: въпросченови [re: xakepxakep]  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 13:05



7 страници по 1800 знака всяка. По 5 лв да го сложиш на страница, това са си 35 лв, все още ми се вижда странно за пробен превод.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.