Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 16.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Уроци по френски  
Автор WhiteCloud ()
Публикувано11.10.06 16:27



Търся преподавател по френски език - по системата Може и Le France Parle Моля пуснете на бележка или се обадете на тел:
0886 349993.



Тема Re: Уроци по френскинови [re: WhiteCloud]  
Авторadmsi (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 16:50



da, i az tursiq- za 4astni uroci
molq zainteresovanite da poso4at koga sa available i orintierovy4na cena na 4as.

Blagodarq predvaritelno



Тема Re: Уроци по френскинови [re: WhiteCloud]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 18:00



Много интересно, че търсите преподавател, който да преподава ПО ОПРЕДЕЛЕНИ МЕТОДИКИ или, хайде, системи. Обикновено преподавателят е този, който, след като се срещне с бъдещия си ученик и разбере какви са му целите, мотивацията, познанията, времето, с което разполага, сроковете и пр., му предлага някакви "системи" и двамата заедно избират по коя ще работят.

Второто интересно е, че по тези две системи ще научите френския език отпреди около век. Лошо няма, езикът и тогава е бил хубав.

Преподаватели точно по тези две методики можете да потърсите например сред пенсионираните учители от езикови гимназии.

Желая ви успех в овладяването на френския език.



Тема Re: Уроци по френскинови [re: T-Rex]  
АвторД. (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 14:36



много остроумен отговор. вие коя система бихте препоръчали?
аз започнах да уча френски от няколко месеца.....така че съм още пеленаче, но мисля да продължа на следващото ниво- Б1 във Френския център, а там преподават по Campus. какво мислите за тази система?благодаря



Тема Re: Уроци по френскинови [re: Д.]  
Автор TyrannosaurusRex (изкопаемо)
Публикувано13.10.06 22:25



Ами нищо такова, система като система, достатъчно съвременна, та вярвам, ще ви бъде полезно да поучите по нея. Дано попаднете на читав преподавател във ФИ, това дори е по-важно от конкретната система.

Всъщност голямата разлика между по-старите и по-съвременните системи е в преводно-граматическата насоченост на първите и комуникативно-аграматичната насоченост на вторите. Лично за мен и двете са залитания към крайности. Така че ви препоръчвам да наблегнете сериозно на граматиката, т.е. да положите допълнителни спрямо учебника усилия.

И нещо, което винаги препоръчвам - и което дава резултати: пускайте телевизора на френскоезична програма и слушайте френски поне по половин час на ден - дори и без да слушате внимателно и да се мъчите да разбирате; нека просто ви звучи в ушите езикът.



Успехи! Ако мога с още нещо да ви помогна - питайте.

Ante porcos margaritas meas non mitto.

Тема Re: Уроци по френскинови [re: TyrannosaurusRex]  
АвторD. (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 10:48



а вие знаете ли имената на някои от читавите преподаватели там, да го имам предвид?
merci beaucoup



Тема Re: Уроци по френскинови [re: D.]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 11:39



Знам, но няма да ги кажа - поради колегиална етика, а и също поради това, че курсистите в Института не могат да си избират сами при кой преподавател да бъдат. При когото се паднат...
Така или иначе спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се. Един добър преподавател може да ускори научаването, един по-лош - да го позабави, но в крайна сметка само от вас си зависи колко усилия ще положите и съответно - колко ще научите.

Прочее, отново - успех!





Тема Re: Уроци по френскинови [re: T-Rex]  
Авторв oтroвop (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 12:19



донякъде съм съгласна, че лошият преподавател забавя нещата и всичко зависи от теб самия...обаче аз съм в бранша и мога да преценя кога ми губят времето, а лошото е да имаш много малко свободно време и да не го използваш пълноценно. от друга страна, когато имам писмени задачи аз очаквам да ми се проверява правописа, а не да чакам сама да си открия грешките след време. само един пример давам! има много!
а за избора...ок, но ако не съм доволна от преподавателя, ще поискам преместване! ха! много обичам приказката: на краставичар, краставици ще продаваш!



Тема Re: Уроци по френскинови [re: T-Rex]  
Авторbourde (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 19:53



Ох, много ги обичам аз такива "блестящи" професионалисти като вас, които говорят "съвременен" френски. И понеже работата ми е свързана с такива "божества" като вас, се забелязва следната тенденция - щом настане време да се говори на съвсем обикновен, всекидневен френски, с истински французи, настава едно мълчание.... Когато фактите говорят и "божествата" мълчат





Тема Re: Уроци по френскинови [re: T-Rex]  
Авторв oтroвop (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 08:59



и аз имам коментар по това. ученикът може да е пределно наясно по кои системи иска да учи, защото се е информирал предварително отностно своите цели. това е съвсем вероятно, ако същият този ученик сам се занимава с преподаване и е наяско какви са конкретните изисквания, на които да отговаря. не трябва да се изхожда от презумпцията, че ученикът е непременно tabula rasa...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.