Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 30.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема стифадор -> En  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано17.08.06 14:42



моля някой спешно да ме светне как е "стифадор" на английски. Превеждам текст, частично свързан с диспечерстване на пристанищни складове...

А ако ми каже и какво е "стифадор", ще му/и бъда много благодарен.

Предв. блдря!

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема това да не са...нови [re: ABe]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано17.08.06 14:49



тези, които подреждат и връзват товарите вътре в кораба, така че да не се клати дпълнително и да е добре балансиран?

Или нещо подобно...

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 17.08.06 14:49.



Тема Re: стифадор -> Enнови [re: ABe]  
АвторBeridertova (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 14:50



стифадор - stevedore - товарач, хамалин на пристанище





Тема Ох, боже, то пък...нови [re: Beridertova]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано17.08.06 14:55



кво било!

Блдря, Беридертова!

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: стифадор -> Enнови [re: ABe]  
Авторmay (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 16:11



Основна дейност на пристанищата е товаренето и разтоварването на кораби и транспортната обработка на товари. Непосредствен ръководител при осъществяването на тези задачи се явява стифадорът. Той е координатор и организатор на товаро-разтоварните операции, като в този процес обхваща и управлява работата на много хора с различни специалности и на сложна и разнообразна техника и захватни приспособления.
Стифадорът е организатор на сложен, отговорен и динамичен процес. На неговите указания се подчиняват в технологично отношение всички участници в претоварния процес – докери, талимани, крановици, механизатори. Под непосредственото му ръководство могат да бъдат едновременно над 50-60 души.

А това е от един щатски сайт: The stevedore is skilled in the handling of cargo, its stowage, and the expert supervision of labor during a loading or discharge operation.



Тема Мерси, Mayнови [re: may]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано17.08.06 18:50



Хубаво обяснение си ми дал/а.

Вече ще зная какво е "стифадор".

Лека вечер и... наздраве!

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: стифадор -> Enнови [re: ABe]  
Автор xakepxakep (ентусиаст)
Публикувано18.08.06 01:27



Стифадор го има в Енциклопедичен наръчник по външна търговия бълг.-рус.-нем.-фр.-англ.-исп., т. 1-2, 1976, 1 304 с., + съкр. Обяснено и преведено на 5 езика. Книгата според мен е задължителна за добрия преводач.





Тема 1976 г.?нови [re: xakepxakep]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано18.08.06 09:46



За да си го намеря, ще трябва да се скъсам от обикаляне по антикварите.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: 1976 г.?нови [re: ABe]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано18.08.06 13:26



А те пък ще те доскъсат с цената. Неотдавна (дори питах тук) ми трябваше морски речник (да не го доуточнявам). Предложиха ми го на "Славейков" (англо-руски) за скромната цена от 60 лева (изглеждаше от 60-те). Отказах вежливо, защото не видях да е подписан от авторите :)

Artificial Intelligence is no match for natural stupidity.


Тема Re: Мерси, Mayнови [re: ABe]  
Авторmay (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 14:16



Малко като заяждане излезе:) ама не съм имала предвид това - просто исках да доуточня какво точно е това чудо стифадора - нали беше помолил и за такова обяснение;) Не че аз самата съм запозната - просто съм попадала из нета на такава информация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.