Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 22.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Брой на символите (Word Count)  
АвторП. П. (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 17:16



Здравейте, от известно време превеждам писмени текстове за една фирма, чието име няма да споменавам. Факт е, че не са коректни и винаги измислят някаква причина да ми платят по-малко (заплащането е според броя на символите в текста). Въпреки това работата ми е необходима в момента. При това положение не виждам защо да им оставам длъжен. Чувал съм, че има разни дискретни начини за увеличаване на броя на символите на съответния doc файл, така че като се избере в Word командата Word Count, излиза по-голям брой. Някой знае ли нещо такова и ако знае - моля да сподели.



Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: П. П.]  
Авторпekaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 17:31



ми, вместо ENTER ползвай интервали, за да стигнеш нов ред. тоя е един от номерата.



Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: пekaтa]  
АвторП. П. (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 17:37



Да, това и на мен ми е минавало през ума, но някакси е прекалено очевидно и много лесно се вижда, като се преглежда текстът. Все пак не искам да разбират, че чийтвам.



Тема не те съветвам...нови [re: П. П.]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано18.05.06 17:46



Не те съветвам да хитруваш и вместо ентър или табулацията да използваш шпацията, много е тъпо, когато клиентите забележат това, а пък и откровено казано, е доста тъп цигански номер. По принцип според БДС за една страница се считат 1800 знака with spaces, т.е. word count (with spaces) и после делиш на 1800. В някой европейски страни има друг стандарт word count/without spaces, но делят на 1500, а пък в трети смятат броя на думите, обикновено 250 думи се считат за 1 стр. Обясни малко по-ясно как се опитват да те прецакат от преводаческата агенция? Нещо не ми е много ясно...

More is better


Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: П. П.]  
Автор kid loco (непознат)
Публикувано18.05.06 17:48



ами примерно можеш да блъскаш точки и после да ги оцветяваш в бяло. хубавото е, че тях не ги подчертава заради спелинг. но като цяло едва ли има достатъчно надежден метод. с малко опит човек се научава да определя колко ще излезе текстът и с един поглед.

екзистенциалната алиенация на субекта спрямо прогресивната моронизация на популацията


Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: П. П.]  
Автор 4avdar4e (добро другарче)
Публикувано18.05.06 17:58



А няма ли да е по-редно просто да им го кажеш в прав текст? Може пък те наистина да имат някакви причини за това, например, че ти правят редакция или нещо друго??? Сядата на кръглата маса и уточнявате - аз така, вие така...

Честно казано, малко странно ми звучи. С фирмите, с които аз работя винаги правим двустранно засичане и никога не е имало проблем..





Тема Re: не те съветвам...нови [re: figurati]  
АвторП. П. (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 17:59



Ами просто така смятат хонорара, все едно че съответният текст е бил примерно с 4 000 - 6 000 знака по-малко и ако ги питам за това все изтъкват, че аз не съм сметнал нещата правилно и те няма как да са допуснали грешка.



Тема Малей...нови [re: П. П.]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано18.05.06 20:15



Аз ако плащам така на преводачите, които работят за мен, ще трябва да се науча сам да превеждам на всички езици...

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: Малей...нови [re: ABe]  
АвторП. П. (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 21:02



В момента търсите ли преводачи?



Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: 4avdar4e]  
АвторЛopд (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 21:02



Смени си фирмата. Или се уточнете кой по какъв метод ги брои. Никога не съм имал проблеми точно с това.
Да не би да ти броят само видимите знаци?
Ако искаш да хитруваш, пренеси си думите. Така символите ще излязат с 50% повече :D Не съм го пробвал, но ми е минавало на ум.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.