Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 18.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Брой на символите (Word Count) Текст бокснови [re: Дaдo]  
Автор 4avdar4e (добро другарче)
Публикувано19.05.06 15:51



От опит и практика: смяташ си колко време ти отнема преводът на една страница текст и го съотнасяш към времето, което си посветил на таблицата/схемата/графиката. Така можеш да си определиш цената. Пак е приблизително, но поне е някакъв критерий.





Тема Re: Брой на символите (Word Count) Текст бокснови [re: Дaдo]  
АвторElle (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 16:12



Има начин за изброяване на символите в "текст бокса" - селектира се текста вътре в бокса, после се копира в отделен файл и знаците се изчисляват по познатата схема. Проблем е ако даденият превод изобилства с повече такива "текст бокса", т.е. прави се всеки път тази операция по копиране в отделния файл и се губи време. Но за по-точно (доказуемо) измерване на символите в този случай не се сещам.
Лек и успешен ден.



Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: Лopд]  
АвторП. П. (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 18:42



Как ги изчисли тези 50%, при условие, че на една страница в Word при пренасяне имаш примерно 10-ина тирета, т.е. 10 знака повече? Искам да кажа, че тази история с пренасянето практически нищо не променя.



Тема Да.нови [re: П. П.]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано19.05.06 19:46



Свържете се с мен на имейл ave@trbg.net

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Ако аз плащам...нови [re: figurati]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано19.05.06 19:54



на преводачите си хонорари върху количество знаци, което е с 4-6 хил. по-малко от реалния текст, естествено, ще остана без преводачи.

СТандартът, засега, е 1800 зн. със шпациите.

Преводачите ми от средна и западна Европа предпочитат да работят на 1500 зн. без шпации или да им се плаща на думи.

И в трите случая тарифирането е такова, че преводачЪТ получава горе-долу едно и също за стандартна страница. Разликите в определянето на хонорара при трите стандарта за изчисляване на количеството страници са пренебрежимо малки.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Сричкопренасянето никога...нови [re: П. П.]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано19.05.06 20:06



не се прави на ръка.

Има си опция в Уйрда за това.

Потребителят на превода не е длъжан да се съобразява с формата на твоя файл и, ако си слагал тиретата на ръка, му причиняваш голЭми главоболия.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: П. П.]  
АвторЛopд (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 22:34



Прав си. Изхождах от грешна логика :( Сега го преброих.
Както и да е, мисля, че няма смисъл да се хитрува толкова на дребно. Ако работиш, върши си работата добре. Ако не ти харесва, търси си друга фирма. Да не са се свършили преводите? Не знам как е при вас, ама аз имам работа колкото за целия китайски народ (за съжаление китайският народ не знае български, та не може да ми направи преводите). Тъй че или се разберете като хора с тая фирма, или си търси друга.
На мен на няколко пъти са ми играли номерца - включително веднъж при договорена вече сума ми платиха около 10% по-малко. Оправданието беше, че били в криза и така плащали по-малко на всички. Е, питам ви, колко ще спечелят от тези 10%. Хонорарът ми е бил 4-500 лв. Тоест спестили са 50 кинта. Е, ако така се излиза от финансова криза...
Едни други пък от 2 години ми дължат 700 кинта. И те били във финансово затруднение. Не знам как разсъждават тези хора, но аз ако съм наел някого и трябва да му платя, ще жертвам от моята заплата, за да му дам парите. Това са си чисто дребни селски хитринки и затова цялата ни държава е на туй дередже.



Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: Лopд]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.05.06 01:07



то си е до човека.

някъде по-надолу имеше една тема по въпроса.

на някои им се удава, аз по литература повече от 2.5 страници никога не можех да си изсмуча от пръстите.



Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: Лopд]  
АвторП. П. (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 02:07



Лорд, съгласен съм с теб. Наистина няма смисъл от семкаджийски работи, а сега вече се убедих и за себе си, че цялата тази история с броя на символите просто няма смисъл...
Това, което спомена за 700-те лева направо ме изуми. Аз имах един случай, когато не ми платиха около 50 - 55 лв., но там ситуацията беше доста спорна и допускам, че сигурно и аз съм имал известна вина. Въпреки това и досега ми е неприятно, като си спомня за това. Та въпросът ми е защо си ги оставил да те прецакат толкова мощно? Мен ако ме ощетят с такава сума сигурно сън няма да мога да спя. Моля те сподели коя е тази фирма, за да знаят хората да се пазят от тях. Освен това замислял ли си се, че тая история с финансовите затруднения може да е само за замазване на очите, а всъщност да не са ти платили просто защото са мошеници и измейкяри?



Тема Re: Брой на символите (Word Count)нови [re: П. П.]  
АвторLord (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 10:37



Е, тези големите пари смятам, че ше ми ги платят в един момент.
Ами, какво да се ядосвам? Просто който ми свие такъв номер, повече не ба4кам за него. Едно пък реномирано издателство знаете ли какъв договор подписвам: "Издателят МОЖЕ да изплати на преводача хонорар, възлизащ на XXX лева на страница"
Когато дадел заем, Владимир Димитров Майстора прилежно си записва в тефтера, например "200 лева на - Иван". След месец напомнял на съответния човек, че трябва да му върне парите. Ако онзи не му ги върнел, Майстора записвал в тефтера: "200 лева, дадени на един просяк".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.