Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 21.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: ЕПСО-тестове в момента - минала изпитанови [re: Creator]  
Автор kid loco (новак)
Публикувано01.06.06 18:30



хаха, аз пък съм забелязала, че тук никаква толерантност няма към чуждото светоусещане (тук - петрич, калифорния и други подобни китни местенца). жената или тигъра?

екзистенциалната алиенация на субекта спрямо прогресивната моронизация на популацията


Тема Re: ЕПСО-тестове в момента - минала изпитанови [re: Anushka]  
Авторycпял_2 3/4 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 18:32



Споко, аз ти разбирам мотото... Що нещо не ги обичат успелите в тая тема?



Тема Re: ЕПСО-тестове в момента - минала изпитанови [re: Creator]  
АвторDestructor (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 18:41



01. Къщите им ги върнаха, или поне ги върнаха на техните наследници
02. За 2 лв не бих се притеснявал толкова
03. Това кога си го виждал?
04. Мъжът да не ти е собственост??

Това, че нещо се ползва под наем или на заем не значи, че е твойо...

Наздраве!



Тема Re: ЕПСО-тестове в момента - минала изпитанови [re: Destructor]  
АвторCreator (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 18:58



Po prinzip si napalno prav za kashtite i naslednizite.
Ama ja si predstavi slednata kartinka:

Ti si naslednik, vrashtat ti kashtata, no tai kato ste mnogo naslednizi, v sashtnost si podeljate samo po dva leva, kachvash se v tramvaja, tam se sluchva opisanoto vav vtora tochka. Slizash ot tramvaja - blaska te kolata ot tochka 3 (znaesh kakvo e po tramvainite spirki) - eto ti ja amnezijata gotova. Pribirat te v kashti s lineikata - mazhat ti go njama (vizh po-gore). Ja mi kazhi sega tova ne e li goljama tragedija?

A shto se kasae do mototo, predstavi si lsednoto:

Idva Sokrat pri Anoushka i i kazva:
da si mi davash mototo, che az sam si go izmislil predi 1000 godini.
Idi posle da se razpravjash s razni agenzii po avtorskoto pravo, grazkata legazija se namesva, evropeiski interesi sa uvredeni, ne ti e rabota.

I kakvo stava v kraja na kraishtata - i mototo ti vzemat.

Taka che ostava birata. No za da mozhesh da ja izpiesh izobshto:
- ne se kachvai na tramvai,
- a ako si se kachil, ne slizai, zashtoto opasnostta te debne navan,
- kupi si bira predvaritelno
- i ja izpii s vatmana na poslednata spirka!!

Haide Ciao





Тема Re: ЕПСО-тестове в момента - минала изпитанови [re: Creator]  
Авторпpeycпял (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 21:25



Яко.



Тема Побъркани типовенови [re: Creator]  
АвторБpaтa нa Дeян (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 03:58



Малко липсвах и виждам, че сте се трудили с постинги.

За изпита няма какво да ви казвам, тук се изказа кой ли не мераклия - учил, неучил, предварително успял, наполовина успял и т.н.

Сигурно ви е ясно, че чукналите половинката (поне 1/2 верни) няма да стигнат 450, всичко останало е гледане през розови очила.
(Тук може би си струва да се каже, че да не знаеш за взетите мерки от Киото (3 различни протокола) или двете стойности на бюджета за поне последните две години са наистина БАЗИСНИ факти, безкоито не бих си позволил да ходя на изпит.)
Това, кой какъв "преводач" е, си е ваша работа, а и ще се види скоро.

Повтарям ви, да се откажете от манталитета от студентските ви скамейки "отивам да видя и пробвам и т.н." - това на "запад" не го правят - хвана ме срам, че това е първият конкурс, за който са кандидатствали най-много човека - абе вие българите какви хора сте бе, всеки може да прави всичко... Как може - немци (80 млн), места 350, кандидати 820, а българчетата - знаете сами...

онова лелче (Мими) от статията - мога да си представя, как тя ще ме научи - пази Боже, сляпо да прогледа.

В Брюксел ви чакат макс. 10 град/целзий, лято НЯМА.

За коментари съм на ваше разположение, само слезте на Земята. Но по-скоро ви виждам във влака Сф - Горна Баня, отколкото Брю - Люкс (не искам да засегна никого, но шансовете са на страната на живеещите в чежбина - елате да ви кажа как се бяха подготвяли две лелчета от Швейцария, с които се запознах пред изпитния център - жалко, но някой умник от Бг не може да си купи и половин книга от техните...)

Чао



Тема Re: Побъркани типовенови [re: Бpaтa нa Дeян]  
Автор nesega2 (independant)
Публикувано02.06.06 07:41



С умиление изчетох ред постинги по тази и подобни теми! Има реалисти, има непукисти, но в мен за поред път застина много голямо разочарование!
Българщината си е такава навсякъде, но за съжаление, по необясними на мен самата причини, все по-"изпростява" сред тези, установили се по знайни и незнайни причини и пътища в бленуваната чужбина. Като са си "(по)стъпили" малко на краката, май съвсем са изпростяли, с малки изключения...
Чудно ми е, защо бУлгаринът все гледа да плюе по другите си "събратя" по родина...?!? Дали пък италианците не сгрешиха навремето със значението на думата БУлгар? Никак даже, пророци са били...
Ей, БУлгари... родни и чуждеещи се, има и други ценности, има и други легални пътища, а там най-лесно става ясно кой може и кой не. Все още сме (сте) малцина напук на неконтролируемо развихрилото се самомнение (без покритие)!

И въпреки ввсичко, макар тук често да се срамувам, че съм българка, нека и бУлгарите бъдат живи и здрави, без тях ще е сиво и скучно ежедневието на европейците!

Не се страхувай от съвършенството, никога няма да го достигнеш. С. Дали



Тема Re: Побъркани типовенови [re: Бpaтa нa Дeян]  
АвторTsonia (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 09:03



Ако критерият беше да живееш в чужбина,би било ясно казано-така,че не се самозалъгвай.Моя позната замина вече за Люксембург след първия конкурс през 2005-та.Тук живееше -в Пловдив, и преподаваше френски.Нищо повече-но замина.
Илюзия за тези които живеят там-за ЕПСО това, господине,нищо не означава.И аз бях в Страсбург и учих в Института по превод,но никой не оценява по това,освен ако не съм научила нещо повече от другите и не го покажа.
Е ако се надяваш заради жителството да ти се усмихне късметът- надявай се.Изчетените книги и те нищо не значат,ако знаеш езика колкото да хванеш за мъж един тъп швейцарец.
Хората от ЕПСО си имат други критерии и няма да тръгнат да се излагат пред евроинституциите подбирайки по ''местожителство''-утре там,драги,ще се иска работа от професионалисти,а не аматьори подбрани по адресна регистрация.
Това е моето мнение-ако не си съгласен, опровергай ме с факти.



Тема Re: ЕПСО-тестове в момента - минала изпитанови [re: ycпял_2 3/4]  
АвторTsoniq (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 09:30



Кои са успелите-или само се мислят за такива.Естествено е всеки един да иска да е сред тях,затова е отишъл.Но при конкуренция 2400 срещу 450/респективно 150 оставащи на финала,що за чудо е да се мислиш за вече нареден сред първите,когато тестовете още текат.
Иначе-имайте си самочувствие-проблем няма.Аз не знам дали ще успея,може и да е така,но предстои да разбера.
На този етап е рано да се обявявам за такава.Не само за мен, а и за всеки друг.
Браво на вас, успели-все пак!



Тема Абе,нови [re: Tsonia]  
АвторЖaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 10:57



аре стига с това ЕПСО, какво толкова сте се развълнували?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.