Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 03.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кабинков превод  
Автор alfavil (непознат )
Публикувано16.05.06 12:53



Бъдете здрави всички!
Моля всички преводачи, които са извършвали кабинков превод, да се свържат с мен.



Тема Re: Кабинков преводнови [re: alfavil]  
Автор fonscastaliae (слънчев идиот)
Публикувано16.05.06 13:14



свързвам се. Връзката ми е ioi@abv.bg Кабина - гръцки език. Лек ден!

"Какъв сте вие в цивилния си живот? Студент по класическа филология? Значи, пияница, интелигент..."


Тема Re: Кабинков преводнови [re: alfavil]  
АвторSylvie (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 13:15



Аз съм с френски. Можеш ли да дадеш по-подробна информация за дата, тема, заплащане и т.н.

Благодаря.



Тема Re: Кабинков преводнови [re: alfavil]  
АвторSylvie (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 13:18



Моят e-mail e: peti_phk@abv.bg



Тема Ка-нови [re: alfavil]  
АвторДapинka (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 21:04



Калинка-малинков и балеринков превод... Боже...
Не се казва "кабинков", бе момче...



Тема Re: Ка-нови [re: Дapинka]  
Автордpян (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 00:30



И аз тъй мисля: Има синхронен, симултанен, конферентен и кабинен превод, но "кабинков", да ме прощавате, такова нема! Та затова и не оставям координати, защото аз разбирам само от горепосочените видове, но от кабинков - не.

Ако ще се занимавате с тая работа, понаучете за какво става дума - казвам ви го най-доброжелателно. Иначе ще Ви изядят или клиентите или преводачите.
Поздрав!



Тема Re: Ка-нови [re: дpян]  
АвторЯдocaн (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 14:22



Що сте толкова злобни в този форум, бе хора? Мисля, че на всички им е ясно за какво става въпрос, ама защо да не се покажете колко сте интелигенти! То е много ясно, че никой не говори за кабинков лифт! Като не ви се занимава, трайте си



Тема Re: Ка-нови [re: Ядocaн]  
Автор kid loco (новак)
Публикувано19.05.06 14:29



защото работата ни е да бъдем перфектни в изказа си. и понякога се появява някой, който държи да му напишеш кабинков превод примерно, защото той така си го знае... човек се огорчава много в такива моменти

екзистенциалната алиенация на субекта спрямо прогресивната моронизация на популацията


Тема Re: Ка-нови [re: Ядocaн]  
АвторЯдocaн (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 14:34



Сигурно е така, но възложителят може и да не е преводач, пък може "кабинков" да е фирмен жаргон и да го използват в суматохата без да се осъзнаят. Аз също използвам думи, които на мен ми звучат по-добре или по-смешно и т.н. Това, обаче, не означава, че съм неграмотен или, че не знам смисъла на "кабинен" или "симултанен" или какъвто там искате превод. Не съм ли прав? Всеки ден се срещаме с какви ли не идиоти и малоумници по улицата. Защо и в Нет-а да си вгорчаваме животеца?



Тема Re: Ка-нови [re: Ядocaн]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 16:36



Не се ядосвай :-)
Прави си, разбира се, че не всички са длъжни да знаят всичко.
Сетих се, че толкова често чувам симултанТен, че вече се замислям преди да кажа правилното. И компромисно казвам симулантен :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.