Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 19.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ПРосто ви пускам мухата...нови  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано22.03.06 11:00



На 10-ти април, понеделник, ще пусна две теми.
Те ще се наричат "Пролетно почистване - книги" и "Пролетно почистване - дрехи".

Идеята ми е, че така или иначе в седмицата преди Великден (католическият е на 16-ти, православният - на 23-ти) се прави голямото пролетно чистене, подреждане и приглаждане на перцата, та...

да съберем като дарение:

1. Книги за библиотеката на читалище "Славянска беседа" и за тази на читалището в "Младост", която е до блока ми.
Те не са получавали пари за книги от 15 години. Така че, дайте да им дарим книги, издадени през посл. 15 години.

2. Дрехи от всякакъв вид, мода и сезон за старците от Дома за стари хора в Дървеница, където настаних Тони. Те нямат пари за дрехи, ходят в разни излинели парцали, кърпени... Ужас! Същото се отнася и за обувките.

Моля ви, помислете как всеки от нас може да помогне.

Аз ще съм лицето за контакти. С някои хора от клуба се познаваме лично. С някои работим заедно, а който не ме познава - ето му повод за запознанство.

Хайде, наздраве!

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: ПРосто ви пускам мухата...нови [re: ABe]  
АвторBaниka (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 11:46



чудесно, похвално
и наистина, добре е да се знае по-раничко, за да може човек да го има предвид като се оглежда из къщи.

Кой или коя е Тони?



Тема Тони е...нови [re: Baниka]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано22.03.06 12:11



един клошар, който обитаваше един вход до офиса ми. Бивш наш шампион по бокс в тежка категория. Имал е два (микро)инсулта и проблеми със сърцето, да не говорим за безчислените болести, прихванати по улицата. Щеше да умре преди година и половина пред офиса ми. Извадих му лична карта, излекувах го (3 мес. в болница) и го настаних в дом за стари хора. Продължавам да го издържам, защото не мога да му извадя документи за тр. стаж и да му издействам пенсия.

Това е стара история. Няма значение.

Важна е идеята да се облекат и обуят тези хора, които държавата държи в мизерно състояние, и да дарим книги на читалищните билиотеки, които също са в бедствено положение...

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Казвай конкретно [re: ABe]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано22.03.06 12:52



Миналата година правих основен ремонт в къщи. В резултат на това огромен брой книги (за които сега няма място, защото примерно от 10-15 години не са били отваряни дори веднъж) останаха в мазето. Никога няма да ги изхвърля на боклука, но и не искам да се дразня някой да ми ги купува за по 50 ст. парчето. Това, което казваш, е прекрасна възможност да се отърва по достоен начин от тях. Има-няма 150-200 тома. Само кажи как и ще се постарая да бъда в помощ.

Artificial Intelligence is no match for natural stupidity.


Тема Re: Тони е...нови [re: ABe]  
АвторBaниka (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 14:54



винаги ИМА значение! всичко е важно

ех, АВе, ако всички бяха като теб светът (и в частност тази наша държавица) щеше да е едно прекрасно място за живеене!

ми да видим какво може да се направи по твоята инициатива



Тема Ще кажа на...нови [re: ivz]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано22.03.06 15:26



10.04. т.г.

Свържи се с приятели, роднини, със съседи... може и купон да си направим, та да се запомни.

Да се видим в нэкоя кръчма, да пием по едно-две, да си оставим даровете и т-н.

Стара традиция. Като едновермешните "хаус-рент партис".

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: Ще кажа на...нови [re: ABe]  
Автор Jidji (позитивна)
Публикувано23.03.06 10:32



Това е една страхотна и много мила идея!
Сигурно ли е, обаче, че в дома ще приемат тези дрехи?
Ние веднъж занесохме доста дрешки в един дом за умствено изостанали. От дома обаче се държаха ужасно грубо с нас и ни посъветваха да си ги вземем и да си ги изхвърлим в боклука защото не били "нови". По мое скромно мнение дрехите си бяха много добри, повечето купени в моментен порив и после почти неносени, както предполагам се е случвало с повечето от вас. И до днес не мога да разбера тяхната логика, защото от малкото, което успях да зърна в суматохата, хората в тези домове са жалка гледка, почти голи.
Не бих желала повече да изпитвам унижението, което изпитах тогава. Въпреки всичко съм готова да помогна с каквото мога защото с очите си видях мизерията, в която живеят тези хора.
Дано да не се разсеям на тази дата. Ще се опитам да помогна и аз с каквото мога.




Тема Re: ПРосто ви пускам мухата...нови [re: ABe]  
АвторБилka (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 10:40



Аве, мога да участвам и по двете точки - книги и дрехи, но ще трябва да се осигури превоз, тъй като в този период точно няма да имам кола на разположение и не мога да влача по здравословни причини.
както разбирам - комшии сме, надявам се, че ще можем да нагласим нещата.



Тема Re: ПРосто ви пускам мухата...нови [re: ABe]  
Автор figurati (free and lazy)
Публикувано23.03.06 11:37



Здравей АBe!

Искам да те поздравя за инициативата, въпреки че съм сигурна, че не си от хората, който колекционират аплодисменти.

Не ще мога да участвам в начинанието, тъй като не съм си в БГ, но това не означава, че в един по-късен момент не бих могла да съм полезна. Моля те, ако ще има последващи турове, драсни ми един ред на ana_dmn@yahoo.com (за всеки случай, а ко не съм успяла да се уведомя от клуба).
В момента уча в Солун и помагам на тукашния център за бежанци с каквото мога, дрехи, уроци по езика, тетрадки и фулмастери от БГ, че тук са непосилни и за мен. Хората в нужда навсякъде си приличат и имат нужда от нас - от тези, които стъпваме и на двата си крака и можем да подадем ръка за помощ, а не за милост.
Когато се прибера лятото ще се разровя за книги (в нас има повече книги отколкото бълхи и по най-окаяния пес, все нещо ще има за даване). Също мога да помогна през лятото с нещо от сорта на боядисване (хоби по неволя, сама си ремонтирах гарсониерката тук и се оказа, че съм сръчко), мога да зарибя и приятели.

Ами така се прави гражданско общество...или преводаческо

УСПЕХ!

Vita somnium breve

Редактирано от figurati на 23.03.06 11:39.



Тема Re: Ще ги...нови [re: Jidji]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано23.03.06 11:55



приемат.

Когато настаних Тони там, бях го облякъл и обул, но той имаше нужда от още дрехи, туй-онуй...
Дадоха му два пуловера и два мн. хубави костюма. Носени, но в много добро състояние.

Те непрекъснато събират такива помощи, дарения, защото наистина старците и стариците в дома нямат пари за това.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.