Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 18.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема EPSO-Конкурса за freelancers със срок 18.01.2006?нови  
Автори aз дa пoпитaм (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 19:04



Здравейте!

Някой подавал ли е документи за този конкурс? Споделете малко за технологията на подаване, че съвсем се оплетох! Интересува ме за физически лица, а не за преводаческите агенции, които също могат да кандидатстват.
Доколкото аз съм в час, разбрах, че трябва първо да се регистрирам on-line, след което да изпратя разпечатан и подписан въпросния on-line формуляр плюс една камара с документи по пощата с пощенско клеймо най-късно до 18.01.2006! Така ли е?
А и тези документи по пощата са ужасно объркващи! Някакви декларации, щуротии /п/, сам трябва да прецениш каква цена да искаш за страница и т.н.! Вие наясно ли сте с цялата технология и бихте ли имали желание да я споделите?



Тема Re: EPSO-Конкурса за freelancers със срок 18.01.2006?нови [re: и aз дa пoпитaм]  
Авторпитaй (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 02:23



Крайният срок за попълване на on-line форлулярите беше 11.01.2006



Тема Re: EPSO-Конкурса за freelancers със срок 18.01.2006? [re: питaй]  
Авторfoster (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 13:34



Не съм сигурна че срокът за попълване на ел. формуляр е бил 11 януари - поне в спецификациите никъде не се споменава...



Тема Re: EPSO-Конкурса за freelancers със срок 18.01.2006?нови [re: питaй]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 17:06



Хващам се за теб:)

Е, никой ли не е кандидатствал за този конкурс? Дайте малко повече инфо, pls!
То бива формуляри, то бива чудо, ама хич не им е ясно описанието на процедурата! Трябва да гадаеш кое се отнася за физ. лица и кое за фирми. А и описанието на т.нар. "метод на работа" не ми стана ясно как ще го преглеждат в EK, след като го искат на БГ. А и ценоразписа ми е трудно да го преценя като се има предвид, че трябва да си включиш и всички други разходи /данъци, осигуровки и т.н./ Това означава ли, че трябва да си регистриран като самоосигуряващо се лице? Кажете малко повече, хайде не се стискайте Не съм Ви чак такъв голям конкурент!



Тема Re: EPSO-Конкурса за freelancers със срок 18.01.2006?нови [re: Peйчъл]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 19:21



Естествено, че не очаквам някой да ми преведе спецификацията! Нали точно това исках и аз да разбера, дали някой кандидатства, за да го питам по някои конкретни въпроси, които възникнаха, докато четях документа!
Е, добре де, ако кандидатът е безработен, например, пак ли трябва да представи proof of financial and economic standing from bank? Аз реших, че това по-скоро се отнася до фирмите, които кандидатстват, защото дори и да имаш сметка в банката - аз ще имам 100 лв. по нея, ти ще имаш 1000 лв, и т.н. , т.е. какво точно трябва да е финансовото ти състояние, за да отговаря на техните критерии /никъде не е посочено/?
Да, имам банкова сметка, по която ми превеждат заплатата например, но това дали е достатъчно?
Както и да е! Благодаря ти все пак!



Тема Re: EPSO-Конкурса за freelancers със срок 18.01.2006?нови [re: и aз дa пoпитaм]  
Авторi az se interesuvam (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 10:35



Да, и аз се интересувам за физически лица, но много от нещата в спецификацията ми се струват неясни! Виждам обаче, че май или никой друг не се интересува или не му е до нас да ни отговаря, затова се чудя да си задам ли въобще въпросите, ако няма кой да им отговори!



Тема Re: EPSO-Конкурса за freelancers със срок 18.01.2006?нови [re: i az se interesuvam]  
Автор xakepxakep (минаващ)
Публикувано17.01.06 13:40



Две фирми ми предложиха да ме включват като преводач в офертата си, но аз отказах, защото не казват какво предлагат като цена за преводача. И аз се интересувам като физическо лице, но като видях какво искат, се отказах, защото няма как да изпълня тези изисквания, които дори за много от малките фирми (950 фирми имат договор с Консулски отдел) са неизпълними, защото нямат официални документи за приходи, разходи, движение по сметки и т. н. По принцип изискванията са еднакви за физически и юридически лица, но явно интимната мисъл на европейците е да привлекат по-скоро фирми.



Тема Re: EPSO-Конкурса за freelancers със срок 18.01.2006?нови [re: xakepxakep]  
Автордa бe,eraти (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 17:11



Е, да не си останат с само интимната мисъл, защото и на първия конкурс за преводачи се бяха изхвърлили с едни фермани за попълване, а после се оказа, че не можаха да си наберат хората и обявиха конкурс, състоящ се от попълването на една проста он-лайн форма /имам предвид последния, който беше с краен срок 15.12.2005/! Изобщо, прави ми впечатление, че дори сайтът им е ужасно объркващ и user-NOTfriendly! А да не говорим за документацията им за конкурса за freelancers - от 27 страници спецификация+6 страници invitation+20 страници договор иди, че разбери какво искат като документация, която следва да им изпратиш?! Във всичките тези документи, които изброих една част от информацията се припокрива, но все пак има и разлики, което ужасно обърква! Да не говорим, че ако си физическо лице въобще не е ясно какъв точно трябва да ти е статута? Не може ли да си един обикновен гражданин, който работи по трудов договор някъде си и който, ако бъде одобрен от тях за преводач, ще им върши работа, ще си получава хонорарите, ще си ги декларира в края на всяка година в декларацията и ще си плаща данъците? А то опцията е:

I, the undersigned, hereby swear that
1) I have self-employed status for the purposes of the performance of the contract associated with the above invitation to tender and, in accordance with the applicable national provisions,
□ I am liable to VAT under the following number: ......................................................
□ I hold a "small-business" exemption from VAT or other exemption without entitlement to deduct VAT on inputs;
(tick the corresponding box)
2) I am in compliance with the relevant national provisions applicable in my country as regards tax and social-security contributions.
The above information is accurate and true.
.......................................................................
Date and signature


Добре де, къде да tick-на, като нямам small-business? И още куп идиотщини като тази за двата плика - така и не ми стана какво да съдържа единия и какво другият! Една приятелка чете инструкцията на немски, защото ще кандидатства с немски и също така бяха възникнали същите въпроси, които и аз си задавам!



Тема Re: Документация ли?нови [re: Peйчъл]  
АвторBruf (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 18:14



Как ще докажат приходи, като 90% от така наречените "агенции за преводи" работят твърдо в сивата икономика - фактурата за тях е прецедент, а хонорарът на преводача излиза от чекмеджето, а не от счетоводната каса.

Колеги, нека не се самозалъгваме - този търг е за агенции и по-точно за големи агенции. Такива, които могат да поемат по 100 и повече страници на ден.

Имам съмнение, че дори големите агенции от България трудно ще се вредят сред спечелилите в конкуренция с вече утвърдени доставчици на преводачески услуги от другите страни на ЕС.

Дано съм лош пророк.



Тема Re: EPSO-Конкурса за freelancers със срок 18.01.2006?нови [re: дa бe,eraти]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано19.01.06 20:47



Ако ще кандидатстваш с английски и ползваш термина "user-NOTfriendly" сериозно... Ами не знам какви шансове имаш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.