Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 21.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За птицечовката - петъчна усмивка)нови  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано09.09.05 10:14



Превеждам си кротко една философска студия.
Пиша "Кант и птицечовката".
Спелчекът на уърда (2003) подчертава укоризнено "птицечовката".
Внимателно препрочитам думата, явно е правилно написана... и решавам да видя какво ще ми предложи той като вариант за корекция.
Той моментално се отзова - предлага "птицевъдката".
Развесели ме.


Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: За птицечовката - петъчна усмивка)нови [re: Mushu]  
Авторxakep (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 01:06



Странно, защото думата птицечовка я има в българско-английския речник на Наука и изкуство, чийто словник (около 42 679 думи само) се базира на тритомния Речник на българския език от 50-те години и основа за почти всички по-нататъшни българско-чуждоезични речници.



Тема Re: За птицечовката - петъчна усмивка)нови [re: Mushu]  
Авторxakep (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 01:08



Странно, защото думата птицечовка я има в българско-английския речник на Наука и изкуство, чийто словник (около 42 679 думи само) се базира на тритомния Речник на българския език от 50-те години и e основа за почти всички по-нататъшни българско-чуждоезични речници. Как се редактира постинг?



Тема Re: За птицечовката - петъчна усмивка)нови [re: xakep]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано10.09.05 09:40



Ами предполагам, че птицечовката я има и по други българско-чуждоезикови речници, просто в момента нямам време да правя сравнително проучване . По-интересно е на какво се базира речниковият състав на спелчека на уърда (уф, че гадно звучи само, сори).

А постинг се редактира лесно, до 6 часа след пускането му, мисля, има си съответен бутон... само че трябва човек да е регистриран. Иначе няма възможност за редактиране.

Обаче "Кант и птицевъдката" звучи наистина много така... неочаквано - пикантно...

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: За птицечовката - петъчна усмивка)нови [re: Mushu]  
Авторxexexe (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 14:41



Мдаа, то за какво ли друго си мислите тва преводачките!



Тема Re:хехехенови [re: xexexe]  
Автор Refine ()
Публикувано10.09.05 19:16



Този се изказа неподготвен :)))



Тема Re: За птицечовката - петъчна усмивка)нови [re: Mushu]  
Авторxakep (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 22:22



Доколкото знам проверката на правописа в Уърд е направена от Microsfot на базата на продукт на печално известната с кирилизацията на Windows фирма Датекс. По мое усещане словникът съдържа около 80 000 думи, но тъй като не е в "явен" вид, т. е. няма файл в който да бъде видян, няма как да се разбере точната цифра.



Тема Re: За птицечовката - петъчна усмивка)нови [re: xakep]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано12.09.05 06:11



и държа да отбележа, че думата "гей" не присъства в него.



Тема Re: За птицечовката - петъчна усмивка)нови [re: Mushu]  
Автор fonscastaliae (слънчев идиот)
Публикувано12.09.05 10:48



Хахаха, уърд не разбира, уърд игнорира Еко. Но я да се замислим за прословутото intentio operis! Ако съобщиш на автора за латентната връзка между наперената труженичка и евентуална двукратна лауреатка на орден на труда, първа степен, неръждаем, и Кант, а? А? аааа!!ха!
А пък на мен да уча при Еко ми беше мечта... май да ходя да гледам пИлци, ега разбера висшите форми на мисловност

"Какъв сте вие в цивилния си живот? Студент по класическа филология? Значи, пияница, интелигент..."


Тема Re: За птицечовката - петъчна усмивка)нови [re: S©S]  
Авторxakep (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 22:47



Но не подчертава някои други думи, считани за нецензурни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.