Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 28.09.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Спел чек - как??  
Автор cuddly (виртуална)
Публикувано26.08.05 16:14



хора, може ли някой да ми каже как да си инсталирам спел чек?
имам само за английйски, а искам да инсталирам и за български.
Благодаря ви.



Тема Re: Спел чек - как??нови [re: cuddly]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано26.08.05 16:41



Колега, коя версия на операционната система използвате? (Windows 95, 98, 2000, NT, XP...) И коя версия на Word, ако използвате Word?
Указанията за инсталиране на спелчек зависят от горните параметри...

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: Спел чек - как??нови [re: Mushu]  
Автор cuddly (виртуална)
Публикувано26.08.05 21:53



здравей
Уиндоус 98 и Уърд 97
какво да правя сега?



Тема Re: Спел чек - как??нови [re: cuddly]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано27.08.05 11:30



Сега...
Има няколко начина.
Първо - ще ви кажа това, което съм пробвала, правила и работи.
Намирате Flex Type за Windows 98. Гледате вътре да има и модула за проверка на правопис, май се казваше Fix Spell. Според разбиранията си можете да си го купитеш, а можете и да си го дръпнете от нета - например в data.bg излиза огромен избор на файлове. Важното е да е именно за тази версия на уиндоуса. (!!!) Е, разбира се, да си има там сериал... иначе няма да тръгне.
Правите си копие на важните файлове от компютъра за всеки случай.
И инсталирате.
Знам, че има много противници на Флекс тайпа. Аз самата не го харесвам особено, но докато работех на уин 98, ми вършеше работа. И стига да се инсталира грамотно, не бъгясва много. Ако обаче се инсталира неграмотно (например, версия за друг уиндоус ), става много, ама много лошо.

Друг вариант - ето

има безплатен български продукт за проверка на правописа. Лошото е, че доколкото виждам, работи само с Office XP/2003... Значи, за вашия случай не става, уви.

Иначе...има платени версии. Например .

Толкова засега от мен... тук поглеждат и по-грамотни в техническо отношение люде, може някой да ви посъветва още нещо.
Успех!

Ante porcos margaritas meas mitto.

Тема Re: Спел чек - как??нови [re: cuddly]  
Авторxakep (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 01:53



В никакъв случай не слагайте "продукти" на фирмата Датекс (FlexType, FlexWord). Развалят Windows.
Инсталирате Office 2000, без да махате Word 97. После инсталирате Microsoft Proofing Tools за Office 2000 и в Word 97 започва да работи проверката на правописа на български (също на руски, немски и някои други езици). Можете вече да деинсталирате Office 2000.



Тема Re: Спел чек - как??нови [re: Mushu]  
Автор cuddly (виртуална)
Публикувано28.08.05 12:21



благодаря!



Тема Re: Спел чек - как??нови [re: cuddly]  
Автор Бpъм-Бpъм (яко избръмчал)
Публикувано29.08.05 21:07



Провери и това напълнно безплатно е http://www.bacl.org/itaestbg.html и според мен се справя доста добре

" Don't hate the player , hate the game ! "


Тема Re: Спел чек - как??нови [re: Mushu]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано31.08.05 22:43



Mishu, уважавам мненията ти по принцип, но тук си се изказала много зле.
FlexType не съдържа корекция на правописа. Програмата на Датекс се казва FlexWord.
Не давай съвет на никого да инстлира FlexType, защото после ще трябва да даваш съвети как да комуникира на кирилица с други потребители.
FlexType подменя системни шрифтове и нанася непоправими щети. Не е измислен още начин за грамотно инсталиране.

Моят съвет към питащия - вградената кирилица на Windows, евентуално добавена фонетика (например от сайта на ИнжИнера), и MS Office Proofing Tools.
Така НЯМА инсталирани допълнителни програми за неща, които могат да се вършат с вградените средства на операционната система и Word.



Тема Re: Спел чек - как??нови [re: ClD]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано01.09.05 17:21



Е, сега... Знаеш - и на старуху бывает проруха За уважението благодарско - взаимно е.

Уж се постарах да обговоря с максимум условности едната от препоръките си, свързана с флекстайпа. Работата е там, че аз познавам доста добре тези датексови творения (нищо, че съм им оплела наименованията ) и то ги познавам, по думите на подпоручик Дуб, както откъм лицето, така и откъм опакото. Работила съм години наред без проблеми и с кирилицата, и със спелчека... но също и съм имала огромни проблеми от неграмотно инсталиране. Само че в този случай вината беше изцяло в задмониторното устройство.

Съгласна съм, че решението е кофти и че има и по-добри. Съгласна съм, че променя системни файлове, което не есть гуд. (Впрочем, много програми го правят, само че ние не знаем за това; затуй е хубаво да не си инсталираме каквото ни падне по РС-тата). Просто го предложих като изпитан от мен вариант, измежду още няколко други.

Впрочем, интересно би било питащата да сподели как е решила проблема си.

Радвам се, че се получиха и доста други предложения и съвети. Смятам тази тема за много полезна и дори ей-сега ще си я копирам - човек никога не знае кога ще му се наложи да решава подобни проблеми.

Поздрави!

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: Спел чек - как??нови [re: xakep]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 23:52



a otkyde moje da se nameri MS Office Proofing Tools za Office 2000?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.