Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 28.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Някои мои любиминови [re: Mushu]  
АвторЙoxниeBaлkep (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 20:09



В отговор на:


2. стрУктура



Къде е тук проблема, че нещо не схващам?



Тема Re: За стрУктуратанови [re: ЙoxниeBaлkep]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано16.04.05 21:10



Само в това, че ударението в тази дума пада не там - правилното е структУра.

За потвърждение и справка виж Новия правописен речник на "Хейзъл", за който доста се писа напоследък и тук, и в Лингвистика, стр. 862.

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: А също инови [re: paвeнa]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано16.04.05 22:08



"омбудсман" си има превод, но мнозина ги мързи да го изговарят, `щото е с няколко звука по-дълго - "обществен защитник", и не виждам защо пък, `щом не се превеждало на останалите езици - не трябвало да се превежда и на български - не може да е основателен мотив това...

иначе, по темата - на мен любими са ми: "бизнесменка" ("каубойка" е донякъде приемливо), "дебат" (не само, че може да си се каже съвсем спокойно "обсъждане" - е, да - с цели 4 звука подълго е!!! - но е и "дебатИ(!!!)") и всички случаи, когато лекарите се правят на супер-необикновени хора и съвсем съзнателно "забравят", че говорят на простосмъртни - най-вече в медиите. Иначе - и куриози колкото щеш - най-веселият ми е "охраняем паркинг" - в този си вид означава "паркинг, който, при определени условия, би могло да бъде охраняван, но - по принцип - не се охранява", и прочее, и прочее...

ПС: А, да - днес ядох "Мариновани бейби картофки" - к`во да коментирам изобщо...?!


Мъжете знаем защо!

Редактирано от 747 на 17.04.05 00:31.



Тема Ясно!нови [re: Mushu]  
АвторЙoxниeBaлkep (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 22:20



То ударенията би трябвало да са отделна тема. Дали е "нАука" или "наУка", "учИлища" или "училищА" и т.н.
Колкото до другото сега се сещам, че от край време, дори по националното радио слушам, че перЕспективите са добри или не чак толкова.



Тема Re: А също инови [re: 747]  
АвторЙoxниeBaлkep (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 22:36



Любимият ми израз още от време оно е "пленарно заседание".



Тема Re: А също инови [re: Delichon urbica]  
АвторБилka (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 00:02



ооо, бия те по точки!

виждала съм на улица Раковски в София, върху походно легло, отрупано с памучни панталони и ризки, парче картон с ръкописен надпис - ПРОМОЦИЯ ВСИЧКО!






Тема Re: Някои мои любиминови [re: Mushu]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано17.04.05 00:33



Новините или датата е "актуализирана".
"Адекватно" се употребява под път и над път.
Предлагам "оферта" (демек предлагам предлагане)
"Човешки ресурси" Голями критики (и то много правилни) имаше в САЩ, защото човек НЕ Е ресурс, но тъпотията си остана, поради по-голямият брой (т.н. "болшинство) от морони.

Редактирано от Borislav на 17.04.05 00:36.



Тема Re: За стрУктуратанови [re: Mushu]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.04.05 00:35



А, то, ако тръгнем по ударенията... и "ведомство", и "променлив", и "произход", и "безупречен", и..., и..., и...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: А също инови [re: Билka]  
Автор denny (гадюха)
Публикувано17.04.05 09:56



Че то тук има и още една грешка... по мое скромно мнение би трябвало да е "промоция НА всичко" .
Ама хайде, бързали са хората...

[/Усмихни се... утре ще бъде по-зле.[/


Тема Re: А също инови [re: denny]  
Автор Adanedhel (philomythus)
Публикувано17.04.05 10:49



Уф, тия промоции... срещал съм и "прамоция" и "премоция"

_______________________
get up, get out, get drunk



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.