Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 26.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Курсове по устен превод  
Автортинтиpи (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 17:07



Искам да се запиша на курс по устен превод (от/на английски) в София. Бихте ли ме посъветвали къде да се насоча. Особено бих се радвала на мнения на участници. За първи път влизам в този форум и се извинявам, ако вече сте обсъждали тази тема.



Тема Re: Курсове по устен преводнови [re: тинтиpи]  
Автор lrish stout (махмурлия)
Публикувано04.09.03 20:34



На какъвто и курс да се запишеш, ако си нямаш даденост, много желание и и не положиш много повече труд, повярвай ми, нищо няма да стане.

Slainte!


Тема Re: Курсове по устен преводнови [re: тинтиpи]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано04.09.03 22:00



Бях чела обява, че в Софийския университет се организират такива курсове и ги водят преподаватели от университета. Имаше и голяма статия за перспективите на завършилите курса. Не знам дали е още актуално, защото беше сравнително отдавна, но провери.



Тема Re: Курсове по устен преводнови [re: тинтиpи]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано05.09.03 13:31



Обърнете се към доцент д-р Екатерина Драганова от Софийски университет, която е директор на Школата за устен и писмен превод към университета. Най-добре е да й пишете накратко за желанието си, като посочите непременно и background-а си, какво сте завършили, колко и къде сте изучавали английски език и какви дипломи имате, какво сте работили и работите, особено ако има връзка с превода, какви други езици владеете и пр. Писмото можете да й пуснете в кутията, която виси на вратата на зала 212А в Ректората. Посочете в него и телефон, и най-вече мейл за връзка. Тя непременно ще ви отговори и ще ви каже направо дали има възможност да ви включи в такъв курс (защото може и да няма). Успех!

Если человек знает, что он хочет, то он либо много знает, либо мало хочет.


Тема Re: Курсове по устен преводнови [re: тинтиpи]  
АвторNBU (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 12:09



Препоръчвам ти Нов Български Университет - заслужава си!



Тема Re: Курсове по устен преводнови [re: Mushu]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 12:13



Тази госпожа, обаче не си знае интереса. Два меса я чакахме да ни представи оферта с цените и начина на обучение и накрая, естествено, престанахме да чакаме и намерихме и по-добри от нея. Май е по-лесно да се свържеш с най-добрата школа на света за устни преводачи - тази в Брюксел - отколкото да получиш отговор от тази дама.



Тема Re: Курсове по устен преводнови [re: Hяkoй]  
Автортинтиpи (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 12:11



За съжаление вторият ми западен език не е на достатъчно добро ниво, за да кандидатствам в Брюксел. А кои са по-добри от въпросната госпожа?



Тема Re: Курсове по устен преводнови [re: garconne]  
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано13.09.03 14:55



ne e e




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.