Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 23.09.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Spanish?нови  
Авторtoreador (Нерегистриран)
Публикувано02.08.03 00:56



Mislja si, che tuk e nai- prawilno da popitam.
Goworja nemski i angliiski i sum reshil da ucha ispanski, pri towa sam. Shte se sprawja li sam spored was i priblizitelno kolko wreme shte mi e nujno da wljaza w chas s neshtata; kolko wreme na den shte e nujno da otdeljam za zelta? Shte se radwam znaeshtite da mi preporuchat pomagala kato uchebnizi i samouchiteli etc.
Mersi predwaritelno.



Тема Re: Spanish?нови [re: toreador]  
Авторtenara (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 14:05



ami vij sega ne iskam da te obezkurajavam no si e dosta trudni4ko i seriozno ne6to da u4i6 ezik sam, no 6tom si re6il, ima6 motivacia i si uporit mislia 4e 6te uspee6.Prepora4vam ti "Prakti4eska ispanska gramatika" avtori Adriana Mitkova i Boriana Ku4ukova-Petrinska.Po4va se ot "ab" i se stiga so serioznite ne6ta.Mnogo dobre e obiasneno vsi4ko, i az ja otvariam ot vreme na vreme.Struva okovo 10 lv, i e 4erna(ne se pla6i 4e e kan 300 i ne6to stranici vklu4na uprajnenia i otgovori).Drugo ne6to - da si kupu6 kasetite na relaxa.Dobra rabota var6at(tova ot li4en opit)naistina se zau4avat frazi4ki i e savsem drugo da 4ue6 kak zvu4i ezika i otdelnite zvukove, za6toto niakoi v isp.sa po-osobeni.viarno 4e e skap komplekta, predi godini be6e 60 sega ne znam, no za kurs 6te dade6 mnogo pove4e.o6te edin savet, nameti hora koito go govotiat i prikazvai.abe 6tom znae6 2 ezika niama kakvo da te i4a, moga da ti kaja 4e 6te ti e po-lesno tai kato znae6 engli6 i ima niakoi priliki v dumite, za nemskia ne znam.za kolko vrene 6te vleze6 v 4as si zavsi samo ot teb i tova ne moga da ti go kaja, a i ne znam do kakva stepen iska6 da navleze6 v ezika.uspeh



Тема Re: Spanish?нови [re: tenara]  
Авторtoreador (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 14:59



Zdrawei :)
Blagodarja ti, che mi otgowori. Shte se snabdja wuzmojno nai- skoro s gramatikata i kasetite, za koito mi pishesh. Werojatno oshte utre Polojitelno e, che poznawam i hora, koito goworjat i te sushto shte asistirat.
Kolkoto do towa do kakwa stepen iskam da nawljaza w ezika - ami kolkoto moje poweche, da goworja bez da se zamisljam. Mislish li che w ramkite na edna godina shte se sprawja?
Mersi oshte wednuj.



Тема Re: Spanish?нови [re: toreador]  
Авторtenara (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 15:35



ami da ti kaja 4esno mislia 4e 6te se spravi6, za6toto vijdam 4e se otnasia6 seriozno.6tom utre kupuva6 vsi4ko koeto ti kazah.a i ima6 goliam + 4e 6te moge6 da govori6 s priateli.a drugoto liato ako ima6 vazmojnost i si vse taka zapalen idi do spain za 10 dni, 6te ti se otrazi strahotno(razbira se prosto savet) a da govori6 bez da se zamislia6, zavisi i na kakva tema, vse pak trudno si e da izrazi6 4uvstvata si na drug ezik, no tuk si uzelil 10-ta za6toto ispanskia e ezik to4no na 4uvstvata.moga da ti kaja, 4e az u4a ot 7 godini angliiski i to usardno, na mnogo dobro nivo sam, no kogato govoria na spani6 si e drugo, prosto 4uvstvam ezika vse edno 4e jivee v men, pojelavam ti i ti da go po4uvstva6 po tozi na4in.ami, mnogo uspeh i da ne se otkaje6



Тема Re: Spanish?нови [re: tenara]  
Авторtoreador (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 22:20



w interes na istinata weche si poruchah gramatikata ot books.bg, koeto shte mi pozwoli da tursja kasetite.
Ti samata kude si uchila ispanski?



Тема Re: Spanish?нови [re: toreador]  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано06.08.03 06:22



Пише ти човек,живеещ от една година в Мексико.Когато тръгвах,си накупих и речници,и учебници,и граматики.Тази черната наистина е добра,защото има много упражнения.Друг е въпроса,че мексиканския испански има различна граматика и доста различни думи.Опитвам се да привлека хора да подкрепят идеята да направим клуб по ИСПАНСКИ ЕЗИК и по АНГЛИЙСКИ ЕЗИК-виж в ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ КЛУБОВЕ.Но за сега не откликват много хора.Идеята ми е да си обменяме информации и да си помагаме с каквото можем.Ако искаш-пиши ми-адреса ми е посочен под ника...

То, Времето,лети,не спира,.....и нещо в нас си чезне и отмира....


Тема Re: Spanish?нови [re: KABИ]  
Авторitzz (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 14:34



Zdrasti! Ve4e 15 godini se zanimavam s tozi ezik. u4il sum v ezikova gimnazia i posle filologia v sofia. iskam da te popravya samo za edno neshto razli4na gramativca nyama. tova e



Тема Re: Spanish? [re: itzz]  
Автор Radis (разузнавач)
Публикувано07.08.03 22:53



Идеята за клуб по Испански език е чудесна!
Аз преди около 6 години започнах да уча сам испански от АВС и досега няман даден нито лев за уроци. Тази черната испанска граматика, наистина ще ти свърши много работа.
Вярно е, че граматиката е една, но примерно в Аржентина и в други Латиноамерикански страни има някои различни спрежения, думи и фрази.



Тема Re: Spanish?нови [re: Radis]  
Авторitzz (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 10:15



Zdrasti! NAistina e dobra ideya-tova za podoben club. Taka Radis shte te popravya i tuk razli4ni sprejeniya nyama. Razli4ni izrazi da no tova e lexika a ne gramatica. Ako imashe razli4na gramatica to ispanskiyat v Mexico ili Argentina shtehse da se naricha Mexikanski i suotvetno Argentinski.

Vij v samata Espana se govoryat 4 oficialni ezika (kastilski, katalonski i galisiiski)-ot romanskata grupa i euskera ili baski koito ezikovedite ne mogat da pri4islyat kum nito edna ezikova grupa. Naprimer Valensiantsite govoryat na dialecto valenciano koeto e dialekt na katalonskia ezik, no ako gi pitash tyah(valensiantsite) shte ti kajat 4e tova koeto govoryat e ezik obosoben a ne dialect na katalonskia.

Ami do skoro



Тема Re: Spanish?нови [re: itzz]  
Автор Radis (разузнавач)
Публикувано08.08.03 17:56



Няма нищо лошо в това да се "поправяме" взаимно, нали така ще усвоим по-добре езика.
Като казах за различните спрежения имах предвид спрежението за "vos", че например в Аржентина се казва Vos preferis, vos dormis, vos tenes, вместо Tu prefieres, tu duermes y tu tienes и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.