Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 29.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема помощ от "гръцко знаещите"нови  
АвторLilia (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 18:54



Съжалявам,че се меся тук,но много ще ми помогнете с адрес за чат в Гърция или поне ме упътите за търсене.Понеже сам нова и неориентирана, и съм "степен на владеене на гръцки - второ ниво",та да ме поправя някой...Ако и той знае,де....



Тема Re: помощ от "гръцко знаещите"нови [re: Lilia]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 04:29



Ja su!

Opitaj tuk



Na'se kala! Ego milao ta elinika, ala ligaki... Kolkoto da si namerja beljata. Ala tin agapao tin Elada para poli! Koga li pak ste imam pat natam...



Тема Re: помощ от "гръцко знаещите"нови [re: Lilia]  
АвторLilia (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 13:12



Все едно го казваш вместо менАз сам ходила вече 9 пъти и на различни места,ама защото сама си търся пътя натам (и после насам).Силно очарована съм и татуирана "ELLADA FOREVER"Освен супер приятни емоции,луди дни,много слънце и т.н. си намерих и гадже (ама това не е за този форум На Великден съм в Солун,айде идвайте всички

P.S.Всъщност исках да ти благодаря за чата



Тема Re: помощ от "гръцко знаещите" [re: Lilia]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 03:36



Prijatno prekarvane! Veseli se i zaradi nas.

Ostava mi samo blagorodno da ti zavijdam. Za men ne e mnogo lesno da "namerja" pat natam. Malko sam dalechko ot Evropa.

Ne che me pitash, ama da si kaja , pak ako iskash me slushaj. Kakto njakoi hora barkat turizma s emigrantstvoto, drugi pak barkat gotinijat jivot v Greece s jivota na "kirija" v Greece. Sigurno si zabeljazala che njamat mnogo obsto.



Тема Re: помощ от "гръцко знаещите"нови [re: njakoj]  
АвторLilia (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 20:50



Знам:-) Но при мен нещата с Гърция малко се попромениха,защото както вече писах си намерих и половинката там.Т.Е.бях :-( Но като отидох за пръв път и край - пълно потапяне От много,много виделите по света срещам винаги странни погледи като заразказвам за страста ми към тази страна,но това си е моят малък свят и в него ми е уютно.Ако ти кажа как чакам Великден ,че да замина.Но мечтата ми са Цикладските острови и най-вече Санторини.Та сега ще събирам в едно прасенце-касичка и да летя септември И без това тук грешни пари си давам само по заведения и магазинчетаАма имам си глава - патя си.Такива ми ти работи.
А ....влизах там,където ми писа Стана чат,ама се разприказвахме на френски и английски.Къде го чукаш,къде се пука Айде засега



Тема Re: помощ от "гръцко знаещите"нови [re: Lilia]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 18:53



Hm..."Знам:-) Но при мен нещата с Гърция малко се попромениха,защото както вече писах си намерих и половинката там. " Tochno za tova beshe preduprejdenieto... ama ti si bila tam dostatachno, imash sobstveni nabljudenija.

Znachi kam Santorini si se zapatila. Az sam bila na Santorini i Mikonos. Santorini e malko prehvalen, pone spored men. Na Mikonos kipi strahoten jivot! I 2-ta sa dosta "golichki" otkam rastitelnost, no si imat sobstveno ocharovanie. Ne sam hodila po severnite ostrovi, no mnogo hora gi smjatat za po-krasivi, v smisal po-zeleni. Chela sam mnogo dobri otzivi za Korfu (Kerkira) i Tasos. Razbira se, ima i mnogo drugi gotini ostrovcheta. Kato se setja kakav kef beshe na feribota ot Atina do Tzikladite... nepremenno otidi s bavnija feribot. Mislja che imashe i njakakvi barzi korabcheta, na koito njama mnogo mjasto po palubata (dori ne sam sigurna dali izobsto ima...). Ima i samolet, no za kade da barzash. Njama nisto po krasivo ot protjaganeto na palubata na bavnija feribot - polahva te vetretza, bavnichko se nasljajdavash na krasotata naokolo.

Oh, Ellada, agapi mu... i mojata dusha se chuvstva mnogo gotino tam, vapreki njakoi ne do tam prijatni prejivjavanija s majkoto im saslovie (na tova se bazirashe preduprejdenieto...) Samo che koga li pak ste ida - s amerikanskata mi otpuska, 10 rabotni dni na godina. Kato hodja na drugi mesta e po-priemlivo, no da kaja na roditelite si che otivam v Greece i njama da otida v BG... njakak si ne e choveshko...



Тема Re: помощ от "гръцко знаещите"нови [re: njakoj]  
АвторLilia (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 16:06



Мдааа,имам наистина прекрасни спомени,които си "подреждам" от време на време като ми е кофти деня или нощта.А за Санторини сигурно си права,аз ще си замълча,защото наблюденията ми са от 3 картини,20 картички и разкази на очевидци.Знам със сигурност,че трябва да тръгна с парички Доста паричкиА за Kerkira - да,верно било маниашко. Аз имам колежка, която лятото беше на Родос,така че и там било невероятноЗнаем,че и тук вече има страхотни места за почивка ,само да му стиска на човекТ.е. да му е малък джоба за всички пари за пръскане.
P.S.Ако отида по островите ще ти пратя снимки по e-mail да видиш как се усмихвам широко и доволно




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.