Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 30.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема който е превеждал филма 12 маймуни да си признаенови  
Автор amateur (любител)
Публикувано17.02.03 17:36



Става въпрос за DVD версията на 12 маймуни, с режисьор Тери Гилиам. Същият филм се разпространява по видеотеките и на касета, като превода е различен.
Яд ме е защото се чувствам ощетен и измамен. Купих си диска с филма, защото много го харесвам. Преводът е ужасен най-меко казано. Слушам си го на английски, но е приятно когато видиш един хубав или поне нормален превод на филм, особено когато е на DVD.
Не знам дали има смисъл да изброявам колко вида груби и недопустими грешки са допуснати в субтитрирането и превода.
Направо е ужасно!

Редактирано от amateur на 17.02.03 18:03.



Тема Аз превеждамнови [re: amateur]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано17.02.03 17:59



филми за DVD, но този не съм го работил аз. Съжалявам за разочарованието ти.

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Аз превеждамнови [re: ClD]  
Автор amateur (любител)
Публикувано17.02.03 18:04



Знам те, че с това се занимаваш, нали си ми казвал. И не очаквах да си ти, но мислех, че може да знаеш кой е. А на DVD обикновено не пишат накрая име на преводача, най-много да пише име на някоя фирма.
Най-много се потресох като видях на няколко места пренесени думи в субтитрите, а да не говорим с каква скорост "прелитат" и няма как да се прочетат. Стилът ми подсказва, че го е правил неопитен преводач и неопитен субтитрьор. Опитвал се е да превежда всичко и то буквално. Резултатът е плачевен. Нещо като първи филм, при това без никаква редакция. Щото ако имаше такава щяха да го върнат направо да се превежда отново.

Редактирано от amateur на 17.02.03 18:08.



Тема Вярно е, [re: amateur]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано17.02.03 18:11



обикновено пише името на фирмата. При нас филмът минава през 3 души, като се чете общо 4 пъти. Така че е абсурд да мине без редакция... Явно става дума за някоя друга фирма... Съжалявам още веднъж.

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Аз превеждамнови [re: amateur]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано17.02.03 20:12



Разправяли са ми за истински разговор между някакъв шеф на видеокъща или нещо подобно и човек, който му се оплаквал, че субтитрите вървели много бързо и зрителите няма да могат да прочетат нищо. Та шефът казал: "Нали затова е видеокасета, ще си я превъртат назад".
А пък с DVD превъртането става още по-бързо :)

Боян
--
What are you afraid of?


Тема Re: Аз превеждамнови [re: bsb_2]  
Автор amateur (любител)
Публикувано18.02.03 16:50



Ще си позволя да не се съглася, че при DVD превъртането става още по-бързо, т.е. за бързина бързо е, но е неточно, не можеш прецизно и лесно да намериш дадено място. Няма прецизен контрол. То това е заради спецификата на MPEG2 компресията, но да не задълбаваме.
А иначе тая легенда за превъртането се носи от доста години.

Редактирано от amateur на 18.02.03 17:06.



Тема OT: MPEG2нови [re: amateur]  
Авторhoopla (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 01:36



> Ще си позволя да не се съглася, че при DVD превъртането става още по-бързо, т.е. за бързина бързо е, но е неточно, не можеш прецизно и лесно да намериш дадено място. Няма прецизен контрол. То това е заради спецификата на MPEG2 компресията, но да не задълбаваме.
А иначе тая легенда за превъртането се носи от доста години.

Хмм... На компютъра нямам никакъв проблем да прескачам 10 сек., 1 мин., 10 минути напред/назад и става мигновено. Не говоря за DVD-та, а за rip-нати такива, но компресията им не е по-слаба.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.