Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 21.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ПОМОЩ!!!(руски)нови  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано08.04.02 21:10



Моля ви касае се за здравето ми, преведете ми възможно най-точно следният текст. Аз уж разбирам руски, но нещо го разбирам двусмислено. Мерси предварително.
"Однако, вне зависимости от того, появились кровяные выделения или нет, в течение последующих 7 дней (после рвоты/поноса или приема антибиотиков) необходимы дополнительные меры предосторожности, например, использование презерватива. Если при этом в упаковке осталось менее 7 таблеток, новую упаковку следует начинать сразу же, исключив 7-дневный перерыв"
Става въпрос за прием на противозачатъчни.


Omnia vincit amor


Тема Re: ПОМОЩ!!!(руски)нови [re: Лyничka]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано08.04.02 21:40



"Но независимо дали се е появило или не се е появило кървене, през следващите 7 дни /след поява на повръщане/разстройство или приемане на антибиотици/ са необходими допълнителни предпазни мерки /срещу забременяване/, например, да се прибегне до използването на презерватив. Ако при това /тоест същевременно, по същото време/ ви остават по-малко от седем таблетки, следва да се започне с приемането на нова опаковка веднага, като се изключи 7-дневното прекъсване".

Ами това е.
Поздрави.





Тема Re: ПОМОЩ!!!(руски) [re: efir]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано09.04.02 16:37



Мерси!
Не мога да разбера дали става въпрос да се приключи курса на антибиотика и ако тогава остават по-малко от 7 хапчета да не се прави почивка или ако в момента на приемането на антибиотика( първото хапче) остават по малко от седем хапчета да не се прави пауза.

Поздрави

Omnia vincit amor


Тема Re: ПОМОЩ!!!(руски)нови [re: Лyничka]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано09.04.02 18:56



Луничке, ти занасяш ли се с мен:)
След последните хапове, разбира се. Ако в деня, в който спреш антибиотика ти останат 7 или по-малко и т. н.
Умната, ей, да не кажеш после, че друг ти е виновен!
:)))))))



Тема Re: ПОМОЩ!!!(руски)нови [re: efir]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано09.04.02 19:35



Не те занасям, ни най-малко :)
Но според мен става въпрос за 1 вото хапче от антибиотика, защото го слагат в едно изречение с повръщането, а то е еднократен процес. Де да знам, иначе ми се губи логиката.
Явно пак ще трябва да се разкарвам до лекарката. Писна ми вече!
Поздрави!

Omnia vincit amor


Тема С тованови [re: Лyничka]  
Автор ClD (ентусиаст)
Публикувано09.04.02 22:37



трябваше да започнеш! И не да търсиш помощ тук, а да говориш с лекарката си. Все пак е твое здравето и не бива да поемаш НИКАКВИ рискове с питане в нета и вярване на все пак случайни хора. Бъди умна и иди на лекар. Ако трябва, и отново, и отново...

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: С тованови [re: ClD]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано10.04.02 09:37



Ех, да де, само дето при всяко ходене ми взима по 20 лв, а аз не съм рокфелер. Благодаря за помощта все пак! Ще ми се наложи да чакам.

Omnia vincit amor


Тема Re: С тованови [re: Лyничka]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано10.04.02 10:50



В текста, който ти преведох абсолютно точно, ясно е казано "след приемането на антибиотика". Но и аз снощи като си мислех, бях склонна да ти дам абсолютно същия съвет, като господина, който и за мен е случаен тук, затова няма да обяснявам, че и аз не съм случайна, защото е смешно.
Та така - след като упътването не ти върши работа, най-добре се бръкни, защото става дума за здравето ти. И не защото преводът не е точен, а защото всяко лекарство си има своите особености, които са известни на лекарите. Може в упътването да пише така, а на практика да има странични ефекти, елементи на несигурност и т. н.
Поздрави
:)



Тема Точно тованови [re: efir]  
Автор ClD (ентусиаст)
Публикувано10.04.02 11:05



бяха съображенията ми. :)) Не говорим просто за превод на текст, а за здравето на конкретен човек, с което не бива да се поемат никакви рискове. :)) Поздрави, ефир!

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Точно тованови [re: ClD]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано10.04.02 11:48



Извинявай, че се понатаралежих, вместо да ти благодаря - всъщност влязох с намерението да пиша на Луничка, че е най-добре да отиде на лекар. На лекар, а не на доктор:))))))

Поздрави и от мен:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.