Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 09.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Тук е необходим модератор!  
Автор amateur (любител)
Публикувано28.03.02 19:22



Абсолютно наложително е. Защото това вече отдавна не е професионален форум на хора, споделящи една и съща професия, които обменят мнения и опит, каквато според мен е идеята на клуба.
Това тук се превърна в нещо средно между махаленски клюкарник и място, където хора с психични заболявания намират свободно място за изява.
Едва ли са повече от 5% постингите по същество и с добронамерен тон, писани от хора, наистина занимаващи се или интересуващи се от преводи. Или може би е по-добре тези, които се интересуват от преводи да се преместят другаде? Позволявам си да напиша това, макар да не съм професионален преводач, защото нещата, които могат да се прочетат напоследък са направо скандални. При това такива теми, създадени от хора с болни мозъци, се радват на голям успех и много мнения за разлика от нормално и може би скучно написания коментар за превода на някоя книга.



Тема Re: Тук е необходим модератор!нови [re: amateur]  
Авторзacerнaт (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 19:35



Така си е.
Аман от Някой и никой, от българист и славист, от бойки и живки и пр.
Ама засегната съм!



Тема Абсолютно съм съгласен!нови [re: зacerнaт]  
Автор ClD (ентусиаст)
Публикувано28.03.02 22:24



Вариантите са два. Или да има модератор, или всички, които пишат тук сравнително редовно, да си направят труда и да се регистрират. И предлагам на всички колеги да отминем с мълчание всяка тема, публикувана от нерегистриран потребител. Така бихме могли да се справим с модерирането, без да имаме модератор.

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!

Редактирано от ClD на 28.03.02 22:25.



Тема Re: Абсолютно съм съгласен!нови [re: ClD]  
Автор Лo (enfant fourbe)
Публикувано28.03.02 22:30



I'm choking with laughter...



Тема Защо?нови [re: Лo]  
Автор ClD (ентусиаст)
Публикувано28.03.02 22:32



?!?

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Съгласявам сенови [re: amateur]  
АвторEna (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 02:24



Действително има необхадимост от модератор. На първо място може би най-добре е просто хората тук да са регистрирани, макар че както сочи опитът от други клубове - това не е никаква гаранция.

Понеже аз самата наруших правилата на учтивостта,
извинявам се за което и понеже не мога с нищичко да удостоверявам моя интерес към преводачеството или пък собствената си компетентност, понеже
и не твърдя че собствено притежавам особена такава,
ако ми позволите ще имам това удоволствие да ви чета, но без да се включвам



Еna



Тема Re: Тук е необходим модератор!нови [re: amateur]  
Автор мишoни ()
Публикувано29.03.02 10:02



И аз съм за... скоро съвсем ще се измести темата от преводите и ще трябва да го прекръстим на "Клюки и преводи".

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема Re: Тук е необходим модератор!нови [re: мишoни]  
Автор зapзaвaт (непознат )
Публикувано29.03.02 11:15



Предполагам, че по-дбрия вариант е този с регистрирането на постоянните посетители. Нерегистрираните заядливи постинги ще подминаваме с презрение
Е, разбира се ако се намери желаещ за модератор...



Тема Re: Тук е необходим модератор!нови [re: зapзaвaт]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 11:26



Модератор със сигурност има. Доколкото знам, не може да се направи клуб в dir.bg, без да има модератор - обикновено този, който е регистрирал клуба.
Друг е въпросът, че явно в случая модераторът е потънал в небитието.

Боян



Тема Re: Абсолютно съм съгласен!нови [re: ClD]  
Автор amateur (любител)
Публикувано29.03.02 11:35



Извинявай, CID, но наистина не разбирам какво ще промени факта, че пишат регистрирани хора. Нима ако е регистриран не може да пише простотии? И как ще принудиш някого да се регистрира или ако се регистрира да пише само като регистриран. И трябва ли? И какво пречи човек да се регистрира с например 10 различни имена? Също така не споделям мнението, че един човек с очевидна душевна болест ще се респектира от неотговарянето на глупостите му и ще спре да ги пише. Вчера специално беше ден в който буйствата на някои хора доста се развихриха. Имат си специален ник за едни писания, за други - друг, когато искат са регистрирани, когато не искат, не са. И се мислят за хитри, ама са хитри колкото листна въшка, ще ме прощавате за лошавите думи които си позволявам. По-скоро се държат като камилска птица с глава в пясъка. В същото време други отново с ново превъплъщение, но достатъчно ясно идентифициращи се, пак spam-ват клуба. Една участничка в клуба, с претенции да преподава на студенти пък, говори неясно, като в това отношение дори Симеон Сакскобурготски може да й завиди. И всичко това дяволски ми заприличва на едно анимационно филмче за лудницата - предполагам, че си го спомнят всички, част от него използваха навремето в студентското предаване "Куку". Доколкото си спомням във филмчето от време на време някой се подаваше от хладилника и викаше "куку". Е горе-долу по този начин възприемам аз нещата в този клуб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.