Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 19.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема МАРИЯНА ХИЛ - снощи направо ме разби! МАХНЕТЕ Я!нови  
Авторefir (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 09:54



Колеги, извинете, но това повече не може да продължава! Тази бездарница Марияна Хил снощи направо ме разби! Първо, превеждаше по смисъл и не целите изречения! Второ, допусна 4 груби грешки! Чухте ли как преведе "педалче" вместо стартера на мотора!!! Не знаеше, как е от англ. на бълг. думата " подмазване"! На български пелтечеше, А ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ВЪНШНИЯТ Й ВИД! ПЪЛНА СКРЪБ! Господи, та тя се беше нагласила като за вечерно парти, с тоя тъп селски гердан и тая къса пола на дебелите й къси крака! Не, не - пълна скръб! А КАК РЪКОМАХАШЕ!!! ЩЕШЕ ДА ГИ ИЗПОТРЕПЕ С ТОВА РЪКОМАХАНЕ И НЕПРЕКЪСНАТО ПОСОЧВАНЕ! Така изкрещаваше! Все едно,че играеше роля в театрото! Не знам, колко й плаща Слави, но нямали кой да му каже, бе джанъм,че - Е ПЪЛНА СКРЪБ! Като преводач - е една пълна, закръглена, писклива, ръкомахаща(защото не може да се изкаже!) НУЛА! Това снощи с Лоренцо Ламас беше ПЪЛЕН ПРОВАЛ!



Тема Подлостта на пусналия тая помиянови [re: efir]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано27.03.02 11:14



е на неговата съвест.

Аз не съм писала горния постинг!
Вие в този клуб явно съвсем сте го закъсали откъм морал и етика.



Тема Re: МАРИЯНА ХИЛ - снощи направо ме разби! МАХНЕТЕ Я! [re: efir]  
Автор Milenishte ()
Публикувано27.03.02 11:33



i az se chudq koga naj- nakraq shte q razkarat... inache sas nemskia nemashe problemi.. spored men mnogo dobre si prevejdashe togava i ne rakomahashe, ne mankashe i t.n.



Тема Re: МАРИЯНА ХИЛ - снощи направо ме разби! МАХНЕТЕ Я!нови [re: Milenishte]  
АвторJeliaznata (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 15:51



Abe kolega ti lud li si be! Kak shte e dobre s nemskia! Nemskia mi e vtora spetsialnost! Mariana izobshto ne go vladee kato horata! No vchera i az go gledah - beshe absoliuten ujas! Koshmar - takiva mimiki, takova rakomahane, tolkova izlaskana beshe, kato za svadba - i ujasno prevejdashe! Naistina triabva da se razkara!



Тема Re: МАРИЯНА ХИЛ - снощи направо ме разби! МАХНЕТЕ Я!нови [re: Jeliaznata]  
АвторPepi (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 15:23



Niama li niakoy da napravi naistina neshto s tazi Mariana Hill!!!!! Ta tova si beshe porednia ujas!!! E, shtom veche i na zakoraveli prestapnitsi prevejda, mislia che tochno sred tiah i e miastoto! To ne be netochen prevod, ne be rakomahane, ne be prostotia! Do koga shte tarpim toya kretenizam, neynia i na Slavi! Napravete neshto be kolegi!



Тема Виж ся, пепи...нови [re: Pepi]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано11.04.02 14:58



Късно е, разбираш ли, защото трябваше преди да превежда с Лоренцо.




Тема Re: Виж ся, пепи...нови [re: efir]  
АвторPepi lvanova (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 15:32



Blagodaria ti efir, che se otzova na postinga mi, no az sam zavarshila angliyska filologia i sam jiviala 8 g v Avstralia, sega ne rabotia kato prevodach, a kato menidjae na firma, no imam dosta dosta dobri poznania v angliyskia ezik! Iskam prosto da razberat kolegite ti, che slavata na Mariana Hill e mnogo, mnogo naduta! Tia e tova, koeto e blagodarenie na braka si s anglichanin! Nishto osobenno ne sa poznaniata i po angliyski, naprotiv - tia pravi nedopustimi greshki, koito i dete ne pravi i to grubi greshki! Emi razberete vkraia na kraishtata - NE E ZA EKRANA!



Тема Re: Виж ся, Фкраянакраищата...нови [re: Pepi lvanova]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано11.04.02 15:59



нали разбра, че не аз съм автор на темата... И изобщо вече много Фнимавам - и не се занимавам с одумване. Хм, обаче ти ме затрогна и заинтересува. И кво, начи в Австралята вече излъчват Нова телевизия? Я разкажи как е животът там, по-добре. Остави ги тия кулоарни преводачески работи, ама разбира се, на кой му дреме за тях, нали като гледаш НТ ти става ясно, че това не е актОално...
ВъФ Сиднито ли си? РаСпраФи нещо свежо, моля те и тенкс приварителну. Има ли кенгурита и баубаби?



Редактирано от efir на 11.04.02 16:15.



Тема Къде си бря, Пепинови [re: Jeliaznata]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано12.04.02 18:36




Направо УЖАСтНО ми липсТваш!

prejatna sabota i nedelja!


Редактирано от efir на 12.04.02 18:38.



Тема Re: МАРИЯНА ХИЛ - снощи направо ме разби! МАХНЕТЕ Я!нови [re: efir]  
АвторABE (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 11:25



Такааа....! Изпариха се всичките ми илюзии, че тук може би наистина пишат професионални преводачи! Както и да е! Това, с което не само хората от гилдията, но и цяла България вероятно е съгласна, е че Марияна Хил е чалгата в превода, НО....Има едно голямо НО! С този си постинг, ти, скъпи приятелю, просто не съзнаваш каква реклама й правиш! Ето защо: 1. В ефир се превежда по СМИСЪЛ!!! И това се учи в първи курс във филологията! 2. Ти каква дума би избрал за "подмазвам се", защото ние вчера обсъждахме с една колежка постинга ти и така и не се сетихме. Тези, за които се сетихме, не вървят в превод в ефир на разговорен език. 3. В подобна напрегната атмосфера това, че не се е сетила да каже "стартер" изобщо не може да е мотив за обвинения в некадърност, защото е минимално отклонение и, вярвай ми, е напълно простимо! Искам да те видя теб как превеждаш пред 8 камери и пред половин България на някакви хора, които просто нямат какво да кажат!
Но иначе...ужасна е! За вида си абсолютно прав/а. Недопустимо е! Тембърът също! Но мисля, че на по-голяма критика може да бъде подложен английският й, а не българският!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.