Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 19.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема дайте акъл, колегинови  
АвторЪ (Нерегистриран)
Публикувано14.03.02 18:48



от години съм преводач от ххх език. Проблема ми е, че ненавиждам народа, който го говори, това все повече се отразява на работата ми, и се опасявам, че ще ми навреди много сериозно. Става дума естествено за работа с пряк контакт с тия хора. Какво бихте направили вие?



Тема Re: дайте акъл, колегинови [re: Ъ]  
Авторнeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано14.03.02 19:44



Проблемът има три решения:1-преосмисляш отношението си към народа,който го говори /за съжаление не знам за кой народ става въпрос за да изтъкна добрите му страни,а такива не може да няма/,2-ако това наистина започва да пречи на работата ти ,сменяш професионалното поприще,и 3-казваш си,че не ти пука и си вършиш работата,защото по-добра алтернатива за момента нямаш...Е,на теория е много лесно.Успех



Тема Re: дайте акъл, колегинови [re: Ъ]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 11:19



Да не ти пука за народа. Ненавиждай го колкото си искаш. Стига хората, с които работиш, да не проявяват същите отрицателни черти, които те отблъскват, би трябвало да можеш да си общуваш нормално с тях. Е, ако и твоите клиенти са също толкова противни, колкото и народът, тогава май няма приемливо решение.

Боян



Тема Re: дайте акъл, колеги [re: Ъ]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 11:35



Изходът е смяна на естеството на работа. Тоест - от консекутивен към писмен превод, за да се сведат личните контакти към минимум. Иначе просто ще гръмнеш.



Тема Re: дайте акъл, колегинови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 11:39



моля да се чете "до минимум".

И като допълнение - наистина направи нещо, нещата никак не са розови, ако наистина се чувстваш така.



Тема Re: дайте акъл, колегинови [re: няkoй]  
Автор Aнeлия ()
Публикувано16.03.02 12:00



И аз такъв съвет бих ти дала. Ясно ми е обаче, че няма да е лесно.

Все пак успех. Стискам палци.



Тема Re: дайте акъл, колегинови [re: Ъ]  
АвторJ.P. (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 09:19



Другите не те познаха, но аз те познах! Знам кой народ ненавиждаш, и знам коя преводачка ненавиждаш заради принадлежността й към него и знам също така защо толкова си я плюл във всичките си теми тук! Повръщами се !



Тема Re: дайте акъл, колегинови [re: J.P.]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 12:33



Искаш ли да се обзаложим, че бъркаш? Моите предположения, например, гравитират към гръцкия.

Освен това, за разлика от твоите постинги, подписани с поне 10 ника, тук мнението за О-А-А е изразено от различни хора - зад всеки нерегистриран ник стои човек, а не като твоята чета "мъртви души". В това мога също да се обзаложа.



Тема Акъла не е хуйнови [re: няkoй]  
Авторaмa... (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 14:21



да го набиеш на човек.



Тема Re: дайте акъл, колегинови [re: Aнeлия]  
АвторЪ (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 21:17



много ви благодаря на всички, от всяко мнение отсях по нещо ценно, надявам се да се справя в скоро време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.