Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 30.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Аман от всезнайковци,нови  
Автор amateur (любител)
Публикувано11.03.02 21:45



които само критикуват, без при това да знаят кого и защо.
Това го пиша в отговор на Irish Stout, който/която справедливо се възмущава от несъответстващите субтитри на филма, който е гледал/а.
На въпросният господин/ госпожа/ госпожица му/й е простено незнанието, но не бих простил злобата и недоброжелателния тон.
Обяснението е просто - Дискавъри правят по 3-4 варианта на всеки филм. Вариантите не се различават много помежду си, но все пак се различават. Често имат разлика в продължителността от секунди до няколко минути. Версиите се означават с букви - A,B,C, и т.н. Точно вчера господата от Дискавъри са объркали файловете и са излъчили друга версия, а не тази за която са правени субтитрите. И на нас ни е неприятно, даже повече, защото заради грешките на "непогрешимите" англичани се плюе по името на "Български текст" ЕООД.
И не е само това. Някой от вас забелязвал ли е например, че всички субтитри се появяват и се скриват приблизително една секунда по-рано (По-точно 20 квадрата - frames)? Ако да - ще ви разочаровам. Проблемът не е в БТ, а в невъзможността да се настройва "subtitles timing" в спътниковата система за цифрово телевизионно излъчване, производство на фирмата Scienrific Atlanta - PowerVu. И Дискавъри, и SA бяха многократно уведомявани за това, но изглежда на никой не му пука какво се гледа в България.



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: amateur]  
АвторFreja (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 22:56



Всичко хубаво, но не разбрах какво в изказването на Irish stout те подразни. Критикува си човекът, при това основателно, и какво не одобряваш?



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: Freja]  
Автор amateur (любител)
Публикувано12.03.02 10:04



Щом не си разбрала, дали има смисъл да ти обяснявам?
Е хайде от мен да мине, не ми харесва името на темата.
Например ако ти се казваш да речем Светла еди коя си, и се появи тема "Аман от Светла еди коя си" при това без ти да си виновна за нещо, как ще се почувстваш? Надявам се сега да е ясно. Ако не е, пак се обади за да ти обясня, но с бележка, да не се излагаме тук пред всички.



Тема Аман от amateursнови [re: amateur]  
Авторlrish stout (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 13:02



Вътрешните неуредици не са мой проблем и не съм длъжен да се съобразявам с тях. Ако на теб ти доставя удоволствие да гледаш лошо преведен и субтитриран филм, гледай си го. Ако ли пък имаш нещо общо с Български текст, това вече е нещо отделно. След като крайният продукт е некачествен, всеки е в правото си да бъде недоволен. Лошата организация не прави превода по-добър и може да бъде оправдание само за елементарни личности.

Slainte!



Тема Re: Аман от amateursнови [re: lrish stout]  
Автор amateur (любител)
Публикувано12.03.02 14:10



Все се надявах като тук има толкова преводачи, поне един от тях да разбира като му се пише на БЪЛГАРСКИ и да чете текста не както дявола евангелието.

Можеш да си протестираш колкото искаш, и можеш да си прав дори, но не можеш да обвиняваш конкретно някого без да знаеш дали той е виновен. Съгласен съм че е неприятно да гледаш субтитриран филм с проблеми. Но тогава просто кажи - ето така и така имаше проблем, аман от такива проблеми или каквото там искаш, но не казвай "аман от Български текст" без да си сигурен, че именно в Български текст е проблема.
И не става въпрос за вътрешни проблеми. Защото не можеш да слагаш всички под общ знаменател и да съдиш Български текст заради проблемите на клиентите му, каквито се явяват Дискавъри. Защото след като си получат продукта те могат да правят каквото си пожелаят с него и няма начин да им с е попречи. По-добре напиши писмо до тях щом си недоволен.



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: amateur]  
Авторнeпpoфecиoнaлka (Нерегистриран)
Публикувано13.03.02 15:27



а техническия персонал в БТ не може ли да направи нещо по въпроса вместо да отправя покани за разяснения



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: нeпpoфecиoнaлka]  
Автор amateur (любител)
Публикувано13.03.02 17:27



Как?
Да обясняваме на клиентите си, които ни плащат какво да правят ли?
Пробвали сме неведнъж безуспешно.
Благодаря за идеята, никога нямаше да се сетя.
А и как си представяш в неделя по време на излъчването, им се обаждам и им казвам "уважаеми господа, оправете си филма".
Дори да допуснем, че успея в почивен ден да се свържа с някого, докато разберат изобщо за какво става въпрос ще мине цял ден. Явно нямате представа какъв е резултата от това една фирма или организация да е голяма - тя става тромава и бюрократична и не може да реагира бързо на каквото и да е.
Пробвай например с DHL да видиш колко са бързи. Особено ако трябва да ти освобождават нещо от митница минава около седмица.

Пък дори и да им съобщим и те да разберат веднага и да реагират веднага, утре може да се повтори същото и пак някой ще го гледа и ще напише "аман".
Пък и няма кой по цял ден да следи програмата на Дискавъри и животинската планета. Специално за конкретния филм за който се вдигна шум имаше кореспонденция от декември миналата година и пак го излъчиха погрешно. Ето затова е полезно тук да се напише ако нещо е видяно нередно, но с по-уважителен и нормален човешки тон. Като само псувате нищо няма да се получи.
Защото ако някой каже "мен какво ме интересуват вашите неща, аз искам да гледам нормално телевизия" аз мога да отговоря "мен какво ме интересува ти какво мислиш и теб кое те интересува и кое - не". Но ние проявяваме добра воля и отговаряме, опитваме се да откликнем на зрителските мнения.
Пробвайте да напишете нещо за националната телевизия или за btv например и чакайте някой да ви отговори.

Редактирано от amateur на 13.03.02 17:45.



Тема Re: Аман от amateursнови [re: amateur]  
АвторCAT (Нерегистриран)
Публикувано14.03.02 11:33



Не ми се струва удачно недоволните зрители да пишат на Дискавъри за проблеми със субтитрите на български език. Ако става въпрос за технически проблеми /?!/, май "Български Текст" трябва да се обърне към своя КЛИЕНТ, в случая Дискавъри, и да си уточнят задълженията по техническото изпълнение на излъчването на програмата. Разбира се, ако "Български Текст" държи да бъде адекватна фирма, която желае да запази търговското си име като еталон за качествено обслужване /в най-широк смисъл/.



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: amateur]  
Авторнeпpoфecиoнaл (Нерегистриран)
Публикувано14.03.02 17:07



1-не псувам и 2-покрай приказките,които се изприказваха ето едно хрумване:за закономерните повтарящи се грешки лек по-лесно може да се намери.Запомних онова за 20квадрата по-ранно появяване на субтитъра.Знам,че това няма и не може да има нищо общо с БТ и не сте длъжни да го поправите,но ако това се случва винаги и като изчислим грешката какво би станало ако преводачите закъсняваха с тези 20квадрат frame?



Тема Re: Аман от amateursнови [re: CAT]  
Авторнeпpoфecиoнaл (Нерегистриран)
Публикувано14.03.02 17:18



Тук има някой,който проявява некомпетентност относно естеството на работа на фирмата "Български текст",което пък е залегнало в самото й заглавие-фирма за субтитриране,не за правене,заснемане и излъчване на филми.Ако оспорвате качеството на превода или субтитрите-да.Но да считате,че една фирма ще запази доброто си име като се заеме с несвойствена за нея работа,т.е. с проблемите поизлъчването на субтитрираните от нея филми/това е невъзможно/ е направо смешничко.И изобщо,защо не се заемем с по-сериозни разговори на по-интересни теми?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.