Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 02.07.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: нeпpoфecиoнaл]  
Автор amateur (любител)
Публикувано14.03.02 17:30



И това съм го мислил, но това решение поражда следните проблеми:

Първо - какво ще стане ако все пак някога този проблем се разреши от Дискавъри или Scientific Atlanta (още не съм изгубил надежда за това);

Второ - какво да правим с цялата база от досега натрупани преводи - ако сега започнем да правим субтитрите с 20 квадрата отместване, много малка част от продукцията в ефир ще се повлияе, тъй като повечето филми са вече преведени отдавна и е натрупана сериозна база данни от тях. Не ми се струва икономически и всякак оправдано да се обработят всички стари преводи поради големия обем работа, която се изисква за да се извърши това.

Трето - глупаво е някак си да се хвърля къртовски труд заради това, че нещо което е толкова елементарно да се изпълни технически, не се прави.

Периодично подемам кампания към Discovery по този въпрос с 20-е квадрата. Може пък накрая да "вденат" за какво иде реч. За съжаление митът за английската точност и коректност е до голяма степен само мит. Но така или иначе са постигнали повече от нас и при положение че си имаме така "добре уредена" държава едва ли имаме право да ги критикуваме. Ние си гласувахме за царя и търпяхме какви ли не мошеници да ни управляват толкова години, ние позволихме да ни ограбят, ние позволихме на кредитните милионери да не си върнат дълговете... И никога няма да се оправим. Дано да греша.
Това последното беше лирическо отклонение и няма пряко отношение по темата, но все пак истината си е истина и мисля че специално тази има отношение към всичко, което се случва тук.



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: amateur]  
Авторcъщия (Нерегистриран)
Публикувано14.03.02 19:52



Оставяме лиричното отклонение,защото темата е дълбока,лепкава и подтискаща/депресираща е чуждица/ и се връщаме на въпроса.За повечето неща си прав,но дали Дискавъри знаят,че за някого проблемът им е лесно разрешим,дали това е наистина така и дали този някой освен,че ги критикува от време на време, им е дал да разберат,че може да им реши проблема?



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: cъщия]  
Автор amateur (любител)
Публикувано14.03.02 21:13



"Дали Дискавъри знаят..."
Така както е зададен въпроса едва ли някой може да му отговори. Дискавъри не една личност, но като оставим настрана това, единственото, което мога да кажа, и което вече струва ми се го казах е - да, съобщено им е. А дали са разбрали, дали е съобщено на когото трябва, на кого трябва да се съобщи точно, дали изобщо на някого му пука, дали на някой този проблем му прави впечатление... това са все въпроси на които не мога да дам отговор. :-(((
Това, което мога да повторя е, че ще продължа опитите и няма да се откажа. Лично на мен най-странно ми звучи факта, че техниката с която излъчват, по-точно моделът на кодиращото устройство, не позволява такава настройка. При това става въпрос за професионална техника...
Понеже виждам, че не си злонамерена както повечето посетители на клуба (ако правилно разбрах си от женски пол), ще ти кажа и че освен това опитах да се свържа направо с фирмата производител на кодиращата апаратура - Scientific Atlanta, но последната дори не си направи труд да отговори на запитването ми (Знам със сигурност че са го получили). Вероятно не ми отговориха защото не сме техен клиент. Не знам.

Мисля че прекалено много забихме в тема, която не е точно за този клуб, така че ще спра дотук.

Впрочем за едно си права - наистина не е наша работа да следим как Дискавъри си излъчват филмите, които снимат. Това че все пак се опитваме да направим нещо е защото ни пука за зрителите и защото не е приятно по такъв начин да се разваля крайния резултат от цялостната работа на много хора.

Редактирано от amateur на 14.03.02 21:21.



Тема Re: Аман от amateursнови [re: нeпpoфecиoнaл]  
АвторHитa (Нерегистриран)
Публикувано14.03.02 22:36



Въобще не е "смешничко" една уважаваща себе си фирма да положи всички усилия плодовете на нейната дейност да бъдат представени във възможно най-добрия вид и качество.
Въобще не си въобразявайте, че сте убедили някого, че сте направили необходимото това да е факт.
Вероятно във вашия договор клауза за това не съществува. Вероятно не съществува и клауза за неустойки, ако вашия продукт бъде представен в недотам приемлив вид.
Що се отнася до вашите опити да поправите нещата, макар и със закъснение, човек може само да приветства усилията, но както казвате - те са до момента напразни.
Може би трябва да тръгнете от самото начало, за да стигнете до истината.
Все пак зрителят не може да се съди за това, че е недоволен от резултата от вашата дейност - макар и само брънка от дълга верига.



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: amateur]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 00:10



Искаш ли да ти кажа какъв е проблемът, доколкото имам впечатления от работата си за фирми с шефове чужденци?
Колкото и потискащо да звучи, но за тях /или поне за голяма част от тях/ ние сме хора втора ръка, на тях изобщо не им пука за нас.
Западняците са самовлюбени алчни копелета, на които им трябват роби.
Колкото и да са благородни целите на каналите, за които бачкате, пренебрежителното отношение на белите господари присъства и там.

И каквото и да ми кажеш, не можеш да ме разубедиш.



Тема Re: Аман от amateursнови [re: Hитa]  
Автор amateur (любител)
Публикувано15.03.02 09:58



Да, и все пак е много лесно са си седиш на дивана, да зяпаш телевизия и да даваш акъл на другите. Това всеки го може. Не желая повече да ми давате акъл.



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: няkoй]  
Автор amateur (любител)
Публикувано15.03.02 10:00



По принцип има истина в думите ти, но тя е по принцип, а не в конкретния случай. Ние не работим за Дискавъри като за работодатели. Те са клиенти на нашата фирма, която е също собственост на чужденец.

Освен това, туй което казваш мен никак не ме депресира. Те могат да си мислят каквото си искат за нас. На мен от това не ми пука защото и аз мога да си мисля каквото си искам за тях. А пък ако допуснем да сме роби, можем да станем такива и на наши сънародници, нали?

Редактирано от amateur на 15.03.02 10:03.



Тема Re: Аман от amateursнови [re: amateur]  
Автор Лo (enfant fourbe)
Публикувано15.03.02 12:54



May I know the reason why?



Тема Re: Аман от amateursнови [re: нeпpoфecиoнaл]  
АвторCAT (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 15:54



Много ме е страм, че нищо не разбирам от работата на вашата фирма! И все пак ми се струва, че като зрител, който си плаща на кабеларката /друг е въпросът тя дали и къде си плаща/, имам право да изразя мнение относно качеството на това, което ми се предлага. И не съм длъжна да отделям от личното си време, за да се кахъря, че са оплексали хубавата работа на "Български текст". А за да не я е срам въпросната фирма от това, което на практика се появява на екрана, да потърси начин да договори условията по излъчване с нейния клиент - ДИСКАВЪРИ. Не ми се слуша вътрешно-заводски хумор. Това просто е несериозно.
А на "аматьора" искам да му кажа, че наистина е лесно да си лежиш на дивана и да си гледаш телевизия. След като съм си свършила работата, май това е мое право как да си прекарвам свободното време. Или програмата на ДИСКАВЪРИ, субтитирана от "Български текст" трябва да се гледа в изправено положение и в поза "мирно". Може би и чест трябва да отдам?!
По-добре си свършете работата както трябва, а не се правете на великите професионалисти!!!



Тема Re: Аман от всезнайковци,нови [re: amateur]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 16:36



Много особена йерархия. В крайна сметка обаче резултатът е неблагоприятен за крайния потребител.

Каквото и да си говорим, излиза, че продуктът на съвместните ви усилия е предназначен за аборигени, които трябва да са щастливи, че виждат картинки с надписи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.